Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok, hogy a kitolásnál...

Leírnátok, hogy a kitolásnál mit éreztetek? Akár gátmetszéssel, vagy anélkül. Mennyire fáj? Gátvédelemmel nehezebb megszülni és hosszabb?

Figyelt kérdés
Valakinek ez a rész már megkönnyebbülés, valaki meg azt mondja, hogy neki ez volt a legnehezebb. Kiváncsi vagyok a tapasztalataitokra.
2009. jan. 29. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

4 hónapja szültem.

A kitolásnál olyan volt, mint a székelési inger, nem olyasmi, hanem pont olyan.

A szülésznő próbálta a gátvédelmet, de nekem olyan borzasztó kellemetlen, égő érzés volt, hogy rászóltam és így végül abbahagyta.

Szerencsére így sem repedtem, nem kellett vágni sem, de szerintem ez alkatfüggő is. Aznap éjjel már törökülésben szoptattam.

Nekem a legrosszabb a szülés utáni méhtisztítás volt.

2009. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

én gátmetszéssel, szültem, de egyáltalán nem éreztem fájdalmat amikor vágott a doki, pedig nem kaptam semmilyen fájdalom csillapítót. éreztem hogy vág, de nem fájt. számomra a kitolás volt a legfájdalmasabb, de az eredmény mindent megér! Könnyű szép szülést kívánok

2009. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, én 2hónapja szültem, hosszú vajúdás és fájásgyengeség, infúzió után -ez a része nagyon kemény és fárasztó 15óra volt, a kitolás már nem volt vészes, olyan mintha nagyon nagyon nagyon kéne kakilni de közben szorulásod is lenne, a gátvédelem nálam nem hosszabbította meg a kitolást igazán, bár ez a része a szülésnek a 15órás vajúdáshoz képest semmi volt, igaz ekkor már megkaptam az epit a császár elkerüléséhez és a tágulás elősegítéséhez. Könnyű szülést neked!
2009. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is 2 hónapja szültem. Tényleg olyan mintha nagyon kéne menni wc-re és a kitolás nekem már megkönnyebülés volt! Engem vágtak de nem is éreztem pedig nem kaptam érzéstelenítést sajnos repedtem is de egyántalán nem fájt csak a hangot hallotam. Mikor a doki varrt akkor mondta h vágott én meg ott feküdtem és gondolkodtam h mikor és én hol voltam?
2009. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3 hónapja szültem, és nekem a kitolási szakasz volt a legkönnyebb. Igaz hamar 4 és fél óra alatt megszültem a kisfiam, de akkor a vajúdásnál egy örökkévalóságnak tűnt. Annyira kifáradtam a fájásokban, hogy mire jöttek a tolófájások, szóltam a dokinak, hogy aludni akarok,mert nagyon fáradtnak érzem magam. Volt gátmetszésem, de nem éreztem semmit, igaz utánna pár nappal kellemetlen volt, a varrat, de ki lehet bírni. Olyan mintha nagyon kellene wc-re menned, és ha akarsz ha nem nyomsz. Nekem nem fájt, sőt ez volt a legkönnyebb része.

3 hós kisfiú anyukája

2009. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok. Valami miatt tartok a kitolás fájdalmátol, attol, hogy nem fogom tudni kinyomni, szétrepedek, beszorul a gyerek stb. Tudom, hogy nem szabad ilyenekre gondolni, de megmagyarázhatatlanul félek ettől. Nekem még az is nagyon fáj, ha a doki kacsával megvizsgál. Ennyire alacsony lenne a fájdalomküszöböm?
2009. jan. 29. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hónapja szültem a 2.babámat,bő 2 órás vajúdás után,fájdalomcsillapító nélkül,gátvédelemmel.Nekem a tolófájás felüdülés volt,azt éreztem,h menten bekakilok,de nem fájt.A 3.tolófájásra kint volt a baba feje,akkor ott vártunk picit,h szépen jöjjön a kis teste is.Én nem éreztem,amikor a szülésznőm a gátamat "óvta",semmi negatív emlékem nincs.Nekem belső sérülésem se volt,az volt kicsit kellemetlen,amikor a hüvelyemet áttörölték(gondolom jóddal,vagy vmi fertőtlenítővel).Könnyű szülést!
2009. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az ember eljut a kitolásig, akkor már tudja, hogy lassan vége és megfoghatja a 9 hónapja várt babáját. Ez segít elviselni minden fájdalmat. Szültem már gátmetszéssel és gátvédelemmel is, így van tapasztalatom. Az első 3 gyerekemet gátmetszéssel szültem, amit igazán nem is éreztem, de a varrás és a varratok nem a legkellemesebbek. A picit 5 hónapja, tíz év után szültem (azt mondják ennyi idő után olyan, mint az első szülés) gátvédelemmel. Ég és föld a különbség. Picit repedtem, amit nem is éreztem (3 varratom volt). 3 óra múlva ülve szoptattam! Ha jól tágulsz úgysem fognak vágni, bár ez az orvoson múlik. Könnyű szülést kívánok!
2009. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A tolófájásaim hajnal fél 5-kor kezdődtek,de nem nyomhattam,mert a méhnyakam még nem volt visszahúzódva.Nagyon kellemetlen volt,mert éreztem,hogy nyomnom kell,de nem lehetett.Reggel fél 6-ra voltam olyan állapotban,hogy végre nyomhattam.40 perc kellett mire meg tudtam szülni a kisfiam,de nem tudnám elmondani,hogy mit éreztem,fájt-e,az sem érdekelt hogy vágtak,hogy szakadtam,pedig a reccsenést még hallottam is,egyszerűen csak azt hittem,hogy sosem lesz meg.Azt nem mondanám,hogy a vajúdás és a szülés nem fáj,de akkor nagyon elfáradtam és túl akartam lenni rajta,nagyon boldog voltam amikor végre a karomban tarthattam a kisfiam.Valahol megkönnyebbülés volt a kitolás,de nehéz is mert már kimerülten kellett figyelnem az orvos és a szülésznő utasításait.Ja,és szülés után nagyon büszke voltam magamra,hogy ügyesen végig csináltam,pedig sosem hittem volna magamról.
2009. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Éppen most jövök egy szülésfelkészítő tanfolyamról, ahol éppen a kitolási szakaszról kaptunk egy 2 órás előadást.

Csak annyit tennék hozzá a kommentedhez, hogy ne félj attól, hogy nem fogod tudni kinyomni, mert nem a mi erőnktől, vagy hasizmunk erősségétől függ, hogy kijön-e a baba. A gyermeket a méh tolja ki, nem mi. Mi a nyomással csak hozzásegítjük a testünket, hogy ezt megtehesse. Az előadáson elhangzott egy extrém példa, hogy akár alvás közben is megszülethetne a baba, a mi aktív közreműködésünk nélkül. Úgyhogy ne félj attól, hogy nem fogod tudni kinyomni, mert ki fogod tudni.

2009. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!