Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell indulni a korhazba?...

Mikor kell indulni a korhazba? Hany perces fajasnal, mennyi ideje tartson stb. ha fel ora autoutnyira vagyunk a korhaztol?

Figyelt kérdés
Elsonel elment a magzatviz es fajasom nem volt csak oxitocintol igy nem tudom mkor kellene induli.
2011. márc. 27. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha rendszeres fájásaid vannak, ülj be egy kád jó meleg (de nem túl forró) vízbe. Ha ott nem múlnak, sőt erősödnek, és/vagy sűrűsödnek, akkor lehet indulni.

Egy fájás minimum 40-60 másodpercig tart, és az elejétől számítva tényleg percre pontosan érkezik a következő.


Én is így csináltam, pedig mi egy órára lakunk a kórháztól. Másodjára is volt idő áthívni a nagyszülőket a nagy lányhoz.


Szép szülést Neked!

2011. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát...én másképp jártam.nekem fájt a hasam délután 2-től,egészen egészen éjfélig-ig.első terhességem lévén tapasztalatlan voltam,ezért felhívtam nővérem,anyósom,stb.furcsállta mindenki a dolgot,mert nekem nem voltak időszerű fájásaim,hanem megállás nélkül fájt,csak egyre erősebben.de mivel előző nap is fájt...gondoltam,elmúlik megint :) (nem tudtam azt sem,hogy jóslófájás is létezik)szóval,mikor már nagyon fájt,bementem a kórházba(éjfélkor)...épp időben :)
2011. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sem percre pontos fájásaim voltak, hanem össze-vissza 2-4-7 percenkét, 50-60 másodpercig tartottak 15 órán keresztül, mire már nem bírtam tovább és bementem a kórházba, mert egyre erősödtek és nagyon aggasztott a tehetetlenség, hogy nekem még a vajúdásom sem lehet tankönyvi.

Azelőtt ilyet nem is hallottam, hogy rendszertelen fájásokkal is lehet szülni, pedig szakmabeli vagyok!!!

Még most is csodálkoznak, ha elmondom,hogy hogy jártam és nem hiszik el!

Addig egész éjjel kádban vajúdtam ott szépen erősödtek a fájások, de nem rendszereződtek!

A kórházban megvizsgáltak, már tágulgattam, de nem eléggé és akkor burkot repesztettek, utána három órával megszületett a pici fiam.

(Burokrepesztés után még jobban erősödtek a fájások, de akkor sem rendszeresen jelentkeztek, hanem 1-2-3-5 percenként!.)

A burokrepesztéssel további 15 órás vajúdástól mentettek meg engem és a pici babámat is!

Szóval az a lényeg, hogy a szülőfájások ülve-állva-fekve sem múlnak el, kádfürdőre erősödnek és hosszúak.

Úgy is érezni fogod, hogy itt az idő!

Kívánom, hogy könnyű, tankönyvi szülésed legyen!

2011. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem rögtön 5 perces fájásokkal indult a szülés éjféltől.Hajnali 6 ra értünk be a kórházba nekünk 40-percnyire volt a kórház.reggel 9:20 ra meg is volt a lánykám.
2011. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!