Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Anyukák! Milyen változá...

Kedves Anyukák! Milyen változásokat hagy a női testen, testben a gyermek szülés?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat várok, arra, hogy akik szültek már milyen változásokat tapasztaltak a testükön?

Fel akarok készülni mindenféle testi változásra, ezért szeretném tudni, hogy mi változik a nő testen és mi marad meg olyannak mint a szülés előtt?


2011. márc. 24. 09:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon egyéni a dolog. Én 4 gyereket szültem, az első 2 után csupán a csípőm lett kissé szélesebb,mint előte volt. Egyetlen csíkom sincs máig. A melleim se változtak negatív irányban, pedig mindegyik sopkáig szopott/szopik.. Sőt, nekem épp a szülés, szoptatás után lettek teltebbek, nagyobbak. Viszont: nőtt a lában minden szülés után egy kicsit: lánykoromban (21 voltam az első szüüléskor) 35-ös volt a lábam, most 36-os. Az első szülés előtt 49 kiló voltam, most 59.. igaz, közben eltelt majd 19 év is :) Az első 2 szülés után nem maradt semmi rajtam, de a szoptatások alatt feljött néhány kiló.. A 3. baba után már nem sikerült visszafogyni, pedig vele is csupán 9 kilót híztam. Most a kicsivel egy dekát se híztam a terhesség alatt.. 55 kilóval jöttem ki a kórházból, azóta feljött 4 :( De ebbe a korom is belejátszik :S
2011. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 kisnita ***** válasza:

9:26 Nekem a császár következtében van egy 13cm csik bikinivonal alatt,de ez majd eltünik állitólag.


Csak megnyugtatásnak írom, nem tűnik el :D Mért is tűnne? :D

Nekem 20 hónapja ott van és ha eddig nem tűnt el ezután sem fog. Ugyan olyan vastag, pirosas-rózsaszínes mint mikor először láttam. Persze van akinek nem piros, de eltűnni nem fog soha a heg.

2011. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Általában tényleg változik a test: csíkok, hurkák stb...

De van ellenpélda is. Barátnőm Szilveszter éjszakáján lett terhes ikrekkel. Ehhez képest a következő szilveszteri bulin ugyanaz a szűk ruha volt rajta, gyakorlatilag néhány hét alatt visszanyerte az eredeti formáját. Sem a melle, sem a bőre nem változott. Pedig nem tett érte semmit.

Én sajnos már nem voltam ennyire szerencsés, csípőben erősebb lettem, és a mellem minden gyerek után egyre nagyobb maradt. B kosarasról D kosarasra változott.

2011. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem után elég jól zártam testileg. 9 kilót híztam és uannyi le is jött róla szinte azonnal szülés után. Cicim egész jó maradt, nem repedeztem. Aztán következő évben is szültem, tehát gyorsan és ennél a terhességnél már nem jártam túl jól esztétikailag (bár mindent megérnek a kis csodáim). De a cicim sínylette meg leginkább. A 2. gyerekem szopizott (első nem) igaz csak 6 hétig, de a mellem kb ilyen lett [link] :-))))))))))))) és a hasam eléggé berepedezett. Úgyhogy nem vagyok strand-kompatibilis többé.... Más bajom nem lett. :DDD
2011. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
10:23 vagyok. Ja, a másodikkal is pont 9 kilót híztam és szülés után/szopi alatt 15-öt fogytam, de a szopi befejeztével visszament 6 kg. Tehát maradtam olyan mint amilyen terhesség előtt voltam. Mármint súlyra.
2011. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nos, én 20kilót híztam a terhességem alatt, amit sikerült is leadnom bő egy év alatt. Ami megváltozott rajtam: A hasamon vannak csíkok, de nem vészes, a mellem a 21 hónap szoptatás miatt megereszkedett, de azt sem látom csúnyának, hiába fogytam teljesen vissza, a karom vastagabb a gyermekem cipelése-hordozása miatt. És néhány lilás hajszálér kijött szülés óta a combomon. Én császárral szültem, annak van még meg a nyoma. Kb 9 cm hosszú nagyon vékony, halvány heg egészen a szeméremdomb közelében. Azt csak a férjem látja. :)
2011. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem a súlyomon, alakomon nem sok minden változott. Combon, fenéken van narancsbőr, de ez előtte is megvolt. Mellek kicsit megereszkedtek, és van rajtuk néhány csík is. Icipicit talán nagyobbak maradtak, de melltartó-méret nem változott.

