Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüles EDA-val, vagy inkabb...

Szüles EDA-val, vagy inkabb nélküle?

Figyelt kérdés

Sziasztok.



Ti melyiket ajánljátok és miért? Elsősorban olyanok válaszát várom, akik mindkét módon (vele és nélküle) is szültek már.


Bevallom az őszintét, én félek az EDA-tól, viszont a fájdalomküszöböm kb. 0.😬


Sajnos a családomban történt, hogy az Anyukának valahogy rosszul adták be: minden elsötétült körülötte és szaladtak is vele a műtőbe, újra kellett éleszteni őt és a babát is. Igazából a mai napig nem tudjuk, hogy pontosan mi volt a baj, de pont az EDA után következett be.



Nekem rendszeres és kicsit sem fájdalmas menstruációim voltak. Úgy képzeljétek el, hogy abszolút semmit sem éreztem soha, mintha meg sem lett volna. Annyi, hogy néha éreztem, hogy folyik belőlem, de ennyi. 0 görcs. Mindig tornáztam, tettem vettem, tehát semmi tünet.


Ezért is félek, mert a vajúdást általában mensis görcsökhöz hasonlítják (csak erősebb), nekem viszont nincs semmilyen összehasonlítási alapom, félek, hogy majd elkap a pánik. Szeretném ha minden rendben lenne, nem szeretném végig visítani a szülést, nem akarok megijedni.


Félek, hogy ha visszautasítom az EDA-t, akkor később megbánom majd, de addigra már késő lesz.


Igaz az, hogy a kitolási szakasznál már mindegy, mert addigra kimegy az érzéstelenítő?



tegnap 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesre nem tudok valaszolni, csak arra, hogy en tenyleg nem birom a fajdalmat, semennyire se.

Ha elvagom az ujjam egy papirral, mar abba bele akarok halni, de egyebkent ajultam is mar el pont egy ilyen miatt :D

Na, ennyire. Es a szules ota se valtozott.


En feltem amugy az epiduraltol, nem kertem. Termeszetesen szultem es most ebbe gondolj bele, jobban feltem tole, mint a fajdalomtol, pedig nem volt piskota nyilvan a szules.

Viszont vannak hatranyai is egyebkent, lassithatja a folyamatot, fajasgyengeseg alakulhat ki, egyszeruen nem tudod hogy mikor nyomj, mert mondjuk erzed, de nem pont ugy a tolofajasokat. Vernyomascsokkenest okozhat, fejfajast, szedulest es a baba szivhangja is eshet. Es akkor jon a konyokles, vakuum, fogo, ha valahogy ki kell szedni a gyereket gyorsan es csaszarra mar nincs ido.

Az se piskota. Szoval en a hatranyok miatt nem mertem kerni.

Viszont nem inditott szulesem volt, az azert mas ebbol a szempontbol, ezt is fontos megjegyezni.

tegnap 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%
A születés a gyermekednek ugyan olyan megterhelés, mint neked. Jobban tudsz dolgozni a segítésén, ha érzed, hogy mi történik a testedben. Kevésbé húzódik el a születése, mint a fájd. csill. mellett. Ezen túl lehetnek eléggé kedvezőtlen élettani hatásai is az EDA-nak. Én sosem választottam volna, ha csak nem muszáj. A kitolási szak sem fájdalommentes, addigra meg úgyis abbahagyják a fájd. csill. adagolását. Ha nem, az még rosszabb. Egyedül nem tud megszületni a kisbabád, neked kell világra hoznod. Sokan félnek az ismeretlen fájdalom érzéstől az első szülés előtt, de hidd el, ha ott vagy és zajlik a dolog, nem fogsz ezzel foglalkozni. Vannak nagyon jó felkészítő tanfolyamok, menj el, vagy jógára, vagy bármire, ami segíthet leküzdened a félelemérzést, tanít lazítani, stb. És mindig gondolj arra, hogy a babád a hasadban küzd és nem tud nyavíkolni, hogy milyen nehéz. Ott akkor nem csak egy kisbaba, hanem egy anyuka is születik.
tegnap 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem volt EDA és utána leesett a baba szívhangja de fájásoknál csak. Szóval nem tudom van-e köze hozzá, de az után kezdődött, és sürgősségi császár lett.

