Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szüléstől történhetett ez?...

A szüléstől történhetett ez? Az okozza ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés
Szóval az én történetem, hogy laktózérzékeny vagyok már régóta, ami azt jelenti, hogy csak laktózmentes termékeket fogyasztok, de néha-néha persze belefut az ember egy kis csokiba, vagy olyan dolgot kíván meg amiben van laktóz. Szóval ezzel az életmóddal, nagyon ritkán voltam rosszul, mondjuk úgy félévente egyszer. Amíg terhes voltam, addig talán 2x voltam rosszul. Viszont mióta megszültem, azóta állandóan rám jönnek ezek a rosszullétek, pedig laktózmentes étrendet eszek most is, sőt már 2x volt rosszullétem akkor is mikor nem ettem semmi tejes dolgot. most már egyre inkább úgy vagyok vele, hogy valami történhetett szülés után velem, a tüneteim, hasgörcs, hasmenés, olyan erősek ezek a fájások amik jönnek mint a szülési 3 percesek. Most már van összehasonlítási alapom:) Többször el is ájulok. Szóval az érdekelne, hogy valakinek voltak-e ilyen tünetei szülés után?
2010. dec. 31. 08:10
 1/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen el kell mennem egy teljes kivizsgálásra, mondjuk a végbéltükrözést szeretném elkerülni:)

Ezért gondoltam,hogy valaki volt hasonló panaszokkal és esetleg előbb annak nézek utána. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítségeket előre is.

2010. dec. 31. 08:14
 2/8 anonim ***** válasza:

A kivizsgálás a te esetedben jó ötlet.

Viszont nekem úgy 5 éve vannak ilyen gondjaim.Évente 1x általában őszön-télen jön elő.Hirtelen iszonyú erős hasgörcs,hasmenés,puffadás.Pár napig tart,közte meg puffadás,bizonytalan szurkálás itt-ott a hasban.

Nem tudtam elképzelni mi bajom lehet.Először voltam vizsgálatokon,semmi elváltozást nem találtak.7 éve kivették a vakbelemet,így utólag visszagondolva már akkor is ugyan ezek a panaszaim voltak.(a szövettan szerint egyébként nem kellet volna megoperálni,mert nem volt gyulladt)

Én végül a stresszel kötöttem össze,akkor jön elő,ha sokat szorongok,állandóan feszült vagyok (volt sajnos miért az elmúlt 5 évben).

Nézz esetleg utána az irritábilis bélszindrómának,de nálad tényleg a kivizsgálás a jó ötlet.


A türközéstől,meg ne félj,kellemetlen,de biztos diagnózist ad.

2010. dec. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van pont, én is laktózérzékeny vagyok. Szülés óta szinte mindentöl hasmenésem van, naponta többször megyek wc-re így utcára sem merek menni. És néha éjjel rámtör a gyomorfájás, hogy majd' meghalok. Nem tudom mit okozhatott a szülés nálunk és nem merek kivizsgálásra menni.....:(
2010. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma éppen a brassóitól lettem rosszul,nagyon erős a gyanúm,hogy valami az epémmel nem okés. Kedves utolsó nálad nem lehet epe probléma? Én jövő héten biztosan kivizsgáltatom magam,mert ez már nem normális állapot.
2010. dec. 31. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál ezek a tünetek egyértelmű epeproblémára utalnak. Az okoz hasmenést és ilyen erős fájdalmat.

Mindenképp vizsgáltasd ki nehogy valami nagyobb baj legyen!

Egy ismerősömnek 4 hasnyálmirigy gyulladása lett szülés után, míg végül az utolsó pillanatban derült ki szülés közben elrugdosta a gyerek az epe kivezető csatornáját. Megműtötték, 10 éve semmi baja.

Ne hanyagold el semmiképp, és ha voltál orvosnál majd légyszi írd meg mi volt a baj.

2011. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ. Holnap megyek a körzetihez, aztán elmondom neki a gyanúmat, gondolom vérvétel, ultrahang az alap vizsgálat. Nem tudom a babámmal hogyan oldom meg, mert szoptatok, és max 3 óra múlva itthon kell lennem, majd legfeljebb több napon megyek. Majd megírom, ha végeztem mindennel és megvan az eredmény is. Írjatok még ha van hasonló tapasztalat
2011. jan. 2. 15:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ultrahangon nem találtak semmi szervi problémát, úgy hogy ez nem epekő. Majd leírom, hogy mi lett a végeredmény.
2011. jan. 7. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsian várom!
2011. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!