Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor elkezdődtek a fájások,...

Mikor elkezdődtek a fájások, hány percesek voltak amikor kihívtátok a mentőt?

Figyelt kérdés
Busszal kb. 20-25 perce lakunk a kórháztól, s mivel nincs autónk minden esetben mentőt akarunk hívni. A mentőt hány perces fájásoknál érdemes majd kihívni? Első baba, így tájékozatlanok vagyunk. Én olyat is hallottam, hogy csak nagyon indokolt esetben lehet csak kihívni a mentőt vagy ha elfolyik a magzatviz. S olyan esetben mondjuk ha csak fájásaim vannak, akkor ki lehet hívnunk, mert messze nincs a kórház. De párom tömegközlekedéssel nem szeretne menni, én meg taxival, mivel anyagilag nem engedhetjük meg magunknak, s nem s így hónap végén nehézkesen élünk. Még nem kezdődtek el a fájások, de tegnap távozott a nyágdugó, s a hüvelyem is azóta iszonyatosan fáj. Orvosnál ma voltam, már bő 2 ujjnyira ki vagyok tágulva, s szólt, hogy következő fájásoknál figyeljek oda, s irány a kórház. 39 hetes km.
2011. jan. 25. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi kocsival tudtunk bemenni, a kórház tőlünk kb 10 km-re van.

Nekem azt mondták, ha 5 percesek lesznek, irány!


Annyira kiszámíthatatlan ám a fájások sűrűsége. Lehet, hogy kapásból 6 percesekkel kezdesz, lehet, hogy hamar változik majd az ütem /10 perc, 9 perc.../, de lehet úgy jársz mint és és 16 órát vajúdsz :)


Én azt csinálnám, ha érzed a 2-3. igazi fáját /mindegy, hogy 8 vagy 10 percenként ismétlődik/, a párod kísérjen el lezuhanyozni, borotválkozz meg, majd készítsétek elő a csomagot és hívd a mentőket!

Ez a tuti!

2011. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, ezt nehéz megmondani, de ha figyelembe veszed, hogy mentővel a kórház nincs 10 perc, akkor szerintem a 10 perces fájásoknál elég kihívni, hogy mire jönnek az 5 percesek, tutira bent légy a kórházban! Ott még úgyis ki kell tölteni a papírokat. Ha a magzatvíz elfolyik akkor viszont SOS mentő!


Könnyű szülést! :)

10 hós baba anyukája

2011. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Hát, erősebb fájásokkal jó ha le tud szegény fürdeni, nemhogy borotválkozni.. + a nagy pocak..

Azt hagyd inkább a szülésznőre! :)

2011. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én le tudtam borotválkozni, ezért írtam a saját példámat!
2011. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én nem tudok borotválkozni már az 5. hónaptól. Párom azt már megcsinálta, azzal nem lesz gond. Várok még válaszokat.

S minden esetben nagyon erősek. Mert nekem mikor voltak, azok eddig gyengék voltak, s ezért se tudom, hogy mi van olyankor ha feleslegesen hívom ki a mentőket, s kiderül a kórházban hogy az még csak jósló volt?

A párom szerencsére ma itthon van, de aztán dolgozik napi 12 órában csütörtökig s majd csak pénteken lesz itthon, s a kiírt napjára se sikerült szabit kérnie, de mondták naki, ha elkezdődnek a fájásaim s dolgozik, elengedik.

2011. jan. 25. 12:34
 6/14 anonim ***** válasza:

A mentősök "lecseszése "miatt ne aggódj. Tesóm is mentős, nem egyszer vittek már be jóslókkal kismamákat. Nekik ez a dolguk, Neked meg az, hogy ha úgy érzed menni kell, akkor menni kell :)


Ha tényleg nem megy a borotválkozás, akkor a kórházban sec-perc alatt elrendezik.

Inkább előbb érj be a kórházba, és vajúdj a szülőszobán, mint az utolsó pillanatig várj-és lehet arról a párod is lecsúszik.


A kiírt napot sem lehet biztosra megállapítani, de az legalább biztató, hogy elengedik melóból, ha jön a picur!

2011. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A mentőket nyugodtan kihívhatod, kötelességük bevinni Téged akkor is ha nem folyt el a magzatvízed. Én is mentővel mentem be,nagyon kedves voltak hozzám.

Akkor már 5-7 percenként jöttek a fájások. És előtte még le tudtam zuhanyozni és borotválkozni is. Egyébként onnan tudod hogy nem jósló, hogy rendszeres időközönként jönnek a fájások!

2011. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mi úgy 3-4 percesekkel mentünk be mentővel, de még tudtam simán gyalogolni, de csordogált a magzatvíz már.
2011. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem a 10 perceseknél hívd a mentőt, mert nekem olyan gyorsan ment minden.a szülőszobára egyébként csak a 3 perceseknél kerülsz.Az igazi fájást pedig meg fogod ismerni, mert messze nem olyan mint a jósló.emiatt ne izgulj, sok sikert
2011. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem 5 perceset mondott a doki, hogy akkor induljunk el, de mi a kórháztól gyalog 5 percre lakunk. Szóval szerintem aazért előbb hívd vlamivel a mentőt. Nekem nem fájással indult, hanem elfolyt a víz és akkor egyből be kell menni a kórházba. Nem akarlak megrémiszteni, de nekem nem is volt 5 perces fájásom, azonnal 3-4 percessel kezdtem a magzatvíz elfolyása után olyan 3/4 órával (addig csak a derekamat éreztem). Aztán rá 2 órával már 2-3 perces volt. Kemény volt, de így 4 óra alatt kitágultam első babánál.
2011. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!