Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor hazaértetek a kórházból...

Amikor hazaértetek a kórházból, hogyan zajlottak az események? Onnan, hogy átléptétek a küszöböt? Milyen volt a hangulatotok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 20:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, úgy látom, az élet tényleg nem habostorta.

Ettől tartok én is.

Hogy szeretné az ember úgy, ahogy egy filmben lenne..... aztán......

De pozitívan állok hozzá továbbra is! Hátha!

2011. ápr. 10. 22:06
 12/19 anonim ***** válasza:

Mégis csak válaszolok, pedig lusta vagyok már, de azt nem hagyhatom, hogy az legyen a végső gondolatod, hogy tök szar lesz!:)

Na nehogy már erre gondolj! Mitől lenne rossz? Nekem nagyon jó volt. A kórházakat utálom, alig vártam, hogy hazajöhessünk. Párom percre pontosan jött, igaz, hazafelé meg kellett állnunk, mert hiába mondtam el neki 10-szer, hogy kapcsolja ki a légzsákot a kocsiban, annyira ideges volt, hogy elfelejtette. Az Üllői úton vészvillogóval kerestük 10 percig a kapcsolót, de csak nevettünk magunkon, hogy milyen bénák vagyunk:)

Hazajö9ttünk, leraktuk hordozóstul a babát, elkezdtünk fotózkodni, majd levetkőztettem, tovább fotózás, stb. Örültünk magunknak, egymásnak. Ha a pici megéhezett megszoptattam és aludt tovább. Evett, aludt. Rengeteg időnk volt egymásra a párommal, tök jó időszak volt. Itthon maradt velem szabin 2 hétig. Lustálkodtunk, elküldtem boltba, tanítgattam főzni, jó nagyokat nevettünk. Én csásuáros voltam, esténként leápolta a sebemet és kész.

A babát együtt fürdettük, én magyaráztam, de a párom csinálta és most is ő fürdeti. Most 13 hónapos.

Hozzánk nem jött senki, be sem engedtem volna, de mindenki volt olyan tapintatos, hogy megvárta a 2 hetet, még a nagyszülők is. A kórházba bejöttek, de itthon nem zavartak személyesen, csak telefonon. Az meg nem zavart.

Egyszóval, szerintem nagyon jó pici babát a házhoz hozni,csak nem kell parázni. Elrontani nem lehet semmit. Max mi van ha kicsit maszatos marad fürdésnél a nunija? Majd törlőkendővel kitörlöd!:)

Nyugi, jó lesz minden, ne izgulj. És ha kérdésed van, hívj fel egy hozzáértőt, nem kell, hogy az az anyukád vagy rokonod legyen. Olyat hívj akiben megbízol és fesztelenül beszélsz vele!

Jó babavárást!

2011. ápr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem sem a kórházban sem szülés előtt eszembe sem jutott, hogy mi lesz majd ha hazajövünk. Ahol szültem este 10-kor elvitték a babákat és regel 5-kor hozták. Amikor hazajöttünk az volt az első gondolatom, hogy jaj most már este nem viszik el a babát, most már mindig velem lesz. Lehet ez így bután hangzik. Aztán át akartam öltöztetni és rájöttem, hogy ez nem is oylan egyszerű egy 4 napos babánál. (a kórházban angol pólyában voltak és mi csak tisztába tehettük őket). Most , hogy olvstam a kérdésed rögtön előjöttek az érzések és egy kis szorongás fogott el, de jó volt visszagondolni. Ne aggódj, minden rendben lesz. Annak ellenére, hogy ilyen érzéseim voltak, mégis határozott voltam. Első este egyedül fürdettünk és ez így volt jó, másnap már teljesen egyedül maradtam a kislányommal és egy perig nem aggódtam. Minden jót neked és kitartást erre a kis időre.
2011. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hááát!Hazajöttünk és nagyon boldog voltam!A lakás azóta is szalad(9 hónap),és az élet nagyon nehéz és nagyon boldog!

Nem féltem,nem pánikoltam,csak csináltam a dolgom.Egy nehézség volt,hogy mivel besárgult így sokat aludt és nem akart enni.De minden helyrejött.Szerintem egy titka van ennek az egésznek,bízz saját magadban...mert meg tudod csinálni!!!!

