Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2és fél hónapos vagyok. Kissé...

2és fél hónapos vagyok. Kissé molett testalkatú. Igaz, hogy akinek szélesebb a csípöje könnyebben szülhet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a széles csípő és a könnyű szülés között nincs összefüggés. Az, hogy milyen a csípőd még nem befolyásolja azt, hogy mennyi idő alatt fog a méhszájad kitágulni, márpedig az, hogy mennyire durva a vajúdás, mennyi ideig tart és ezáltal milyen is lesz a szülés elsősorban a táguláson múlik.

Annyival lehetsz szerencsésebb helyzetben szélesebb csípővel, hogy kevés lesz a téraránytalanság előfordulására az esély. Nagyon néha ugyanis előfordulhat olyan, hogy császárral születik a baba, ugyanis a fej, vagy haskörfogata nagyobb, mint amennyit a mama medencecsontja megengedne természetes szülésnél. És emiatt elakadhat a szülőcsatornában. De ez más téma.

Esetleg még annyiban lehet így könnyebb, hogy akinek keskenyebb a csípője állítólag többet tágul a medencéje a születés előtti utolsó hetekben, amikor a baba kezd beilleszkedni és szétnyomja a csontokat. Sokan nagyon erős fájdalmakra panaszkodnak ilyenkor. De gondolom, hogy ha valakinek eleve nagyobb a medencéje, akkor a baba nem igényel akkora tágulást.

2008. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmi koze a kettonek egymashoz. Ez egy varosi legenda. Van olyan baratnom ,akinek keskenyebb a csipoje, mint az enyem /en sem vagyok vmi nagydarab a magam 48kg-javal/, es a csaj megszult 21evesen egy atlagos sulyu babat huvelyen keresztul mindossze 3ora alatt onnantol h. felebredt ejjel fajasokra es bevittek a korhazba, mar regel 6ra meg lett a baba. Ja, elso babaja volt.
2008. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!