Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hamarabb jön a baba lepénylevá...

Hamarabb jön a baba lepényleválás miatt?

Figyelt kérdés

24 hetesen véreztem, kiderült, hogy a lepényem kezd leválni, ezért egy hétig kórházban voltam. Hazaengedtek, mert a bent kapott kezelés után tünetmentes voltam.

Azóta sincs semmi tünetem a 31. hétben járok.

Volt már valaki hasonló helyzetben? A terhesség vége felé vált már le valainek a lepénye? Kihúzhatom a végéig?

Köszönöm a válszokat.


2011. jan. 30. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én az 1. babával bent voltam kórházban a 32. héten.

Ott volt egy kismama - akiről semmilyen előzményt nem tudok, csak azt, hogy 34. hetes volt és éjjel elkezdett ömleni belőle a vér, mint a vérfürdő, levált a lepény, azonnal műtőbe tolták és kivették a babát. Túlélték.

Ennyit tudok, nem többet.

Remélem nem ijesztelek meg.

2011. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hallottam vagyis sok hasonló esetről olvastam, nem bírom ki, hogy ezeket ne olvassam el.

Tehát, vérzés, gyorsan kórház.

Én sem tudom mitől lehetett, most úgy vagyok vele, hogy inkább születne meg egy kicsit hamarabb, mint hogy végig kelljen izgulnom ezt a 9 hetet ami hátra van.

2011. jan. 30. 16:35
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Levált lepény sok esetben egyenlő a baba halálával. Hiszen az táplálja a babát. Vagy időben meg tudják menteni vagy nem. Nekem egy ismerősőmnek sem sikerült megmenteni, meghalt a baba mire kórházba értek.

De valakinek megmaradt a baba, de halmozottan fogyatékos. Most nem jut eszembe ki az, de gyűjtenek a babának különböző kezelésekre. És azt hiszem talán már ülni tud a 4 éves baba. Úgyhogy lehet belőle nagy baj.

Még egy egyszerű oxigénhiány is okozhat csúnya dolgokat.

2011. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnek a 39.héten vált le a méhlepény, de volt belőle semmi baj, levált, elkezdett vérezni, mentővel kórház, sürgősen császár, aztán ennyi a történet, mindketten épek és egészségesek.

Egyáltalán nem biztos, hogy megint leválik a lepényed, sőt még simán túl is hordhatod a babádat.

Jó babavárást, ne idegeskedj.

2011. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi.

Nehogy beképzeld, hogy majd veled is olyan dolgok történnek hogy egy (baromira nem kedves) válaszoló írta.

Nekem ugyanez volt, csak a 25. héten. Egy hét kórház, aztán haza. Sokszor nézett a doki, biztos ami biztos alapon, és a 39. héten szültem (igaz császárral, de a méhszájon volt a lepény)

Úgyhogy ne arra koncentrálj, hogy milyen szar dolgok történhetnek, mert nem szabad negatív gondolatokkal élni. Nekem eszembe se jutott, hogy valami baja lehet, pedig sokan próbáltak ilyen baromságokkal riogatni, mint a te egyik válaszoddal.


Off: minek kell halálra rémíteni egy amúgy is rémült kismamát? Nem az volt a kérdése, milyen baj lehet abból, ha idő előtt leválik a lepény, hanem azt kérdezte, kihúzhatja-e a végéig. Komolyan azt hiszed kedves válaszoló, hogy megnyugtató egy 4 évesen ülni nem tudó gyerek története? Miért érzed szükségét, hogy idióta módon ilyeneket írj egy aggódó anyának?

Hidd el lehet gond bármikor, még egészséges terhességgel is, de EZT NEM DÖRGÖLJÜK EGY KISMAMA ORRA ALÁ! Vagy te terhesen szeretted volna hallani, hogy lehet nem éled túl, mert elvérzel a műtőben/szülés közben? Ugye nem, pedig erre is van példa nem is kevés, csak nézd meg a híreket!


Kérdező, bocsi az offért, de az ilyen embereket legszívesebben nyakonvágnám, úgyhogy ki kellett jönni a feszültségnek.

2011. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolóval TELJESEN EGYETÉRTEK!
2011. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Nézd a rémtörténetek hülyéknek rémtörténetek, az okos tanul belőle. Nem kell mondanom te melyik kategória vagy. A kérdező, ha okos leszűri magában, hogy bizony lehet egészen sajnálatos végkimenetele a dolognak, így a legapróbb jelre bemegy a szülőszobára és ott megvizsgálják és ha szükséges indítják a szülést, császározzák. De egy ilyen probléma esetén inkább százszor feleslegesen és bosszankodjon (bár kétlem) a szülésznő, mint kivárja amíg késő lesz. Mert nyilván sokak fél éjjel görcsölgettek otthon, meg gondolkodtak mi legyen. Vagy hazamentek a kórházból saját felelősségre, akármi.

