Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni szülésorvosnak és szülésznőnek mostanában?

Figyelt kérdés
Budapesten a Szent Imrében fogok szülni 1-2 hét múlva. A dokinak a rendelési összeg 10x-ét? (Ami esetemben akár 100.000 Ft is lehet?) Szülésznőnek pedig a felét szokás? (Esetemben 50.000 Ft-ot?) Nem sok ez egy kicsit? A bérek nem növekednek.
2011. febr. 2. 21:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy lehet hogy én nagyon hülye vagyok, de a doki nem azért kapja a fizetését hogy levezesse a szülést és ha úgy adódik isten ments akkor megmentse a szülő nő és a születendő gyerek életét?A hentesnek meg a zöldségesnek miért nem adtok 100 ezreket?Pedig ha nem szolgál ki, éhen halsz!

Bocsánat az off-ért, de egyszerűen nem tudom felfogni ezeket a 100 ezres hálapénzeket, mit háláljak meg?Azt hogy elvégzi a munkáját?

Egy petákot nem adtam a dokinak, pedig nálam tényleg életmentő volt a császár, de ami volt pénzem abból inkább a gyereknek vettem meg a szükséges dolgokat.

2011. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
55%

"A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:48" Ti itt nem hazudtoljátok meg a magyar embert. Az egészből csak a nagy irigység jött le,más semmi. A hálapénzt összevonni azzal hogy én mennyit érek a férjemnek,csak gratulálni tudok. Ezek szerint többségeteknek csak 20 000-ret. Én ezzel azt akartam megmutatni,hogy mekkora különbség lehet orvos és orvos között,hogy nem mindegyik csak a markát tartja. Van aki simán eltette volna ezt a pénzt. A prof azóta is a barátunk. Hogy mi lett volna ha meghalok azt inkább hagyjuk te gonoszság megtestesítője.

2011. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
41%

"A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:02" Tévedésben vagy,magánorvosnál más a helyzet. Az enyém is az volt. De megfogadtam mert szimpatikus volt és kedves minden vizsgálatnál. Meg nem ezen múlt volna hogy mit adok nekik majd enni.

2011. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
67%

"A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:14" Elhiszed hogy kicsit sem érdekel mit gondolsz? Nevezhetsz egy 41 éves nőt buta libának,magadat minősíted vele. Akivel az ember hetente összejár az nem mondvacsinált barát. Amúgy két évesek a kicsik,talán ki tudod számolni hány évesen jött össze ez nekünk. A férjem azóta is nagy összegekkel támogatja a klinikát. Ezt már ő sem utasítja vissza. Sajnálom,hogy neked csak ennyi jutott. A gyűlölködés.

2011. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk 5 ezer volt a magánrendelés és 50 ezret adtam a szülés után, de bármikor hívhattam, vissza hívott, jött, ha kellett, én végig meg voltam vele elégedve, a szülésnél is nagyon profi volt, végül császár lett (téraránytalanság). Szülésznőm nem volt, de én 20 körül gondolom azoknak. Ha több lett volna a magánrendelés díja, nem tudom mennyit adtam volna, én is 10-szeres összeget hallottam.
2011. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
62%

23:02-vel értek egyet. Itt mindekinek ennyi pénze van?! Mikor a kisebbik lányommal voltam terhes és elmentünk kirándulni a szálásadóval összebarátkoztunk. okat beszélgettünk, persze a szülésről és a világ legtermészetesebb dolgaként megkérdezte, hogy mennyi egy szülés Debrecenbe? (Ott szültem). Én meg elmondtam a véleményem róla és láttam rajta, hogy meglepődött és elgondolkozott rajta. Egyébként ha olyan betegség vagy császár mittomén' miatt aggódnom kellene, tuti megfogadnék 1 dokit, de így?!

A félmillásnak nem sértegetni akartak, csak furán jött le amit írtál... érted? (Nagyképűnek tűnik)

2011. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
71%
Pedig eredetileg nem annak szántam,aki meg így érezte,attól elnézést kérek. Jó éjszakát mindenkinek.
2011. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Az SOK!!! Én sima szülést terveztem és gondoltam 40e adok neki. De császár lett és 50e adtam neki. Szülésznőt nem fogadtam. Nem is adtam egynek sem.
2011. febr. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Nálunk 7000 Ft a magánrendelés, a dokim meg is mondta, hogy szülésért ő a 10-szeresét szokta kapni, vagyis 70.000 Ft-ot. Még azt is hozzátette, hogy szülésznőnek a felét szokás. Vagyis esetemben 35.000 Ft-ot.
2011. febr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem lesz vége ennek a vitának, hogy adni kell-e és ha igen, mennyit. Az orvosok fizetése Magyarországon nagyon alacsony, amit az államnak kéne megfizetni, azt az emberek fizetik meg nekik zsebbe. Az én férjem például pincér. Minimálbérre van bejelentve, de azt is csak papíron, mert kézbe nem kapja meg. Annyit hoz haza, amennyi borravalót kap. Ha egész nap nincs borravaló, hiába dolgozik le 12 órát, nincs pénz. Van olyan nap is, amikor összejön 10-15 ezer, szóval nagyon változó. Vendéglátásban is illik odaadni azt a 10%-ot, ha elégedett az ember a kiszolgálással, az ételekkel. Az orvosnak - persze amelyik megérdemli - ugyanígy odaadjuk azt a pénzt, mert nyilvánvaló tény, hogy rengeteget dolgoznak és például egy-egy ügyeletért 400 Ft-os órabért kapnak. Ez a politikusok szégyene, nem az orvosoké, akik kezében életek vannak.
2011. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!