Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érdemes rákérdezni a...

Mikor érdemes rákérdezni a nőgyógyásztól hogy mennyiért vezeti le a szülést?

Figyelt kérdés
Most a 28 hétben járok, március végére vagyok kiírva, legközelebb január közepén fogok hozzá menni.Mikor kérdezhetek rá, hogy ne legyek tolakodó.
2007. dec. 31. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szégyen gyalázat hogy ezt meg kell kérdeznie egy szülő nőnek!!!

Mifelénk a szülés ha megfogadod az orvost akkor 50000 Ft-tól indul, ha császáros leszel akkor a tarifa 70000-100000 Ft közé rúg.

Én 24 hetes vagyok második gyerekemet várom. Az elsőnél volt választott orvosom, indították a szülést, nagy volt a baba, 28 öltésem volt úgy szétmentem és egy bordám el is tört a gyepálástól.

Most nem választottam orvost az új eü rendszernek köszönhetően más intézményben fogok szülni ( ott ami ki van jelölve ) És úgy gondolom hogy 10 évet dolgoztam a traumatológián mi sem készülgettünk 9 hónapig egy sérült ellátására, hanem végeztük a dolgunkat legjobb tudásunk szerint. Ha eljön az idő a szülészeten a szakszemélyzet is ezt fogja tenni, különben sincs ennyi pénzem orvosra.

2007. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem magánorvos,hanem választott orvos,akkor nincs fix tarifa.(Sőt,én személy szerint egy ilyen kérdést bunkóságnak is vennék,és úgy intézném,h véletlenül se nálam szüljön,aki kérdezi.)Náluk inkább úgy adj,ah a pénzácád bírja.Mi kecske is káposzta is alapon úgy döntöttünk,h kap egy üveg finom italt,a nővérkék meg egy édességes,kávés,teás ajándékcsomagot.Bár nekem nincs is választott orvosom,mert az életvitelemből fakadóan nagy eséllyel ezer másik kórház közelebb lesz,mint a területileg illetékes,amikor megindul a szülés.

Gondolom azért választott orvos,ergó tudja,h nála fogsz szülni..vagyis szeretnél.Minket a magánorvos 70ezerért vállalt volna el,de vidéken ez olyan 30 szokott lenni.Ennél többet fölösleges adni,mert még megszokja,és esetleg később is elvárná,mondjuk a következő gyermeknél.

2007. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem választott orvosom van,és igaz már kérdeztem tőle,de azt mondta ne aggódjak e miatt-én ezt igennek veszem.Isemrősöm által menetm ehhez az orvoshoz és nagyon meg vagyok elégedve vele.A barátnőm is itt szült és azt mondta neki nem mondott fix összeget ők az elsőnél 50et a másodiknál 60at adott.HA nekem sem moond fixet én 50nél nem akarok többet adni,sőt úgy gondolom a rendelésem elkért összeg sem csekély,így belefér a kevesebb a szülésnél sztem..Én 12 hetes vagyok ,de sztem 20hetesen újra rákérdezek..és sztem ez nem tolakodás,főleg nem ha magán orvos,ha sztk-s akkor megint más a helyzet.GRatula a picihez.
2007. dec. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Na erről nekem van aranyos sztorim. Egy nő szült. A férje, gazdag vállalkozó, egy nagy ajándékkosarat csináltatott, benne diszkréten elhelyezve a boríték. A doki meg meglátva a kosarat kikelt magából, hogy mi ez, és különben is nála 50 ezer a szülés. Erre apuka két nagy lépéssel odalépett az asztalhoz, letette a kosarat, feltépte a celofánt, kikapta belőle a borítékot, kiszámolt belőle 5 db 10 ezrest, a többit pedig borítékostól eltette és kivágtatott a dokitól. A kosarat bónuszként otthagyta, pedig én azt is magammal vittem volna. A fiatal doki döbbenten nézte, és mivel apuka mérgesen, magából kikelve mesélte el többeknek ezt, jó ideig a dokin nevetett a fél szülészet. Lám a kapzsiság átka :D


Szóval én diszkréten érdeklődnék. Na nem a dokitól, hanem az anyukáktól akik mostanában nála szültek.Van még időd, a rendelőben tutira összefutsz majd pár anyukával és tőlük érdeklődj.

2007. dec. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Én TB fizető állampolgár vagyok. Fizetek alkalmanként 8 ezer forintot a magánrendelésen. Én azt mondtam, hogy amint az orvos bemond egy összeget felállok és otthagyom. Még nem tette... MAjd én eldöntöm utólag mennyit szánok neki. Egy 34 hetes kismama
2008. jan. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!