Úgyhogy miért rémülne meg? Pont elég ha eldönti, velem ez nem történhet meg, mert időben indulok a kórházba, hogy megfelelő ellátást kapjak és nem kívárja az ötperces fájásokat. Meg felhívja a férjét, anyukáját, anyu mi legyen, furcsán érzem magam- mint tenné azt az ember egy teljesen problémamentes terhesség esetén. Vagy nem hív mentőt, taxit, mert a férje egy óra múlva hazaér a munkából és akkor beviszi kocsival. Olvasd el, hány ilyen kérdés van, ez már szülés, szurkálgatok mi legyen, jővő héten megyek a dokimhoz de addig mit tanácsoltok...

Mert a méhlepény leválás nem játék.

És a fordítottja veszélyesebb, mert lehet megnyugtatja, ha azt írja mindenki, áh ugyan már, semmiség, ne aggódj. Mert ez hazugság. És ha egy gyerek élete forog kockán, nem hiszem értelmes dolog hazudozni, csak hogy jobban érezze magát.

És hogy fogja érezni magát, ha meghal a baba, de ő nyugodtan aludt addig. Inkább idegeskedjen és legyen pozitív végkimenetele.

2011. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként, igen szerettem hallani, és pont ezért fogadtam meg olyan dokit, akinél ezek a kockázatok minimálisra csökkenthetők. Igen, elolvastam meghallgattam rémtörténeteket és ez alapján választottam kórházat, orvost.

Igen rémisztgettek, ha baj van a babával Mórról elviszik Fehérvárra, én meg maradok Móron, még szoptatni sem mehetek utána és mi történhet szegény babával az úton stb stb És leszűrtem a következtetést, nem szülök Móron. De aztán nem aggódtam tovább, mi lesz ha...

2011. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem meg szánalmas, ahogy okoskodsz, hiszen nem vagy orvos. Ugyan milyen tanulságot lehet levonni abból, hogy teljesen sérült gyereked születhet?

És kikérem magamnak hogy lehülyézz csak azért, mert nekem igazam van, neked meg nincs és ostoba módon a legjobb védekezés a támadás elvet követed.

Az, hogy te imádsz olyanokat hallgatni, hogy fogyatékos lesz a gyereked, az még nem ok arra, hogy ilyen történetekkel ijesztgess másokat.

Ha képtelen vagy elolvasni rendesen a kérdést és nem mellesleg értelmezni is képtelen vagy, akkor ne írj ide választ.

Biztos hülye vagyok, de szerintem erre a kérdésre "Volt már valaki hasonló helyzetben? A terhesség vége felé vált már le valakinek a lepénye? Kihúzhatom a végéig?" NEM válasz az, hogy ha leválik, meghal a babád, vagy 4 éves koráig nem fog tudni ülni, vagy teljesen fogyatékos lesz.

Valószínűleg egy nálad százszor okosabb orvos felhívta a figyelmét a veszélyekre, és arra, mit tegyen, ha bármi szokatlant észlel, így szegény, valóban TAPASZTALATOKAT kért, és nem egy önelégült tudálékos liba okoskodását arról, hogy milyen borzalmak várnak a gyerekre.

Javaslom, inkább empátiát tanulj rémtörténetek helyett, javasolnám az intelligenciát is, de azt sajna nem lehet tanulni.

Jézusom, te aztán tényleg sötét vagy.

Menj elmélkedj azon, milyen bajai lehetnek az embereknek, ne itt rontsd a levegőt. SZánalom a köbön.

2011. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Ez a tapasztalatom, igen számtalan ilyen esetről hallottam és mind halállal végződőtt. Valóban nem vagyok orvos, de nem orvosi tanácsot kért, tapasztalatot. És nem húzták ki a végéig, mert meghalt a baba a 36, 38. héten.

És nézd ez az én véleményem, hogy nem húzhatja ki a végéig és örülhet ha jól jön ki a dologból. Sajnálom, hogy te rózsaszín felhőkőn lebegsz és olyan vagy, mint a három majom (tudod akik befogják fülüket, szájukat és szemüket), mert neked ez a jó. De nem ez az élet. Jó, nyilván vannak a gyengék, akiknek egyébként nehéz szembenézni a valósággal, de az ilyen meg olvasgasson Jane Austent és nem az internetet böngéssze, mert itt bizony olvashat, hallhat, láthat rémtörténeteket. Mert az életet, nem Jane Austen írta.

Azt meg ne mond meg légyszíves, hogy mit csináljak, mert ha kiváncsi leszek a véleményedre, kiírok egy kérdést: szerinted mit tegyek? De nem ez volt a kérdés.

És ha a kérdező is a pártodra állna, neki is üzenem, ha csak pozitívumot akar hallani, akkor ne a neten kérjen tanácsot, hanem anyucitól, aki megkíméli érzékeny lelkivilágát, de ez itt a net. Ahol van, aki őszinte.

2011. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!