Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent, ha beindítják a...

Mendy1025 kérdése:

Mit jelent, ha beindítják a szülést?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy működik?Be kell feküdnöm lehet,hogy holnap,az nst-től függ majd.Ha befekszem,akkor meg is indítják a szülést?4-re vagyok kiírva,de azt mondta a doki ma,hogy be van szűkülve már a baba....és azért kell.egyből akkor meg is indítják,vagy megvárják a 4-ét?Akkor is lehet bent velem valaki,igaz?
2011. márc. 31. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!A szülés beindítása általában azt jelenti,hogy burkot repesztenek és bekötik az oxitocin injekciót,hogy fájások legyenek.Én a három éve szültem így,mert már 2 héttel túlhordtam és zavaros volt a magzatvíz.Így beindították.De a burokrepesztés után a párom bejöhetett és végig velem volt.
2011. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a szülést oxitocin infúzióval vagy burokrepesztéssel lehet beindítani. Nem fogják automatikusan indítani, a vizsgálati eredményektől függ majd. A párod bent lehet még attól ,hogy indítják.
2011. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ezt a kifejezést még nem hallottam, hogy "be van szűkülve már a baba". Amikor én a vajúdóban voltam, akkor rajtam kívül volt egy, aki sok-sok órája vajúdott fájásokkal, de nem akart elmenni a magzatvíz. Megindították a szülést magzatburok repesztéssel. A másiknál meg elment a magzatvíz ő azt mondta, majd oxytocin injekciót kap (a méhösszehúzódások kiváltására). Császár lett belőle.
2011. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem tágító zselét raktak fel,mert már nagyon magas volt a vérnyomásom,a fiam szívhangja meg össze-vissza volt.nem segített semmit,császár lett.
2011. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem oxitocin infúziót adtak,másnap már vajúdtam (barátnőm is aznap kapott ,ő aznap meg is szült) 2 nap vajúdás után tágultam ki 2ujjnyira,akkor burkot repesztettek.(császár lett a vége) Nálunk ha nem indul be a szülés az oxitól akkor 2naponta adják (de összesen csak 3szor adhatnak,bár szobatársam 4et kapott) és ha akkor sem indul be akkor pedig hüvelytablettát adnak(nem tudom mi a neve)
2011. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Azért nem szeretnék napokat bent feküdni,mert itthon van egy 2 éves kisfiam.annyit nem akarok távol lenni tőle:) nála rendesen szültem,időre jött,és semmi gond nem volt.Azért mondta a doki,hogy be van szűkülve,mert 4 kg fölött van,és nincs már helye mozogni egyáltalán.meg az nst vonal majdnem egyenes volt,pedig mozgott is párszor közben.
2011. márc. 31. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem hüvelytablettával indították, plusz az orvos kicsit "rásegített" a kezével,egy ujjnyira voltam akkor kitágulva.


Két órával később, éjfélkor beindult, és hajnali négy óra 40-re megvolt a fiam.

2011. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem azért indították, mert már 1 hete nyitva volt a méhszájam, 2-3 ujjnyira. (fájás nélkül)

nálam burkot repesztetettek, vártunk 4 órát, és csak utána kötöttek be oxit.

innentől meg 1,5 óra volt :)

nekem is 4 kiló felett volt a lánykám.


sztem feleslegesen nem fognak bent tartani, ha tudják, hogy van otthon egy másik kisgyereked. (említsd meg :))


apa velem is végig bent volt, kivéve, amikor a vizsgálóban voltam.

2011. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem négy gyerekem van.Az első három spontán indult a negyedik viszont índított volt a mérete miatt s hogy már a negyedik terhesség volt.

4300 és 62 cm-rel született a ma már 15,5 hónapos gyerkőcöm.

Befekszel a szülőszobára,előkészítenek s bekötik az infúziót.Gyorsan megy az egész,talán 2 óra hossza,de az utolsó fél óra az brutuálisan fájt.

Az orvosod úgyis látja,ha infítani kell!

Ne izgulj!!!!!!!!!!!!S minden jót!

2011. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2011. márc. 31. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!