Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Illik rákérdezni, hogy mennyi...

Illik rákérdezni, hogy mennyi pénzt kér a fogadott orvosom a szülésért? Vagy amennyit mi gondolunk/tudunk annyit adjunk neki?

Figyelt kérdés
Május közepére vagyok kiírva, így idő még van, de jobb lenne előre lefixálni a dokimmal.. Általában havonta járok hozzá a magánrendelésére, de volt már olyan is, hogy a vizsgálatok miatt 1 hónapban 2 X is mentem, és az utolsó időben ez ugye sűrűsödni is fog..Most, ha csak uh van, semmi "extra", akkor 10.000 ft-ot kér. Szerintetek rákérdezzek, hogy mennyi nála a tarifa? Őszintén szólva kicsit félek, hogy sokkal többet fog mondani, elég jó hírű budapesti orvos, de nem szeretnék kínos helyzetbe kerülni. Ti hogy csináltátok? Előre megbeszéltétek az összeget?
2011. márc. 17. 14:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan rákérdeztem az orvosomnál, hogy mennyiért vállalja a szülést. Szerintem ebben semmi kellemetlen nincs, viszont azt én cikinek találtam volna, ha mondjuk én adok neki szülés után valamennyit és kiderül, hogy mondjuk 2x annyiért vállal szülést.

Mondjuk a te helyedben én is aggódnék a választól, ha egy UH 10.000 Ft.

Dokim rendelőjében nincs UH gép. A rendelőben a terhesgondozás, vizsgálat, duma 6700 Ft volt akkor (most már 7000 asszem), UH-t a kórházban csinált, ott pedig mindig azt mondta, hogy amennyit gondolok. Általában 3-4000 Ft-ot kapott. Az utolsó hetekben pedig már vizsgálatra is a kórházba hívott be, szintén amennyit gondolok összeggel, és a 39. héten pedig már nem fogadta el a pénzt.

2011. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én rákérdeztem, nem mondott konkrét összeget.

Általában a vizitdíj 10x-ét szokták "elvárni". Érdeklődj kismamáktól (akár fórumokon), akik nála szültek.

2011. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan dokik, akik előre közlik már a terhesgondozás elején maguktól, és vannak, akiket meg kell kérdezni. Az én dokim hárított, nem akart válaszolni, így annyit kapott, amennyit gondoltam a 6 hetes kontrollon.


"És doktor úrnál hogy működik a szülés? Mennyiért vezetné le a szülést? stb."

2011. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat.

Rákérdezek, de nem szeretnék, és nem is tudok 100 ezret adni neki. A rendszeres vizsgálatokért, terhesgondozásért úgy érzem bőven megkéri az árat. Elégedett vagyok vele, de nagyon soknak tartanám ha az eddig(és ezután) kifizetett pénz után még + 100 ezret elkérne..

2011. márc. 17. 15:08
 5/26 anonim ***** válasza:

Én rákérdeztem, bár nem konkrétan, csak burkoltan, azt mondta a doki, amennyit gondolunk.

De jól jött, hogy két ismerősöm is nála szült pár évvel ezelőtt, így tudtam mihez viszonyítani az összeget.

2011. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyit szánsz neki. mert úgy tudom, hogy a max. határ olyan 80-100, ennél többet nem kér orvos, vagy ha igen, azzal én nem állnék szóba. valahogy ki kéne puhatolózni azoknál, akik szültek nála, hogy mi a tarifa, vagy hogy van-e. akár interneten is. de necces, hogy ha rákérdezel és mond is valamit, akkor az 100 körül lesz, hiszen irtad, hogy bp. és még azon belül is jóhirű doki.

én megmondom őszintén, hogy ha nem tudok neki ennyit adni, akkor nem is kérdeznék rá, csak adnék amennyit tudok. gondolom azért nem tenné szóvá, miután megkapta a boritákot, hogy ez kevés.

2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Akkor inkább ne kérdezz rá... Adjatok, amennyit tudtok.
2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdeztem meg, ismerős igen, neki azt mondta,hogy amennyit jónak lát. Végül nem sikerült annyit adni neki mint más szokott, de azóta is tudja ki vagyok, ugyanolyan normális, semmi hátrányát nem éreztem,hogy én 20 ezerrel kevesebbet adtam mint a többiek.
2011. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Több kérdést is tettem fel az említett orvos tarifájával kapcsolatban (többek között itt is) és sajnos senki sem válaszolt. :-(

50 körül gondoltam, hogy adunk neki, ehhez még a szülésznő is jön, nővérek is pluszba, tehát így sem lesz olcsó.

2011. márc. 17. 15:27
 10/26 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm járt úgy , hogy az orvosnak (akihez régóta járt) kifizette a szülést, adott 60 ezret. Majd 6 hetes konrollon közölte vele a kedves doki: Hölgyem, nálam 120 ezer egy szülés!!!

:-S

2011. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!