2011. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem szültem soha, de olyan jóóó ezeket a történeteket olvasni és közbe elképzelni!

Még csak 19 vagyok, de alig várom már, hogy nekem is ilyen csodálatos élményben legyen részem, mint egy baba érkezése!! :)

Bocs az offért!

2011. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Beléptünk az ajtón, baba a hordozóban alukált, asztalon hatalmas virágcsokor... a férjem nyakába borultam és sírtam... akkor jött ki az előző heti szülés-gyerekágy-stressz... aztán szépen elrendeztük a dolgainak, a baba cuccait... már nem is nagyon emlékszem... azt viszont tudom, hogy megbeszéltük, aznap még nem fürdetünk, hiszen a kicsit megfürdették a kórházban :)))))))) ... olyan nyugi volt... ha ajánlhatom, rokonok, látogatók kíméljenek pár hétig, nálunk csak anyumék és férjem szülei jöttek, de mindig csak rövid időre!!!
2011. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
hú látom már elég sok válasz érkezett de azért én is leírom:) A rokonok távoltartásával nem is érthetnék jobban egyet. Mikor hazaértünk 1-2 órát hármasban voltunk, aztán jöttek anyósomék meg a férjem nagynénje, hoztak nekünk ebédet, ami tök jó volt de apósom sajnos úgy találta hogy eljött az ünneplés ideje, áthívta az én szüleimet is (anyukám nem jött mert tudta hogy én nem épp erre vágyom) és jópár órát maradtak. Én teljesen kikészültem a végére, szerettem volna már lefeküdni, fürödni, hajat mosni, úgyhogy fogtam magam és elmentem fürdeni, már valahogy jeleznem kellett nekik hogy elég volt. Mire kijöttem a fürdőszobából hálistennek mindenki elment, lefeküdtünk és vagy 2 órát aludtunk a férjemmel meg a babával, utána már nagyon jól telt az este, nyugalomban, pihenéssel, babával ismerkedéssel. Szóval azt javaslom lehetőleg még a szülés előtt tudatosítsd mindenkiben hogy eszükbe ne jusson meglátogatni titeket!!! Ráér az majd az utána levő napokon.
2011. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a mindenféle választ!

Mindegyik nagyon hasznos.

Azoké, akiknek nehéz volt, azért, mert ha ziziség lesz, akkor tudom, hogy ez "normális".

A többieké pedig biztató :-)

Aranyosak vagytok!

2011. ápr. 11. 18:23
 19/19 anonim ***** válasza:

1.nél hármasban voltunk, csodáltuk a babát, meghitt volt és szép, és jó visszagondolni rá. Nem felejtem az első éjszakát, hogy egyszercsak felsírt, hogy éhes.:-) Én könnyen vettem, nem görcsöltem pedig nem tudtam szoptatni sem, a gyerek egy áldás volt, evett aludt- szóval könnyű volt vele, és könnyen ment minden.

2.babánál fáradt voltam, és túlézrékeny, mert kicsi gond volt vele a születése után - és kimerített az aggódás. Egy hét után örültem, hogy végre otthon vagyunk, és hogy kicsit nyugisabb legyen, a nagyobb 25hós fiamat anyuék elvitték pár napra- aminek akkor nagyon örültem. Apa kitakarított rendelt pizzát és úgy bezabált belőle, hogy gyomorrontást kapott, ugyhogy egész éjjel azt sem tudtam, hogy kire figyeljek jobban, rá vagy a picire... :-)Az egyik sír, a másik hányik a lavórba... jesszus, akkor kiakadtam ezen, de már csak nevetek rajta. :-D

A második baba mégnagyobb áldás volt, olyan jól vette az akadályokat is, a kezdeti nehézségek ellenére is alig 4hetesen már este 9től reggel 6ig aludt. Szóval nem volt nehéz vele sem, sőt kettejükkel együtt sem az.

a kicsi most 10hónapos.

:-)


Az első babánál rámtört a baby-blues kb 2hétre, a másodiknál egy hónap mulva is sokszor sírtam.... Ezt leszámítva nem úgy gondolok vissza, hogy borzasztó volt az első pár hét, ez valahogy hozzátarotzott?? Jött-elmúlt, kicsit érzékenyebb voltam, de aztán visszaállt minden a régi kerékvásába.

:-)

2011. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!