Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Illik rákérdezni, hogy mennyi...

Illik rákérdezni, hogy mennyi pénzt kér a fogadott orvosom a szülésért? Vagy amennyit mi gondolunk/tudunk annyit adjunk neki?

Figyelt kérdés
Május közepére vagyok kiírva, így idő még van, de jobb lenne előre lefixálni a dokimmal.. Általában havonta járok hozzá a magánrendelésére, de volt már olyan is, hogy a vizsgálatok miatt 1 hónapban 2 X is mentem, és az utolsó időben ez ugye sűrűsödni is fog..Most, ha csak uh van, semmi "extra", akkor 10.000 ft-ot kér. Szerintetek rákérdezzek, hogy mennyi nála a tarifa? Őszintén szólva kicsit félek, hogy sokkal többet fog mondani, elég jó hírű budapesti orvos, de nem szeretnék kínos helyzetbe kerülni. Ti hogy csináltátok? Előre megbeszéltétek az összeget?
2011. márc. 17. 14:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
akkor hagyd rá. ha van nála konkrét összeg, akkor majd mondja ő (de reméljük nem mondja) melyik kórházról és orvosról van szó? hátha véletlenül most mégis tud valamelyikőnk segiteni
2011. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
szülésznőt és csecsemőst is fogadsz? ha nem, akkor nekik nem feltétlenül kell adnod. vagy ha igen, akkor jó valamilyen jelképes dolog is pl. csoki
2011. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Dr. Kisfalvi István. A magánrendelője az Oxivit rendelőben van, Bp, II. ker. A szülésem a SOTE II-n lesz.

Ha tud vki tarifát, örülnék neki :-)


Az a válaszoló, akinek az ismerősénél megjegyezte a doki, h nála 120 ezer a szülés, és "csak" 60-at adtak: ott mi történt? Hogy reagálta le az ismerősöd? Remélem nem adtak neki még pénzt..

2011. márc. 17. 15:37
 14/26 A kérdező kommentje:
Se szülésznőt, se csecsemőst nem fogadok :_) Csak úgy hallottam, h nekik is illik pénzt, vagy ajándékot adni.
2011. márc. 17. 15:38
 15/26 anonim ***** válasza:
ha ilyen szituációba is kerülnél, de remélem nem fogsz. semmi joga és ráadásul lehetősége sincs rá, hogy behajtsa. hiszen nem beszélték meg, főleg nem volt szerződés, gondolom nem adott róla számlát. ez után semmilyen hivatalos módon nem tudja behajtani. egyéb durvább módokon meg azért csak nem fogja. szóval ha ilyen helyzet áll fönn, akkor annyi, sajnálhatja a doki és kész.
2011. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A barátnőm 1 hónapja szült (vidéken) az ő orvosának is 10 ezer a magánrendelése, és 50-et adott a szülésre (császáros)!

Nem kérdezte meg ,csak adta!

2011. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem akarok bántó lenni, de hogyha már egy felkapott orvost választották magadnak, akkor igenis számíthattál rá, hogy nála bizony 100ezer egy szülés. Ha pedig te erre nem tudsz ennyit szánni, akkor más doktorhoz kell járni, olyanhoz akit meg tudsz engedni magadnak.

Egyébként meg hogyha fiatal vagy, minden rendben, nincsenek kockázati tényezők, szerintem felesleges is magánorvoshoz járni.

Mondom úgy, hogy egy felkapott belvárosi rendelőben dolgozom asszisztensként.

Szülésznőt érdemesebb választani, mert ő TUTI ott lesz.

2011. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Hát igen,meg ne haragudj,mert nem bántani akarlak,de ennek a kérdésnek nem az utolsónak kellene lennie,ha már egy ideje hozzá jársz terhesgondozásra és nála szeretnél szülni.Elég ciki a legutolsó pillanatban egy idegent felkérni,csak mert végül kiderül,hogy ő túl sokat kér.
2011. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én elég hamar rákérdeztem a dokimnál hogy mennyiért vállal szülést (SOTE II). Szerintem sokkal jobb előre tisztázni, mivel a többség nem a szülés hónapjában fogja kispórolni azt a pénzt. Az én dokimnál egy havi rendelés (mely magába foglalja az UH-t, megvizsgál és "dumál"-> nagyon segítőkész) 10.000Ft. Szülésre átlag 70.000-et szokott kapni azt mondta.

Én a szülésznőtől is megkérdeztem hogy mennyit kér és azt mondta hogy általában az orvosnak adott pénz felét szokták kapni.

Úgy gondolom hogy nővéreknek és egyéb segítőknek max egy desszertet adok, de azt is csak akkor ha tényleg normálisak hozzám és segítőkészek. Ha nem akkor semmit sem kapnak...

2011. márc. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szülésznőnek a dokinak adott pénz fele???? Ez durva! Ezek szerint a szülésznők 50.000-t is kapnak??? Mi, amikor meg voltunk vele elégedve, és 4 órát volt bent (első szülés), 20000-t adtunk a szülésznőnek, aztán amikor épp csak ránk nézett kb. 3x a 2,5 óra alatt, és csak a kitolásra jött be (negyedik szülés), akkor 5000-t (hogy lássa, hogy baromira nem voltunk megelégedve). Ezt azért nem gondoltam volna! Épp elég, hogy a dokik így lenyúlják a kismamákat (tisztelet a kivételnek, az enyém nem ilyen volt), de mostmár a szülésznők is? Ez nagyon gáz!

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam!

2011. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!