Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan fájhat a gátmetszés...

Hogyan fájhat a gátmetszés belül? Hogyan vágják? Vagy repedhet a hüvely fala szülés alatt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, repedhet, méghozzá elég csúnyán. A gátmetszés inkább csak irányt ad, mivel ha magától reped akkor az lehetséges pl a végbél vagy a húgycső, esetleg a csikló felé. Ezek pedig a későbbiekben hatalmas problémákat okozhatnak.
2010. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maga a gátmetszést is érzéstelenítik, azt te nem érzed. A metszés szerintem jobb. Egy ferde ollóval vágják, gondolom láttál már olyat, jobb szót nem tudok rá. A hüvelyfal repedéshez nem tudok hozzászólni.
2010. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hüvely fala is repedhet, sőőt ahogy eleve reped a gát befelé is reped hiszen a hús szakad széjjel. De nagyon szépen össze tudják varrni.
2010. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te is nemsoka kell szulj :)

Bennem is ezek a kerdesek megfogalmazodnak, de jujj... jobban szeretnem nem tudni...

Igazabol en nem is a repedestol felek, vagy attol, hogy vagnak, hanem a varrastol... Illet attol, hogy kiszedik a varratokat... Ettol mindig elajulok(2 mutetem volt.... a foldrol kapartak ossze olyankor...)

No, de annyi no ateli ezt, es kibirjak, mert megeri a fajdalom :) Ami utana jon mindent feledtet :)

Gyors es kevesbe fajdalmas szulest kivanok Neked! Minden jot!

2010. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem vágtak is, de repedtem is, mert baromi nagy volt mindkét gyerek feje. Az első szüléskor a méhszájam és a hüvelyem is repedt, elég sok időbe telt a regenerálódás.

A másodiknál "csak" a hüvely repedt, és ekkor szülés után 1 órával már vígan ültem a tolókocsiban.

Nyugi, magát a vágást nem érzed. Majd utána a varráshoz adnak érzéstelenítőt. Ne úgy képzeld el, hogy több cm mélyen vágnak:) Nem ez lesz a legnagyobb gondod szüléskor:)

Ha nem mondják, én észre se vettem volna a vágás menetét.

2010. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A vágást észre sem vettem,fájás közben vágták, fel sem tűnt. A stoppolást is csak a vége fele kezdtem érezni,gondolom ment ki az érzéstelenítő. Szúró fájdalom volt, de kibírható. Belül is vartak valamennyit, mert repedtem is. Varratszedés meg nem volt, mert felszívódóval varrtak.
2010. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!