Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni szülésorvosnak és szülésznőnek mostanában?

Figyelt kérdés
Budapesten a Szent Imrében fogok szülni 1-2 hét múlva. A dokinak a rendelési összeg 10x-ét? (Ami esetemben akár 100.000 Ft is lehet?) Szülésznőnek pedig a felét szokás? (Esetemben 50.000 Ft-ot?) Nem sok ez egy kicsit? A bérek nem növekednek.
2011. febr. 2. 21:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
49%
nem tudom minek fogadott orvos.nekem nem lesz se fogadott orvosom sem szülésznöm.barátnöm mar ketszer szült ot hivtam hogy legyen bent velem.szerintem a ügyeletesnek az a dolga hogy ha kell levezessen egy szulest.miert fizesek pluszban..20 eve fizetem a Tb.-t.
2011. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudjatok, hogy közbeszólok, de erősen szörnyülködöm, hogy otthon "kötelező" pénzt adni az orvosoknak szülésért. Hát nem az a munkája és kötelessége?

Felmerült bennem az a kérdés, hogy mi van ha szülés után nem adtok neki pénzt? Kidobnak a kórházból? Meg vagyok döbbenve, ahol én szültem el se fogadnának pénzt.

2011. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
39%

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:40" Ne haragudj,de tb-t minden dolgozó ember fizet. És már miért ne lehetne fogadott orvosa valakinek,aki megteheti? Én férfi vagyok,és sokkal nagyobb biztonságban tudtam a feleségemet egy magánklinikán egy Európai szintű szülész orvossal mintha bedobtam volna sztk-ra. Külön szoba,tv,nyugalom már a szülés előtti napokban is,ötcsillagos kiszolgálás. Miért fáj ez mindenkinek annyira? Összeget már írni sem merek. Az a félmilliós elenyésző volt ehhez képest. Nem értem,hogy ezeken a fórumokon ha valaki nem azt válaszolja egy kérdésre hogy szarul élek,hiteleim vannak,nincs munkám,nem tudok mit adni a gyereknek,hanem pozitív választ ad,azt miért kell mindjárt utálni? Ez egy borzasztó magyar szokás,ha valaki jól él,az rohadjon meg. Először látni kellene mit csinál,utána ítélkezni. Nem mindenki politikus.

2011. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk vagy a szülésznő v a doki kap, de nem mind a kettő. Az orvosnak én 6 éve 25e-t adtam sima szülésnél.
2011. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Vidéki kisvárosban a magánrendelés 4.000 Ft. Én a szülésért 20.000 Ft-ot adtam, eszem ágában sem volt 40.000 Ft-ot adni. A magánrendelésen számlát nem kapok, és legalább 15 alkalommal voltam az orvosnál egy-egy terhesség alatt. Szüléskor kb. 2 órát foglalkozott velem, közben aludt pár órát... Félmillió forintot keres csak hetente a magánrendelésén, nekem jobban kellett a pénz. Meg sem kérdeztem, hogy mennyit adjak. 20.000 Ft-ot adtam, és kész. Ugyanúgy bánt volna velem szerintem akkor is, ha azt terveztem volna, hogy szülés után 100.000 Ft-ot dugok a zsebébe.
2011. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Bár elég régi a kérdés,olvastam, hogy sokan nem értik miért kell fogadni orvost, szülésznőt nagy pénzekért. Én az első babámat a Szent Imre kórházban szültem, sokak tanácsára nem fogadtam fel senkit. Bíztam az ügyeletes dolgozókban. A szülésznők nagyon kedvesek is voltak, de nem volt rám idejük, így egyedül voltam a szülőszobán, mikor kibújt a picur. Senki nem segített, jól szét is repedtem, az ügyeletes orvos pedig semmi együttérzést nem mutatott, pedig nagyon fájt a varrás. Ezt követően még rosszul is gyógyult a seb, így újabb műtétre került sor a 6 hetes kontroll után. Ha lett volna szakember mellettem, akár szülésznő, akár orvos, szerintem mindez megelőzhető lett volna.
2012. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Semenyit nem illik adni már büntetik.

Szóval,jó lenne leszokni erről.

2017. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!