Nekem egyáltalán nem olyan volt a vajúdás mint a menstruációs görcs. Nekem inkább egy fájdalmas nyomás érzés volt, a menstruáció viszont görcsös érzés, a vajúdás nekem jobb volt, pláne hogy voltak közte szünetek amikor nem fájt.

De nem jutottam el így a kitolásig, szóval nem tudom még hova fokozódott volna, de azt gondolom hogy az én brutális menstruációs görcseimnél jobb volt a vajúdás. Kiszámíthatóbb, kezelhetőbb, meg értelme is van.

Azért az EDA-t mindenképp akartam hogy legalább esély legyen rá ha szükségem van rá, de lehet hogy másodjára nem kérném. Elsőre se én kértem hanem a dokik mondták hogy most adjuk be, én még bírtam volna.

tegnap 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mensi ájulásig tartó, falatkaparó görcsökkel tellt. Mindenki azt mondta, mennyire jó lesz nekem ez a szülésnél. Aha, a nagy szart. Ott az életemért könyörögtem, úgy fájt 😅 és köze nem volt a mensi görcsös fájdalomhoz.


Az elsőt eda nélkül szültem.


A másodiknál kaptam. Szerintem semmivel nem volt jobb, mint nélküle.

Ahogy megkaptam, a szívhang leesett, műtő, császár.

Cserébe a helye a mai napig fáj. Pedig most lesz 3 éve.

tegnap 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan csak egyszer szültem, de akkor kaptam EDA-t.

Eléggé tartottam tőle én is, úgy voltam vele, hogy majd kérem, ha nem bírom, de mondta a szülésznő, hogy azt ne várjam meg, mert kell kb. fél óra, míg hat, előzzük meg...

Szerencsére semmi rossz élményem nem lett emiatt, nem hiszem, hogy jelentősen hosszabb lett volna a vajúdás, a baba értékei is végig rendben voltak.

Így is voltak rosszabb pillanatok, főleg mikor már kezdett kimenni a hatása, és még nem tudott jönni a szülésznő az újabb adaggal, de azért bírható volt (nekem sem menstruációs görcsre hasonlított, inkább olyan volt, mintha a nyílt utcán kapott volna el a brutális hasmenés, és órákig kellett volna visszatartani, hiába jött az inger 😀).

A kitolásra valóban hagyni szokták, hogy kimenjen, de az nekem már egyáltalán nem fájt, inkább csak nagyon koncentrálni kellett, hogy jól nyomjak, de legalább már nyomhattam 😊

Tehát én legközelebb is kérnék, ha még egyszer szülnék.

tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem akartam kérni, de a reggeles szülésznő rögtön azzal nyitott, hogy mindjárt kaphatok és milyen jó lesz, mert már egész éjjel vajúdtam és már rohadtul fájt. De az éjszakások azt hitték, csak nyavalygok, így senki nem vizsgált meg. Miután a reggeles megnyugtatott, meg is vizsgáltak és közölte, hogy bocsi, már nem kaphatok, mert 7 centire nyitva vagyok🤦🏽‍♀️ Szerencse, hogy nem is akartam, szóval bosszúból elszívtam az egész osztály gázát🤣 Aztán mégis döftek, mert császár lett😭

(Nekem már nem fájdalmas a menstruációm, de fiatal koromban nagyon durva volt. Kb.1 levél gyógyszer elment 1.nap és még így is többször hazaküldtek a munkahelyemről, olyan rosszul voltam. Na, a szülési fájdalom sokszorosa. Mondjuk hozzátartozik, hogy 20 órát töltöttem a szülőszobán és ugye, nem is aludtam már aznap, szóval biztos a kimerültség miatt is nehezebbnek éreztem.)

