Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet élmény a szülés ha...

Hogy lehet élmény a szülés ha egyszer fájdalmas ? Főleg a vajúdás vége.

Figyelt kérdés
tényleg érdekel, kinek miért lesz szép élmény.

tegnap 21:38
1 2
 1/17 babyboom567 ***** válasza:
90%
Talán mert születik egy gyereked?
tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen kettős élmény. Életem legdurvább, mégis legszebb élménye volt a két szülésem.


Annyira fájt a vége, pláne az elsőnek, hogy magamról sem tudtam, de valahogy mégsem éltem meg negatívan. Mikod kibújtak a babák, elöntött a hormon, adrenalin, nem tudom.


Egy tök más tudatállapot. Fáj, de mégsem olyan, mintha eltörne a kezed.

tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Nekem pl. volt már 1000x rosszabb fájdalmam a szülésinél.

Persze nincs 2 egyforma szülés sem, lehet mégegyszer nem így élném meg.

tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Eddig csak otthonszülőknél vagy alternatív szülőszobán, dúlákkal vajúdó nőktől hallottam olyan véleményt, hogy tényleg jól élték meg a szülést, teljesen átszellemültek valami más tudatállapotba stb., és így pozitív élmény lett az a része is (Hoztam e világra YouTube csatornán láttam, személyesen nem ismerek ilyen nőket.)


Ez nem az én világom, én csak túlélő üzemmódban voltam, sodródtam, és vártam a végét. Meg hát én a szülés utáni kórházi 3 naptól ezerszer jobban paráztam. Ha azt mondták volna, ha még egyszer vajúdok és megszülök, azonnal hazamehetünk, és kimarad az a 72 óra, simán mentem volna újra szülni. 😄 Pedig fájdalmas, intenzív és komplikált szülésem volt.

tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

4

Mi volt a baj az ott léttel?

tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#4. Akkor itt vagyok neked ellenpéldaként én, 3-as. Sima állami kórházi, ráadásul indított szülésem volt. Mondjuk a pozitív elményhez lehet az is hozzájarult, hogy szülés előtt rengeteget Gyakoriztam, kérdést is tettem fel a szüléssel kapcsolatan, így kábé a zombiapokalipszis+3.Világháború szintre voltam felkészülve, lehet ezért tudtam röhögni a szülésznővel meg a dokival közben.😅
tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#4, lehet ambulans szules, egesz sokan meg tudtak mar csinalni, van par dolog, ami kell hozza, de 12 oran belul otthon lehet az ember altalaban, ha ezeket betartja.


En szuleteshazban szultem masodjara, es a masodik szules igy tenyleg rendben volt, de azert elmenynek nem mondanam, orultem, hogy tul vagyok rajta. A korhazi szulesem traumatikus volt. Mindezek mellett is ujracsinalnam, imadom mindket gyerekem. De az elso szules alatt magamon kivul voltam a fajdalomtol orakig, a masodiknal csak szimplan elkuldtem volna mindenkit az anyjaba, aki epp nem szul.

tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

Előre is így vélekedtem, nem az ott szerzett tapasztalat mondatja ezt velem (de nem is javított rajta). Ez nálam egy fóbia, a legnagyobb félelmem, hogy ott kell lennem egy kórházban fekvőbetegként, és éjszaka sem mehetek haza. Terhességig úgy éltem 33 évet, hogy soha nem kellett kórházban feküdnöm. (Egy sima szakorvosi látogatástól, vizsgálattól abszolút nincs bajom.)

Ha nem a babám érdekeit néztem volna, biztosan ambulánsan szülök. Az otthonszülés nálam, IVF terhesség lévén lehetetlen volt, de akkor sem akartam volna, ha szabad.


Azóta is borzalommal tölt el az a 3 nap...

tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 6-oshoz, állami keretek között szültem, kétszer is, mindkettőre abszolút pozitívan gondolok vissza, pedig az első jóóóó hosszú volt és még szét is szakadtam úgy igazán...mégis. Nyilván fájtak, borzasztóan, főleg az utolsó szakasz, de az az eufória, ami számomra utána következett, szavakkal leírhatatlan, az utánuk következő napokban lelkileg szó szerint szárnyaltam a boldogságtól.
tegnap 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7


"lehet ambulans szules, egesz sokan meg tudtak mar csinalni, van par dolog, ami kell hozza, de 12 oran belul otthon lehet az ember altalaban, ha ezeket betartja"


Tudom és tudtam is a menetét, és fontolgattam terhesen, hogy elintézem, de aztán úgy fogtam fel, hogy ezt is ki kell bírni, ha már annyit megtettem azért, hogy gyerekem legyen. Aztán ez engem igazolt, jobb, hogy nem készültem hazamenetelre, mert végül a kisfiam streptococcust kapott tőlem szülésnél, és antibiotikumozták. Nem engedték volna haza, az sem volt biztos, hogy időre hazamehetünk, mert 5 napos antibiotikumos kúrát kapott. De végül, mivel az értékei javultak, hazaadták a gyógyszert vele, és 6 naposan kellett ismétlő vérvételre vinni, megúsztuk ennyivel.

De ha én úgy készülök lelkileg, hogy hazamegyünk egyből, aztán szembesülök vele, hogy nemhogy 3, de lehet, hogy 5 napig vagy tovább bent kell maradni, tuti összeomlok.

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!