Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kaposváron vagy a közelében...

Kaposváron vagy a közelében orvos, aki beindítja a szülést?

Figyelt kérdés
Harmadik gyerek lenne, több mint egy hete szenvedek, fáj a derekamtól lefelé mindenem, fáj feküdni, ülni, állni, sétálni. Átfordulni az ágyban is kínlódva tudok. Már 39 hetes vagyok, 1,5 hete az orvosnak is mondom, hogy mi mindenem fáj, de kb nem érdekel senkit. Ha az első terhességem lenne, biztosan nem lenne több. Első 2-vel nem volt ilyen probléma, de ők 38.héten születtek. Én mentem minden (szerintem) indokolatlan alkalommal védőnőhöz, orvoshoz, betelt a várandós kiskönyvem is. Ilyenkor meg mikor valódi fájdalmaim vannak a kutyát nem érdekli semmi. Már magán szülést is nézem, de oda korábban kellett volna bejelentkezni. Már lassan besétálnék egy boríték pénzzel, hogy indítsák be vagy valami történjen annyira rosszul vagyok. A kisebbik gyerekemet is alig tudom ellátni és elég sokat vagyok egyedül vele.
ma 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

És a sok nyavajgás közepette azért megmondtad azt is kerek-perec, hogy “doktor úr/nő, szeretnék indítást, mert már nagyon terhes a dolog. Lehetne?”


Vagy csak nyafogsz és várod, hogy kitalálják a gondolataid?

ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

kettőnek mondtam már múlt héten, mivel 2x is mennem kellett vizsgálatra és szóba került az indítás, amiben partner lettem volna. 2 nappal később másik doki azt mondta indokolatlan

választott orvosra nincs lehetőség a covid óta. aki meg magán orvos de a kórházban nem rendel az hiába írja le nekem, hogy indítsanak, csak olyan doki jöhetne szóba, aki magánban és a kórházban is rendel.

itt az a módi, hogy még a 40.hétre is ráhúznak az indítással...

holnap egy 4. orvos fog látni, benne próbálok bízni

ma 10:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Itthon nem valaszthato az inditas, maganban esetleg, allamiban biztos nem. Korhazi protokoll szerint fognak, ha fognak, nalunk 40+5 napnal fektetnek be es 41 hetesen inditanak, ha minden oke.

De ez is korhazankent eltero, van ahol mar 40+1 napnal automatikus inditas van.


Es amugy meg ne akarj inditast. 2 szulesem volt, az egyik volt csak inditott, na az a poklok pokla volt, senkinek nem kivanom. Eg es a fold a ket szulesem…


Mindenkinek nehez a vegen mar, elhiheted, de inkabb azert konyorogj magadban, hogy termeszetesen induljon. Jobb az mindenkinek.

ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Indokolatlanul senki nem fogja beindítani. Az indok pedig az, ha te, vagy a baba veszèlyben van.
ma 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kedves 3,

első szülésem indítás, 3 óra alatt megvolt az egész, a második meg spontán indult, majdnem 24 órán át tartott, sokkal jobban szenvedtem. említettem ezt is a dokinak, hogy volt már indításom és szuper volt

mivel jövő héten hosszú hétvége és addigra töltöm be a 40-et így még 3-4-5 napot biztosan ráhúznak, ami ilyen állapotban iszonyatosan soknak tűnik.

jövő héten már őszi szünet, 2 gyerekkel leszek itthon és gondolhatod, hogy nem túl felemelő érzés egész nap a könnyeimmel küszködni, hogy ne lássák mennyire fáj, mikor sokször üvölteni tudnék

ma 10:53
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es, a baba gondolom jól érzi magát, de 2 terhesség után én nem tudom ezt elfogadni, hogy ez normális, hogy hetekig ilyen fájdalmaim legyenek majdnem a nap 24 órájában. vezetni is alig tudok, hogy a vizsgálatokra menjek, már rendesen rettegek, hogy balesetet okozok. a vizsgálatokon sokszor 2-3 órát kell várni, egy negyed órás dolog miatt, múltkor fél órát állva, mert elmentem mosdóba és mire kijöttem ülőhely sem volt
ma 10:57
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Az hogy fáj a derekad nem i dok az indításra.


Próbáld meg magad beindítani. Szex, mellszívó, lépcsőzés... Mittudom én még mik vannak. Mást nem tudsz csinálni, a vége az ilyen.

ma 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, en is voltam otthon egy 2 evessel terhesen. De ez akkor sem ok az inditasra, akarhogy faj, nem tudsz aludni, szarul erzed magad.

Ferjed vegyen ki szabit es segitsen.

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es nem csak a derekam fáj. iszonyatosan sokszor görcsölök is, de nem akar beindulni maga a szülés. a szeméremterületem folyamatosan fáj, amint álló helyzetben vagyok iszonyatosan nyomódik kb 2 percet tudok sétálni is, sokszor lesugárzik a fájdalom a combom közepéig is. de fekvő és ülő helyzetben is az idő 90%-ában szúr


8-as, aztán a szülés után hogy jön el szabadságra mikor 2 kicsivel leszek itthon? nem tud most 2 hetet kivenni ha addig nem szülök meg. az 5 nap apa szabiból meg 3-at a kórházban leszek, amíg ő itthon

terhességem alatt is voltak már gondok és akkor mindig el kellett jönnie szabira

ma 11:10
 10/13 A kérdező kommentje:
értem én amúgy az álláspontokat, hogy ne picsogjak meg "ez ilyen", de szültem már 2 gyereket és a szülés alatt nem éreztem ilyen fájdalmakat, mint az utóbbi 1 hétben. 24 hetesen még indítani akartak probléma miatt, most meg hiába rossz a vérképem és volt olyan NST is ami sz@r volt, inkább szenvedtetnek 39 hetesen, de nem kapok rá orvosi magyarázatot se csak leszarják az embert
ma 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!