Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adtok, adtatok pénzt az...

Adtok, adtatok pénzt az orvosnak szülés után?

Figyelt kérdés
Én mindkét szülésemnél adtam eddig, de úgy gondolom hogy kár volt és a következőnél nem akarok fogadni orvos és nem akarok pénzt adni. Rosszul gondolom?
2009. márc. 2. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én nem adtam . az orvos és szülésznő is tök normálisak voltak,mégse adtam.ez a dolguk, egy kicsit túlzás már szerintem ez a nagy pénzosztogatás, főleg amikor az ember azt se tudja,hogy hónap végén miből éljen meg.még szülés után ha meg vagy elégedve a dokival és nem tudod hova költeni a 30-50 ezer forintodat akkor adjál. 5hós és 11 éves fiúk anyuja
2009. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha fogadott orvosról van szó akkor nyilván való, hogy adni kell mivel felfogadod őt. Ha meg az ügyeletes orvosnál szülsz akkor nem kell adni. Van aki annak is ad mert elégedett vele, van aki adna de nem teheti meg, és van aki meg akkor sem ad ha megteheti mert ellenkezik az elveivel. Te már döntöttél, legalábbis a soraidat olvasva nekem ez jött le, de akkor meg miért tetted fel a kérdést? Ez mindenkinek a szíve joga na meg persze az anyagi lehtőségeké. A nincsből nyilván nem ad az ember. Nekem amúgy fogadott dokim volt és adtam is neki pénzt. De meg is érdemelte. 10 hós kislány anyukája
2009. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én fogadtam orvost (és fizettem is neki) minden szülésemnél, ugyanazt az orvost, mindhárom alkalommal. Nem sokat, mert most pl. 20 ezer forintot, de ennyit tudtam, ez nem terhelt meg, neki szántam. Tudom, hogy nem sok, de a rendelések alatt is fizettem. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mert ez is mindig vita tárgya, hogy adjunk vagy nem.
2009. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Két nagylányommal anno volt fogadott dokim, most a 3. picurkámmal nem, hát nagyon megbántam mert az sztk és a helyileg illetékes kórház között ping-pongoznak velem. febr. 25-re voltam kiírva és még itthon ülök, minden doki tök laza és lepasszol, azt mondta az egyik orvos, hogy magára valamit adó kismama fogadott orvoshoz jár, de kinek vannak arra 100 ezrei ?? különben is aki fizeti a tb-t miért nem látják el normálisan??
2009. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert mások véleményére is kíváncsi vagyok. Talán ez gond(második válaszoló)?
2009. márc. 2. 12:06
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy elég szomorú hogy dolgozunk és évente nem kis pénzt fizetünk a tb-nek. Mégis ha szülünk mi fizessünk pluszt azért hogy megfelelően ellássanak.
2009. márc. 2. 12:08
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Orvos függö a dolog.Van olyan orvos aki le se sz.r ha nem adsz pénzt neki.Hol élsz amúgy?
2009. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy jó nevű főorvost fogadtam meg, mert elég problémás volt a terhességem végig, azt szerettem volna, ha egy orvos kíséri végig a kilenc hónapot. A szülésnél nagyon rendes volt, mert végig ott volt velem, és hiába nem tágultam megfelelően, nem adta fel, nem császározott, pedig más orvos már megtette volna. Végig figyelte a szívhangot, a fájás tevékenységet. Nagyon sokat köszönhetek neki, és adtam neki pénzt. 50 ezer forintot. Lehet, ha probléma mentes a terhességem, akkor nem fogadok orvost, ezt nem tudhatom.
2009. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az első gyereknél adtam de szerintem feleslegesen. Amikor elkezdtem tágulni, másnapra visszahivott (pont amikor munkaidelye kezdődött), burkot repesztett,aztán néha-néha megnézett. Ha nem császár lett vna a vége, nem sokat látom... Második gyereknél nem volt orvosom. ctg-k és ultrahang a kórházban, többi vizsgálat az sztk-ban. Annyi volt, h terhesrendelésre mindig u,ahoz a dokihoz mentem,ő tudta követni hol tartunk (neki sem fizettem).A kiirt idő után 3 nappal szültem ügyeletes dokinál. Előtte minden nap volt ctg, majd a magzatviz szivárgásakor szépen bementem. Nem siettetett senki, a dokit 3x láttam (utoljára a kitolásnál)-normálisan viselkedett, a pénzt elköltöttük a gyerekre.
2009. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
12.39-es vagyok. Azt elfelejtettem, h amikor adtam pénzt, a kiirt idő előtt 2 nappal repesztett burkot, gondolom utána be kellett vna jönnie szabadnapról. A második babánál kaptam csodálkozó visszakérdezéseket (nincs orvosa?) nővérektől,de senki nem volt bunkó velem. Amikor fogadott dokim volt, akkor is bizonyos vizsgálatokra az sztk-ba kellett mennem.
2009. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!