Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Illik rákérdezni, hogy mennyi...

Illik rákérdezni, hogy mennyi pénzt kér a fogadott orvosom a szülésért? Vagy amennyit mi gondolunk/tudunk annyit adjunk neki?

Figyelt kérdés
Május közepére vagyok kiírva, így idő még van, de jobb lenne előre lefixálni a dokimmal.. Általában havonta járok hozzá a magánrendelésére, de volt már olyan is, hogy a vizsgálatok miatt 1 hónapban 2 X is mentem, és az utolsó időben ez ugye sűrűsödni is fog..Most, ha csak uh van, semmi "extra", akkor 10.000 ft-ot kér. Szerintetek rákérdezzek, hogy mennyi nála a tarifa? Őszintén szólva kicsit félek, hogy sokkal többet fog mondani, elég jó hírű budapesti orvos, de nem szeretnék kínos helyzetbe kerülni. Ti hogy csináltátok? Előre megbeszéltétek az összeget?
2011. márc. 17. 14:44
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ajánlás útján kerültem az említett dokihoz, nem én akartam "menő" orvost alkalmazni. Sajnos vidékről költöztem fel Budapestre, és csak fizetős helyen vállaltak el, mivel a bejelentett lakcímem vidék.. Mikor elkezdtem hozzá járni nem tudtam, hogy felkapott orvos, sőt eddig még a nevét sem hallottam sehol sem...

2011. márc. 18. 11:40
 22/26 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy vidéki vagy??? Én is vidékről járok a SOTE I.-re, a kutya nem szólt érte soha. Oda mész, ahova akarsz. Nekem van dokim ugyan, de a kórházban soha nem derült ki ha mentem uh-ra, ctg-re. Egy hetet voltam is bent, akkor sem volt ez gond. Bármelyik kórházba mehetsz!
2011. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

1 kórháznál próbálkoztam, onnan egyből elhajtottak, mondván nem kötelesek ellátni.. Több helyre nem mentem, ajánlották az említett orvost, és onnantól hozzá járok.


Köszi a válaszokat.

2011. márc. 19. 11:52
 24/26 anonim ***** válasza:
sajnos tényleg elhajtják az embereket, ha nem oda tartozol (még más kerületieket is), bár nem tudom, hogy ez mennyire szabályos.
2011. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

03-18 10:05:


Nem tudom hogy szoktak e 50.000-et kapni a szülésznők. Szerintem nem vagy csak nagyon ritkán, mert az orvos sem szokott többségében 100.000Ft-ot kapni egy szülésért.

Úgy is az ember dönti el hogy mennyit ad, függetlenül attól hogy mit mondanak neki. Természetes hogy ha nincs megelégedve a kismama, akkor kevesebbet ad a szülésznőnek/orvosnak, de én eddig minden ismerősömtől/barátomtól azt hallottam akik Bp-en szültek (függetlenül hogy melyik kórházban) hogy a szülésznő 100%-ig ott volt.

Arról nem is beszélve hogy vidéken a szülésznő elkér 20ezret akkor miért lenne nagy csoda hogy Bp-en többet mondanak?

2011. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron jött be egy rendelet, hogy ha nem a területileg illetékes kórházba, sztk-ba mész, nem fizeti a tb az ellátásodat, ezért nem lehet máshova menni, csak ahova tartozol. Engem is sokkolt a hír, amikor megtudtam. Én 6 éve a Margit Kh-ban szültem, volt orvosom is, szülésznőm is. Igaz, hogy orvosom Németországban van, de gondoltam, hogy akkor legalább a szülésznőm legyen az, aki volt, erre jött a hideg zuhany. Most ott tartok, hogy se dokim, se szülésznőm (még). 14 hkm
2011. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!