Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fajdalmas a rendes...

Nagyon fajdalmas a rendes szules? Milyenek a fajasok? Szuro, hasito, esteleg gorcs szeruek? Es kinek mennyi ideig tartott a szules?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 12:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%
Visszakérdeznék.Mit értessz rendes szülés alatt?
2009. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
74%

szia én 2* szültem, lányom 6 , fiam 5 óra alatt.

Nem mondom, hogy kellemes volt, mert azért gondolj bele mi történik, de ki lehet bírni.

Hisz ha annyira borzasztó lenne, nem szülne senki, csak egyet.

Utólag szé emlék lesz.

Abból a szempontból jobb, mint a császár, hogy amikor kint a baba, megszűnik minden fájdalom, a császárosoknak meg ott a seb, ami kellemetlen.

Én az érzéstelenítő nélküli szülésre szavazok, mert az elsőnél kaptam a gázt, de nem használt, csak a fájásokat erősítette.


Még annyi, hogy én a 2.-nál hánytam, állítólag sokan vannak így. Azt mondták, a tágulás miatt, de én nem látok összefüggést, szerintem a baba ahogy lökheti ki magát, és nyomja a gyomrot, attól lehet.

2009. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
nem csaszarvagas.nalam ez jelenti a rendes szulest idezojelben.habar az nem is szules, az mutet.akkor kerdezem igy :nagyon fajdalmas a szules?
2009. febr. 17. 12:40
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem leányálom :) de én újra és újra ezt választanám, mint a császárt.

14 órás vajúdás után lett meg Zsebibabánk. Hosszú volt de csak az lebegett a szemem előtt, hogy nemsokára átölelhetem, belenézhetek a gomb szemébe..

hajnalban arra ébredtem h menstruációs szerű görcseim vannak, ezek kb. 5-10 precenként jelentkeztek.

Ilyen jellegű volt kb. 4 órán keresztül.

Aztán ahogy tágult a méhszáj egyre erősebbek lettek. Az utolsó 3 órában 3 percesek voltak, majd 1 percesek. Én egy labdán vajúdtam a párom a ahátam mögött ült és valahányszor jött a görcs el kezdte döngölni a hátam és meg magamnak a combomat. Nekem a derekam a fenekem és a combom majd lezsakadt.

Mintha ki akarnák húzni a lábamat tőből ilyen érzés volt.

de 40 másodperc múlva pihenhetsz a következő fájásig. :))))

A végén már olan fáradt voltam h a perces fájásoknál is bealudtam (5 másodperc alatt) Végtelennek tűnt de közben folyamatosan bíztatott a doki a szülésznő a párom.

Aztán amikro székelési ingereim kezdtek lenni fájások közben akkor felsegítettek a szülőágyra. 5öt nyomtam és kint volt a picúr.

Nem a kitolási szakasz kellemetlen hanem a vajúdás.

Amit a filmekben mutogatnak h ordít, sikít a nő a fájdalmomtól az baromság. Amikro tolsz akkor csak az erőlködéstől jönnek fura hangok de az egyáltalán nem fáj. Se a gátmetszést nem érezni , se azt h már kint a feje és szétfeszíti a hüvelyedet..semmit.

A varrás kellemetlen de akkor már ott a baba a kezedben vagy a hasadon, melleden és már semmi sem érdekel!

Érezni ahogy kicsúszik egy lökésre a baba teste..hát az leírhatatlan! Ne félj tőle, mert életreszóló élmény.

A kórházban töltött 5 nap az borzalom. mindenhol kosz, szar, fos, vér a mosdókban.. nem hagynak aludni mert hola lázadat méretik, hol a kukát vágják a folyosóról a szobasarkába, hol vizit van, hol azt kérdik mit akarsz enni ebédre... de otthon már nyugodt környezetben minden más lesz!

Szép szülést kívánok !

2009. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

nekem elég fájdalmasak voltak a fájások, majdnem szétfeszítettem az ágy szélét, ahova kapaszkodtam, viszont mondták hogy nagy levegőt, szabályosan venni, és akkor "elviselhetőbb" volt, de amikor nyomni kellett, az már nem volt annyira vészes, nekem legalábbis, és amikor kijött, az meg egy nagy megkönnyebbülés volt.

amikor csak a fájások voltak, azt mondtam, hogy ki az a hülye, aki ezt többször végigcsinálja :D, viszont amikor meglett a baba, mondtam apukának, hogy "szeretném ezt átélni még!"

És így pár nap után visszagondolva is azt mondom, hogy bármikor végigcsinálnám újra.


Egyébként első szülésem volt,és rosszabbra számítottam

2009. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszodat. igazabol azt mar tudom hogy hogyan zajlik nagyjabol es milyen a csaszarral torteno,noverem ket lanya csaszarral lett, azt nem is szeretnek, pedig ugy hallottam hogy sok no annak orul, hat en inkabb szenvedek par orat mintsem vagdossank aztan ne birjak jarni. remelem hogy nem ugy fogok szulni. mondjuk en nem felek a szulestol csak kivancsi vagyok hogy nagyjabol milyen erzes.igaz hogy alul vagjak a not, kicsit metszik?nekem szike fobiam van,ahogy ragondolok izzad a tenyerem, meg sose operaltak,semmien okbol sem.ezert akarok szulni inkabb.
2009. febr. 17. 12:48
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, a derekam és a combom nekem is kegyetlenül fájt.

Az is rossz, amikor már nem engednek leszállni az ágyról, és a derék.....

a végén a combom úgy elfáradt, hogy elkezdett remegni.

2009. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

engem nem szikével vágtak, hanem ollóval. a 2.-nál érzéstelenítő nélkül, mert lelassult a babám szívhangja, és gyorsan közbe kellett lépni.


megint első voltam :)

2009. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Görcs szerűek a fájások. Olyanok mint egy nagyon erős menstruációs görcs. Elkezdődik és fokozatosan erősödik, olyan, mintha középen alul jól megmarkolnák a hasadat. Találj majd ki valami jó pózt, ahogy elviselhetőbb a fájdalom. A fájások közt meg pihenj és "kapcsolj ki". Gondolj mindenfélére, próbálj meg kicsit elszundítani arra a pár percre is. Úgyis észreveszed, ha jön a következő, ne várd, hogy mikor jön. Gondolj másra. De tényleg igaz: az már felejthetetlen élmény, amikor kicsusszan a baba teste!!!
2009. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én két szülésem, fájdalmas volt ugyan: egyik erős fájás, másik gyengébb, de tovább tartott, de:

életem legcsodálatosabb élménye!

Nagyon jó, hogy élet születik!

Olvasd el Dahlke: Sorsfordulók, és Leboyer: Gyöngéd születés c. könyvét

Kérdezz anyákat, de ne csak a sajátodat, részleteket mondjanak!

Ha nem ér váratlanul, úgy egyszerűbb!

Olyan a fájás, mint a hascsikarás. De van aki nem fájdalmat érez, csak összehúzódást. Van akinek nagyon erős a fájdalom.A félelem fokozza, a lazulás csökkenti.

[link]

2009. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!