Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tavaly nyáron házasodtunk, és...

Tavaly nyáron házasodtunk, és még nincs babánk. Elkezdődtek a kivizsgálások, és megtudtuk, h gondok vannak, nem tudom, mikor lesz végre baba (ha sikerül egyáltalán).Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
Házasságkötésünk óta mindenki a baba témával piszkál, főleg, h körülöttünk egyre több pár babát vár. Kérdezgetik, mikor lesz baba, meg piszkálnak, hogy ne húzzuk már olyan sokáig, nem 35 évesen kell szülni, stb. Kezd elegem lenni. Mit válaszoljak? Eddig azt mondtam, h lassan tervezzük. Már eltelt majdnem 1,5 év, ez nem állja meg a helyét, újabban azt szoktam mondani, h még pár évet várunk vele, éljük az életünket, utazgatunk.. Közben meddőségi centrumba járunk.. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi a teendő ilyenkor?
2008. nov. 3. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem foglalkozni a körülötted lévő emberekkel. Ez a ti életetek, és igazából senki másra nem tartozik, hogy mikor lesz gyereketek.

Van egy nagyon jó dokumentumfilm, ami veletek hasonló cipőben járó párokról szól. A címe: Sejtjeink, nézd meg, hátha erőt ad.

Egyébként pedig sok sikert kívánok nektek!!

2008. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen megértelek. Mi négy és fél éve vagyunk házasok. Igaz most terhes vagyok, 38 hetes, de nálunk is gondok voltak. Egy ideig nem is terveztük a babát, persze nálunk is mindenki várta hogy mikor lesz. Eleinte azt mondtuk, hogy nem csak ezért lehet összeházasodni. Aztán elkezdtünk vágyni egy babára, akkor nem jött össze. Fél év után kivizsgáltak minket, kiderült mi a baj és nem is lehet a klinika nélkül megoldani. Nálunk csak egy nagyon szűk kör tudja, hogy ott fogant a baba. Hál isten elsőre sikerült, de nem volt egyszerű a várakozás, mert minden vizsgálat idő, minden eredményre várni kell, és a központban is van egy havi limit. Szóval a várakozás a legrosszabb, de egyetlen egy dolgot tudok javasolni: ne az idővel foglalkozz, és képzeld el hogy elsőre sikerül. NE azt mondogasd hogy de jó lenne, ha sikerülne, hanem hogy tudod hogy sikerülni fog. Kívánom, hogy így legyen. Kitartás

2008. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ugyanígy volt, esküvő után mindenki ezzel piszkált, ami nagyon fájt, mert mi is meddőségi centrumba kellett, hogy járjunk.Majdnem ráment a házasságunk a gyermek utáni várakozásra, de végül elsőre sikerült, szóval ne adjátok fel!!!A legfontosabb a pozitív hozzáállás.Nem könnyű ilyenkor más gyerekéhez, terhes nőkhöz "normálisan" viszonyulni, én például meg is mondtam minden barátnőmnek, hogy kész, eddig bírtam, hagyjanak békén...

Szóval sok erőt kívánok és azt javaslom, csak magatokra, a kezelésekre koncentráljatok, ne mások rosszindulatú megjegyzésein rágódjatok!

2008. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha jól értettem, az utolsó két válaszolónak lombikkal lett végül babája.. Erre mennyit kellett várni? Igazatok van, tényleg a várakozás a legrosszabb.. Nekem nincs kétségem afelől, h ha lombik lesz, az sikerülni fog, csak tartanánk mát ott!!
2008. nov. 3. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az én vígaszom: piszkáltak engem is, én mindenkinek nyíltan elmondtam mi a probléma, egy idő után teljesen megnyugodtam. mire menni kellett a lombikra, kiderült, h terhes vagyok. és ez történt még 3 kedves barátnőmmel is. mindegyikőnknél volt probléma, de legnagyobb gond a dokim szerint az, h a stressz hatására a szervezet saját magát bünteti= nehezíti a teherbeesést. sok szerencsét.
2008. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, második vagyok, igen lombik volt. hát az első vizsgálatoktól a kezdésig kb három hónap volt.
2008. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi szeptemberben házasodtunk össze,karácsony óta próbálkozunk,de eddig semmi.Állandóan megy a kérdezgetés,főleg a nagyszülők részéről.Eleinte normálisan válaszolgattam,aztán besokaltam.Azóta azt szoktam válaszolni a mikor jön a baba kérdésre,hogy nem tudom még nekem sem szólt,de ha fog értesíteni fogom róla.Na azóta nem piszkálnak.

Egyszer nekünk is lesz babánk.Kitartás!

2008. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát látom nem vagyok egyedül, már lassan úgy éreztem, hogy a sors külön büntet még ezekkel az ostoba kérdezőkkel,mert nagyon kellemetlen tud lenni.Aztán egy nap begurultam és elhatároztam, ha vki még megkérdi, visszakérdezek miért akarja tudni? Próbáld csak ki azután ő lesz igazán zavarban.Elvégre senkinek semmi köze hozzá, az érintetteknek meg maj szólunk időben.Fel a fejjel, egyszer hátha nekünk is összejön.
2008. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, ki fogom próbálni! És persze reménykedjünk..
2008. nov. 4. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!