Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni szülésorvosnak és szülésznőnek mostanában?

Figyelt kérdés
Budapesten a Szent Imrében fogok szülni 1-2 hét múlva. A dokinak a rendelési összeg 10x-ét? (Ami esetemben akár 100.000 Ft is lehet?) Szülésznőnek pedig a felét szokás? (Esetemben 50.000 Ft-ot?) Nem sok ez egy kicsit? A bérek nem növekednek.
2011. febr. 2. 21:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
46%

Icuka mucika, az érvelésed jogos lenne, de a BKV-nak a szolgáltatásiért viteldíjat sem lenne szabad kérni és az embereknek fizetni, nemhogy még hálapénzért tartsa a markát. De ha a busz sofőr, megállna a házam előtt, pontban 15 perccel azelőtt, mire nekem be kell érnem a városba és így nem kéne utazással töltenem 2 órát, negyedóra helyett (mire kocsival a városba érek) esküszöm, adnék hálapénzt. De hát így 2 óra mire eljutok valahova, negyed óra helyett-ezért nincs miért hálásnak lennem.

Ha fogadott orvosod van, aki rendelkezésedre áll a nap bármely szakában, amikor egyébként nem dolga és nem fizeti a biztosító, akkor illik hálásnak lenni és fizetni.

Na persze nem az egész osztálynak, de a dokinak mindenképp.

Nyilván, ha szülésznőt is fizetsz és érted megy be, akkor neki is.

Én egyébként dokimnak adtam, a rendelési összeg tízszseresét, ami nem volt nehéz, mert 2006-ban 3 ezret kért és harmincezer akkoriban sem volt nagy összeg, 2008-ban 5 ezer volt és 50-et kapott, gondolom most már nála is 8 egy vizsgálat, de nem adnék nyolcvanat neki, max 50-60-at, a többieknek semmit. Mondjuk ezt nem volt nehéz megállnom, mert okot sem adtak rá, hogy akárcsak egy köszönömöt kelljen mondanom.

2011. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Szia, én fogadott orvosnál szültem. Olyan szinten bunkó volt velem, alig nézett rám, rémisztgetett hogy beteg lesz a gyerekem, a 38. héten sírva jöttem ki a rendelőjéből. Veszélyeztetett terhes voltam, a kórházban magamnak mértem a vérnyomásom, ami az utolsó napokra nagyon magas lett. Na mindezért 60 ezret kapott. Tudod mi történt? Megsértődött. Utólag már nagyon bánom, hogy azt is odaadtam annak a bunkónak. A szülésznő, akit akkor ismertem meg ezerszer többet adott és kedvesebb volt, mint a dokim a 9 hónap alatt.

Sajnos nem volt más választásom, mert ő foglalkozott cukorbeteg kismamákkal egyedül a környéken.

Volt amúgy kismama, akikkel beszélgettem és általában az orvosok 100 ezret kértek szülésre, de azok olyanok voltak, hogy éjjel-nappal hívhattad, ha baj van, még hétvégén is bement a kórházba veled ultrahangra, ha úgy adódott.

2011. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

21.31-es vagyok.

Egyébként amikor a kórházban voltam, volt ott egy ikerszüléses csajszi, akinek a 33. héten indult meg a szülés. A dokiját (fogadott orvos volt) persze felhívták azonnal, aki közölte, hogy ő bizony nem fog bemenni a kórházba, mert úgysem érne oda. Hozzáteszem előre elkért a szülésért 80 ezret. A csajszi szerencsétlen ott feküdt a mellettem lévő ágyon, bejött a dokija, majd nagy pofával közölte: Zsuzsika, maga pont akkor áll neki szülni, amikor egyedül vagyok otthon a 12 éves gyerekemmel? Majd kivonult a szobából (természetesen nem adta vissza nekik a pénzt). Szegény csaj utána úgy bőgött, hogy nem igaz...

Na már csak ezért sem bántam meg, hogy nem volt fogadott orvosom.

2011. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Na de amikor én megfogadtam a dokimat, körbeérdeklődtem és első dolog volt, amit mondtak a kollégái, védőnő, kismamák, hogy rá lehet számítani, sosem fordult elő, hogy hívták és ne ment volna. Csecsemőorvos barátnőm mondta, szabadságon volt, és mikor reggel ment dolgozni, a dokival minden reggel találkozott vele a kapuban .

És ez az orvos nyilván nem először csinálta ezt meg, kár ilyet megfogadni, pláne előre fizetni a még meg sem történt dologért.

Mielőtt orvost fogad valaki, érdemes alaposan körbekérdezősködni. Székesfehérvár nem egy kicsi város, de itt is tudni melyik orvos milyen. ki az, aki bemegy szülésre és ki az aki nem.

2011. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
46%
Én a 21:23-as vagyok. Annyit még hozzátennék az olvasottak alapján,hogy nálam is bármikor riasztható volt a professzor éjjel,nappal. Nehéz ikerszülés volt,a két gyerek 6 kilót nyomott. A férjem állandó kapcsolatban volt vele telefonon,ahogy velem is. És még így is majdnem örökre ottmaradtam volna,ha a nővér nem veszi észre hogy bevéreztem este a szülést követően. Abban a pillanatban már újra a műtő,az orvosom felettem. Megmenekültem. A férjem félmilliót rakott a zsebébe. Mikor bejött másnap hozzám,megnézni hogy vagyok,a férjem is ott volt,és mosolyogva odaadott valami csomagfélét a kezébe. A 350 000 ft volt az. Nem fogadott el többet,mint amit úgy jellemeztem,hogy illik adni. Pedig a pénz semmit nem ér,ha nem láthattam volna a gyerekeimet többé.
2011. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
36%
Félmilliót... persze... kit szeretnél túllicitálni? Ez nem a vatera!
2011. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
47%
Köszönöm az együttérzésedet. Látom csak ennyi jött le az egészből.
2011. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
21%
Bocsi, de szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek a félmillió elég erősen kamuszagú... de várom, hogy megcáfoljanak a többiek.
2011. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
23%

Hát nekem is ellenszenves ez a dolog, megmentette az életed, ok, örültetek és ezt fizetted meg a félmillával? Mintha egyébként hagyott volna meghalni, ha nem ad neki a férjed. és a doki szemszögéből is nehéz elképzelni ennél megalázóbb dolgot. Szerintem ez már undorító. Ne doki, legyen egy jó napod, ha már sikerült elvégezned a dolgot. Én a doki helyében az egészet visszaadtam volna.

De persze a kérdés, mennyit kapott volna a doki, ha ott maradsz a műtőasztalon, egy ház árát? Vagy akkor csak a szokásos, 150-et?

De legalább tudod, mennyit ér az életed a férjednek, egy félmillás nő vagy.

2011. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én 20-20at akartam adni. de mind a ketten tettek rám magasról egész vajúdás alatt.

Akinek adni akartam, az egy nővérke volt, de ő nem fogadta el.

2011. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!