A lábaim viszont 2 számmal nagyobbak lettek, 36-37-esről 38-39esre.

Lábakon nekem is lettek lilás hajszálerek.

Ami pozitív, hogy azóta sokkal kevésbé szőrösödök (lassabban nő), gondolom hormonális változás.

2011. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Két gyerek után rossz: csíkos a hasam:) és pár csík lett a mellemen, igaz a tej miatt 2kosarat nőttek a "lányaim"

2hónappal a 2után a bőr még ami "POCIT" képez.

Jó: lett alakom, elől deszka, hátul léc voltam. Most lett csípőm, két nagy cici.

Amúgy aki nem ismer nem hiszi el, hogy 2gyerekem van:)

2011. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51 kilóról kezdtem a terhességet, 70-nel mentem szülni, csúnyán vizesedtem, iszonyú nagy hasam volt, a 7. hónapban mindenki azt hitte, hogy utolsó napos vagyok, vagy ha mondtam, hogy nem, akkor meg voltak győződve róla, hogy ikreim lesznek...A hasam az utolsó hónapban repedezett, ennek most is van nyoma, de szülés után nagyon durva vörös volt, most halványak, de látszódik (pedig kentem a terhesség első percétől), fogyókúra nélkül visszanyertem majdnem a szülés elötti súlyom, 3 kiló van még rajtam. Májusban lesz kettő éves a gyerkőc. 16 hónapig szoptattam, a cicim nem lóg, de egy kicsit nagyobb, mint volt. Császáros voltam, a hegem szép, de nyilván nem múlt el. Nem is fog. :) A karom vastagabb, gondolom a sok emelgetéstől... :) Narancsbőröm nincs. Ja, és a szülés előtt pár napig menstruáltam, nem volt erős vérzésem. Aztóta eltart egy hétig, és ömlik...de a dokim szerint normális a barátnőm is így van vele. :) Ja, és kijött a homlokomon, az orrom felett egy barna májfolt, ha nem kenem 50 faktoros krémmel, akkor nagyon csúnya...Télen is kell, mert ugye akkor is süt a Nap...És ez a bőrgyógyász szerint a következő terhesség alatt erősödni fog...Télen amúgy alig látszik, eleint nagyon zavart, most már nem. A fiamnak van anyajegye, nekem meg "gyerekjegyem". :)
2011. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az első terhességem alatt nem foglalkoztam a kilókkal(zöldfülű voltam-19 éves-,meg is lett az eredménye):20 kg plusz,a hasam combom csíkos lett...ám szülés után gyorsan leadtam,mert rájöttem,én NŐ is vagyok,nem csak anya(na,azért a csíkjaim sokáig frusztráltak).Elváltam(persze nem e miatt)és mondhatom,soha semmi gondot nem okoztak a csíkjaim a pasiknak...aztán újra férjhez mentem,és teherbe estem(majdnem 35 éves voltam).A súlyomnál voltam,a terhességem végére 11 kg-val voltam több.A csíkok nem vörösödtek be,és több se lett belőle.Szülés után 1 hónappal olyan voltam,mint előtte(62 kg,170 cm vagyok).Ami nem változott rajtam:a cicim!Mindkét gyerkőcöt szoptattam,ám a cicim nem lóg,és nem csíkos(nem is értem).Nem túl nagy(80B),de pont jó.A hasam visszahúzódott,a bőröm nem plötyi.Készülünk a 3. babára,és szerintem semmi különösebb változás nem ér már.
2011. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!