Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Anyukák! Milyen változá...

Kedves Anyukák! Milyen változásokat hagy a női testen, testben a gyermek szülés?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat várok, arra, hogy akik szültek már milyen változásokat tapasztaltak a testükön?

Fel akarok készülni mindenféle testi változásra, ezért szeretném tudni, hogy mi változik a nő testen és mi marad meg olyannak mint a szülés előtt?


2011. márc. 24. 09:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

30 éves korban szültem a kisfiamat. Mindig vékony, csíkosodásra hajlamos voltam (kamaszkoromban a növekedéstől megrepedt a fenekemen a bőr, pedig sosem ingázott a súlyom). A terhesség alatt 15,5 kg-t híztam, a mellem 2 kosármérettel lett nagyobb a szülésig (75Aból 85C lett), de nem lett egy striám sem (12 hetes kortól kentem magam babaolajjal). Szüléssel 7,5 kg ment le, 2 hét múlva ünneplő csiniben ültem a karácsonyi családi ebéden, abban a méretben, amit terhesség előtt hordtam. A hasam kb 2 hónap alatt ment vissza teljesen, a hátam, csípőm viszont szélesebb maradt. A szoptatást kb 1 hónapja hagytam abba, nem különösebben látszik változás a mellemen a terhesség előtti állapothoz képest. Igazából nálam ez genetika. Semmit nem tettem a súlyomért, alakomért, még csak az étkezésemre sem figyeltem emiatt, mert elég válogatós vagyok.

De most lehet hogy majd ugrik a majom a vízbe, mert 14 hetes vagyok a második babánkkal:) Egy év mulva lehet, hogy nem ilyeneket írnék majd ugyanerre a kérdésre:)

2011. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Én kicsi és vékony vagyok. A terhesség alatt 15 kg jött fel, 10 lement szüléskor, a többi hamar, pár hónap alatt. Csíkom nem lett sehol, (ez szerencse kérdése), viszont a csípőm nem volt elég széles, éreztem, amikor kitágult, az úgy is maradt. Nem feltűnő, csak én tudom. A hasamon a bőr már nem annyira feszes, a szoptatás után kicsit összeesett a mellem, de amúgy minden a régi, elégedett vagyok.
2011. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem nagyon változott a testem....25kg jött fel a terhesség alatt, 4hónapja szültem, minden régi ruhám jó rám, semmi stria, csak a mellem nagyobb, még szoptatok.
2011. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem változott. Közvetlenül szülés után van még pocak, meg máshol vannak zsírpárnák, pl felkar, has, de ezek hamar lementek. A teljes szülés elötti alakomat másfél év múlva nyertem vissza ( egy évig még rendeződnek a hormonális viszonyok, csontok stb), és annyi változást tapasztaltam, hogy kicsit a hasamon nem olyan feszes a bőr mint elötte, de ha valaki nem tudja hogy szültem, az nem veszi észre.
2011. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!