tegnap 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4: Jajj, nekem is azt mondták, hogy ha falat kaparom menstruáció alatt a fájdalomtól, gondoljak arra, hogy könnyebben fogom bírni a szülést. Egy túrót :). Az egyik, hogy nem arra emlékeztetett a fájdalom, a másik, hogy az elsőnél a legvégén már sok mindenbe belementem volna, hogy vége legyen. Elég hosszú volt a vajúdás. A másodiknál meg olyan hébe-hóba kis semmi fájásocskákról derült ki, hogy az bizony már a vajúdás (volt), az is csak úgy, hogy kezdődött a kitolás :S. A kitolás egyébként egyik babánál sem fájt, pedig az elsőnél az sem két perc volt. A másodiknál lehet, hogy annyi lett volna, ha hagyom, komoly munkám volt benne, hogy meggyőzzem, maradjon bent, amíg beérünk a kórházba. Éppen hogy sikerült. :)

EDA-ról nincs tapasztalatom, semmilyen fájdalomcsillapítást nem ajánlottak fel nekem. Az elsőnél valószínűleg amikor kaphattam volna, nem kértem volna, amikor kértem volna, már nem kaphattam volna.

tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a mensi görcs jelleg még nagyon az eleje. Amikor éppen csak tágulGATás van, nem érdemi tágulás, előrehaladás.

A vége az már kegyetlen. Én nem akartam EDÁ-t, csak ha nincs előrehaladás és muszáj. Nem lett egyik szülésemnél sem. A legjobban attól féltem, hogy azt ugye a végén elveszik normál helyen, hogy tudj nyomni, érezd a fájásokat és amikor a minimális fájás érzésből megkapja az ember a tolókat, az köszi lehet... Gondolom helye és egyéne válogatja mennyire lesz a végén fájdalom érzeted. Plusz utána lutri, hogy tudsz-e még helyet változtatni, ami fontos lehet, előre nem tudhatod.

Mindkét szülésem indított volt, az első államiban, azonnal 2 perces fájásaim lettek, az életemért küzdöttem, pánikoltam és meg sem próbáltak érdemben megnyugtatni, csak ha koncentrálni kellett valamire.

A második magánban érkezett, folyamatosan terhelték az oxit, így a gyengéből lettek egyre erősebb fájásaim, jól tudtam alkalmazkodni. Az utolsó egy óra volt csak brutál, de azt én 5 percnek éltem meg. Nekem az már egy ilyen nyomó, csontos fájdalom volt, abszolút nem görcsös, mintha a baba koponyája súrlódna a csipőcsontommal, valami elemi erővel nyomulva. (Végülis ez is történik... :D) Megfoghatatlan fájdalom érzés, szerintem nem hasonlít semmihez.

Nekem brutális mensi görcseim voltak, nem, nem olyan. Az eleje volt olyan.

Összességében én nem bánom, hogy EDA nélkül ment mindkettő.

ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Államiban szültem. Túlhordás miatt indítottak ballonnal majd oxival. Ballontól 2 ujjnyira tágultam, oxitól semmit így végül császár lett. Este 5-6kor már szóltak, hogy az lesz de sok sürgős eset miatt hajnali 1kor császároztak meg. Őszintén nagyon örültem volna az edanak. Nekem nem mensi szerű görcs volt. Alacsony a fájdalomküszöböm és meg is látszott. Nagyon hisztis voltam vajúdás alatt. Nekem a császár megváltás volt, felépülés is nagyon simán ment.

Nem bánnám, ha a második is császár lenne, de mióta terhes vagyok megpróbálnám a természeteset is ha adnának fájdalomcsillapítót.

Majd aggódom a 32. Hét után :D

ma 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!