Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is megbánta az indokolatla...

Más is megbánta az indokolatlan császárt?

Figyelt kérdés
Én most arra gondolok, hogy semmi se indokolta orvosilag. Meg lett előre beszélve vagy magánkórház.
tegnap 18:40
 1/10 Négyszögletű Kerék válasza:
100%
Én nem.
tegnap 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt tervezve. Államiban szültem. Sokat kínlódtam eredménytelenül, de még felajánlották hogy próbálkozzunk-e tovább vagy mehet a császár. A császárt választottam. Csak azt bántam, hogy előbb is lehetett volna. Illetve a szobatársammal egyszerre szültünk, ő már pár óra múlva "szaladt", nekem kicsit nehezebb volt az első pár nap.

Nem érzem magam úgy, hogy nem szültem vagy hogy kevesebb lennék.

tegnap 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te miért bántad meg?
tegnap 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én magánban szültem. Volt egy kitűzött dátum, de előtte hamarabb megindult. Vajúdtam is egy 6-7 órát, egyáltalán nem mondanám kibírhatatlannak. Bár gondolom a nehezebb része utána következett volna. Sajnos mivel szerződésünk volt így nem is nézett rám egy orvos sem, egyedül vajúdtam (illetve férjem bent volt) és egyszer csak vittek a műtőbe. Már ott baromira éreztem, hogy ez így nekem nem jó. Benne voltam a lendületbe, hogy akkor megpróbálnám. Nyilván semmi se garantálja, hogy sikerült volna de nagyon hiányérzetem volt. A kisbabámnak is adaptációs zavara volt, egyből elvitték. Szerencsére semmi baja nem lett csak egy kicsit betették az inkubátorba melegedni.

Amiatt is csak magamat szidtam. A felépülés egyébként meglepően gyorsan ment.

Viszont egy éves korában kb. vagy másfél kezdtem egyre rosszabbul lenni, megváltozott a mestruációs ciklusom. Kiderült hogy egy sérv van a hegemben, meg kellett műteni…

Most megint várandós vagyok és a két műtét miatt kizárt a természetes szülés, tehát már sose próbálhatom meg.

tegnap 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
3# gondolom, rájött, hogy a császár nem olyan szupiszuper csillamponis történet, mint ahogy a gyakori népe írja
tegnap 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen rájöttem, csak nem a gyakori népe írta előtte. A családban volt pár horrorszülés, a férjem ügyvéd, neki meg jópár pere volt, ahol szülés közben sérült baba. Sőt a nőgyógyászomnak 4 császármetszése volt, mert szerinte sokkal biztonságosabb. Szóval rossz helyről informálódtam. :(
tegnap 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9:30kor kotottek be az oxit, 10:30kor burkot repesztettek, 12:30korul pedig mar keszitettek elo a mutobe. Nem nagyon haladt a vajudas, egyebkent is mar napok ota bent voltam, kiirt utan egy nappal inditottak. Szerintem nem akart a kislanyom kijonni.😀


Egyebkent sem volt magzatvizem, masodjara fogtak bent, mert kisebbnek mertek a babat, illetve “bonuszkent” a nyakara volt a koldokzsinor tekeredve. A doki azt mondta, szenvedhetunk meg 6-8 orat, de azt egyikunk sem birna, nem lenne ertelme. Igy fogalmazott, en meg rabolintottam a csaszarra. Szoval annyira surgos nem volt.


Eleinte bantott a dolog, ostoroztam magamat, hogy bena vagyok, nem tudtam megszulni, raadasul felkelni sem tudtam hozza olyan konnyen olyan masfel hetig. Aztan ahogy elkezdtem gyogyulni fizikailag, ugy lelkileg is, elfogadtam es mar nem bankodom rajta. Egyebkent allami korhaz, Bekes megye.

tegnap 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Passz én magánban voltam császárral. Végig foglalkoztak velem sőt közölték ha hamarabb beindul és vajúdok akkor is menjek be és egyből császár lesz. Szépen lement a műtét és egyfolytában foglalkoztak velem Dunamedicalban voltam. Én rossz szülészorvos miatt lettem epilepsziás e-miatt inkább császár lett,nem bántam meg.
tegnap 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Megbántad hogy a lehető legbiztonságosabb módon született a gyereked? Nem is értem. Inkább legyen sérvem minthogy hozzányúljanak a gyerekemhez fogóval, vákuummal, oxigénhiányos legyen, vagy még rosszabb..
tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tervezett császárom volt, de nagyon nehezen épültem fel, nagy fájdalmaim voltak, sokáig korlátozta a mindennapjainkat a heg, akadályozta a szoptatást is.

Mégsem bántam meg, mert szükség is volt rá, de ha ettől eltekintek, nem tudhatom hogy természetes szülés mit hozott volna magával.

Családban volt szülésbe belehalt baba is, állítólag a köldökzsinór a nyakára tekeredett.

Olvastam én is sok sérülésről, ami a természetes szüléssel járhat stb.

Mindkettőnek van kockázata, utólag kár bánni, mert már nem tudsz változtatni rajta. Magadat meg butaság olyanokért okolni amire nincs ráhatásod.

ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!