Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor elkezdődtek a fájások,...

Mikor elkezdődtek a fájások, hány percesek voltak amikor kihívtátok a mentőt?

Figyelt kérdés
Busszal kb. 20-25 perce lakunk a kórháztól, s mivel nincs autónk minden esetben mentőt akarunk hívni. A mentőt hány perces fájásoknál érdemes majd kihívni? Első baba, így tájékozatlanok vagyunk. Én olyat is hallottam, hogy csak nagyon indokolt esetben lehet csak kihívni a mentőt vagy ha elfolyik a magzatviz. S olyan esetben mondjuk ha csak fájásaim vannak, akkor ki lehet hívnunk, mert messze nincs a kórház. De párom tömegközlekedéssel nem szeretne menni, én meg taxival, mivel anyagilag nem engedhetjük meg magunknak, s nem s így hónap végén nehézkesen élünk. Még nem kezdődtek el a fájások, de tegnap távozott a nyágdugó, s a hüvelyem is azóta iszonyatosan fáj. Orvosnál ma voltam, már bő 2 ujjnyira ki vagyok tágulva, s szólt, hogy következő fájásoknál figyeljek oda, s irány a kórház. 39 hetes km.
2011. jan. 25. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mentőorvos vagyok.

Csak azért szólok hozzá (amúgy eygetértek az előző válaszolóval), mert Te nem az a kategória vagy, akinek van autója,s megtheti, hanem nehezen éltek, nincs kocsi.. Ilyenkor én is a mentőt javaslom, s az 5 percnél még ritkább fájásokkal való indulást, én sem szülnék egy hideg mentőben...

Örülök a kérdésnek amúgy.

De ne hirdessük, hogy a szülészetre való szállításhoz alap esetben mentő kell... (tudom, Te nem is hirdetted, ne haragudj, hogy ide írom..) Csak van olyan édes szülész kolléga, aki azt mondja, ha elfolyt a víz, csak mentővel lehet szülni menni... Hát nem.

A víz elfolyását fekve meg kell várni, hogy ne sodródjon előre a köldökzsinór, majd ha van idő a fájások között, még egy hajmosás is belefér, majd apával (vagy más szerettel) irány a kórház.

Mindenkinek szép szülést kívánok!

2011. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nekem kb 20 perces fájásokkal indult du 3-kor, 6 órakor már 5 percesek voltak akkor mentünk be a kórházba, ami forgalomtól függően kb 15-25 percre van tőlünk. Este tízkor már meg is volt a baba. Szerintem 10 perces fájásoknál kezdj el készülődni és 5 perceseknél hívjatok mentőt.
2011. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ha bizonytalan vagy a fájásokat illetően, nekem a doki azt javasolta, hogy igyak meg pár korty bort, az a jósló fájásokat elmulasztja, mert ellazítja a méhet, de az igaziakat nem. ekkora mennyiségtől a babának semmi baja nem lesz
2011. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsónak, borunk nincs:) Nem nagyon szoktunk inni, s ha megvesszük, s felbontjuk tuti 1-2 pohárnál több nem fogyna el belőle.

De hallottam a melegvízről, azt kipróbálom, de gondolom lehet zuhanyozni is, vagyis remélem, mert nem ülhetek kád vízbe. Terhesség eleje óta el vagyok tiltva tőle fenyegető vetélés miatt. De kihúztam a 39. hétig szerencsére, s remélem nem lesz gond.

2011. jan. 26. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!