Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni szülésorvosnak és szülésznőnek mostanában?

Figyelt kérdés
Budapesten a Szent Imrében fogok szülni 1-2 hét múlva. A dokinak a rendelési összeg 10x-ét? (Ami esetemben akár 100.000 Ft is lehet?) Szülésznőnek pedig a felét szokás? (Esetemben 50.000 Ft-ot?) Nem sok ez egy kicsit? A bérek nem növekednek.
2011. febr. 2. 21:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyit nem szokás adni.Max.20-30ezer sztem.
2011. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Én az enyémnek adni akartam pénzt, kávét, whiskeyt, a pénzre azt mondta, hogy nekem nagyobb szükségem lesz rá, ne adjam oda, a kávét és a whiskeyt meg csak akkor fogadta el, amikor azt mondtam neki, hogy ha nem fogadja el, akkor én iszom meg.
2011. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sok. Orvosnak max 50, szülésznőnek 20.
2011. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
17%
Szia. Én szegeden szültem,végig fogadott professzornál. A szülésért 150 000-ret adtam a profnak,50 000-ret a szülésznőnek,30 000-ret a nővérnek. 15 000 ft volt minden ultrahangos vizsgálat,igen,ennek a tízszeresét illik. A többi(nővér,szülésznő)szerintem pénztárca kérdése.
2011. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
csak szülésznővel szültem,ő egy 20-ast kapott.sokat nem kellett velem foglalkoznia
2011. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha van fix tarifája, és meg is mondja előre, akkor annyit illik adni. Egyébként meg annyit, amennyit a pénztárcád enged.

Én a dokinak is, meg a szülésznőnek is 20-at adtam.

2011. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Én a dél-pestiben szültem. Mi csak szülésznőt fogadtunk fel, aki egész éjjel velem volt, mellettem ült, segített mindenben, neki 40-et adtunk. Úgy volt, hogy doki nélkül szülünk, végül sajnos császár lett, amit az ügyeletes doki csinált meg, neki adtunk 20-at. És még csak nem is találhattam volna nála jobbat, totál úgy bánt velem, mintha fogadott orvosom lett volna, többször bejött hozzám, megnézte, hogy megy a szoptatás, megnézte a sebem, aztán ő szedte ki a varratomat is. Szóval vannak még olyan dokik a világon, akik nem xarják le az ember fejét, csak mert nem kaptak 100ezreket.
2011. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! "Icuka Magacuki", tudnál egy kicsit finomabban fogalmazni? (Férjnél vagyok, és nagyon vártuk már a babát.)Köszi
2011. febr. 2. 21:32
 9/37 anonim ***** válasza:
73%
Én majd' nyolc éve szültem és a magánrendelésen fizetett összeg tízszeresét adtam az orvosnak. Hozzáteszem, megérdemelte. Minden pillanatot ott töltött mellettem, elmondott mindent, amit tudnom kellett, előnyöket, hátrányokat, válaszolt minden idióta kérdésemre. Császárral született a gyerekem, így szülésznő nem volt.
2011. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, a 10-szeresét "illik" adni a dokinak. Ha van asszisztense a dokinak, kérdezd meg őt, hogy mennyit szoktak neki adni szülés után. Vagy ha van rá lehetőséged, kérdezz meg olyanokat, akik nála szültek. Nekik már van tapasztalatuk vele kapcsolatban pénzügyekben is. A szülésznőnél nem tudom, mi a "tarifa", abban is segíthetnek akik vele szültek.
2011. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!