Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozás és szülés,...

Terhesgondozás és szülés, fogadot orvossal és nélküle?

Figyelt kérdés
Kinek mennyiben volt a terhesség és a tapasztalatok ha nincs fogadot orvosod?
2014. aug. 29. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nem volt fogadott orvosom, sztk-ba jártam terhesgondozásra egy főorvoshoz, én ingyen mentem hozzá más meg vizsgálatonként 10 ezreket fizetett neki, én teljesen elégedett voltam vele, nem fizettem neki egyszer sem és mégis teljesen ellátott. Szüléskor is az ügyeletesnél szültem vagyis hát a végén császár lett, nagyon rendesek voltak, műtét után még be is jött hozzám az orvos, h hagy vagyok-rendbe van e minden, a szülésznő egy angyal volt, mindig jött segített.


Én nem érzem úgy h ezért külön kéne fizetnem mivel ez a munkája kap érte fizetést, és amúgy sokat hallottam h vki fogadott orvost erre az el sem jött mert épp síelt, nyaralt!

2014. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Terhesgondozásra sztk-ba jártam.

Illetve ügyeletesnél szültem.

Teljesen elégedett voltam / vagyok (most jön a 2. baba).

Az sztk-ban is rendesek voltak, a kórházban is.

Mondjuk az Uzsokiban szültem, ott a fogadott nélküli szülésről sem olvastam még rosszat.

Nem adtam pénzt senkinek, úh nekem ez az egész 0 Ft-ban volt.

2014. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Én 3x szültem, SZTK-ba jártam mindig, csak az utolsó gyerekkel voltam 4D-n 2x. Az első gyerek problémamentes volt. A másodiknál nem volt jó helyen a lepény ezért volt rá esély, hogy koraszülött lesz. De nem lett :) Harmadik baba spirál mellett fogant, igy a terhesség katasztrófa volt. 8 hetesen majdnem elment, majd 12 hetesen a szivével voltak gondok, 21 hetesen pedig megindult a szülés amit vissza tudtak tartani. Soha semmiért nem fizettek, megvagyok elégedve :)
2014. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem volt fogadott orvosom, most a 2. babánál sem választok. nem bántam meg. mindennel elégedett voltam. a szülésznő egy istennő volt, áldom a nevét. nagyon sok segítséget kaptam tőle. az ügyeletes orvos másnap bejött hozzám megkérdezni, hogy vagyok stb.

én is úgy érzem, hogy felesleges fizetnem ezért. az orvosok szép fizetést kapnak, s kutya kötelességük ellátni pénz nélkül is.

2014. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én az előttem írók teljes ellentéte vagyok.

Kezdetben jártam sztk tanácsadásra, de annyira nem voltam elégedett, hogy végül magánba mentem és fogadott orvosnál fogok szülni a jövő héten.

Az sztk rendelésen nem foglalkoztak azzal amikor mondtam mi a problémám, ha nem mentem volna magán dokihoz el is vetéltem volna, annyira nem foglalkoztak velem.

1,5 percet voltam bent és már löktek is ki a folyosóra, a panaszaimat, fel sem jegyezték ( a vizsgálati lapomon az szerepelt, hogy panasz mentes, nem görcsöl, nem vérzik).

De én voltam a hülye, hogy egyáltalán azt hittem, hogy az sztk-ban is normális ellátást kaphatok azok után hogy 8 éve szintén az sztk-s nőgyógyászok miatt dobtam fel majdnem a bakancsot.

2014. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem volt fogadott orvosom és mégis nagyon pozitív élmény volt számomra a szülés, nem éreztem, hogy másképp kezeltek volna, a vágyaimhoz (hogy hogyan szeretnék szülni)is igyekeztek tartani magukat a kórházi protokoll keretein belül. Nem fizetős különböző kórházakban szülő ismerőseim is elégedett voltak. A terhesgondozás viszont más tészta. Az orvosi vizsgálatok mondjuk rendben voltak, a doki figyelmes volt, mindig hozzá jártam. Az állami uh viszont rossz minőségű, a vizsgálatot nem orvos végzi,csak az utolsót, a 4 kötelező alkalom pedig szerintem kevés. Futószalagon éreztem magam, türelmetlenek voltak, a kérdéseimet nem szívesen hallgatták meg. Lányomnál a vesemedence tágulatot csak szülés után vették észre, pedig ki kellett volna szűrni, mondjuk gondot ez nem okoz, mindenesetre legközelebb magába (is)járok majd! A szülést viszont nem bántam meg! Kellemes babavárást!

2014. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sem voltam megelégedve az sztk rendeléssel, ezért magán úton intéztem az egészet.

Ott kezdődött, hogy amikor terveztük a babát lementem az sztk-ba, a háziorvos javaslatára. Mivel 42-45napos ciklusaim voltak ezért is javasolta, hogy nézzen meg egy nőgyógyász mielőtt neki látunk a dolognak. Bementem a dokihoz, kérdezte mi a panasz? Mondtam neki, hogy babát szeretnénk a férjemmel, de 42-45napos ciklusaim vannak, és a cukrommal sincs minden rendben. (Körzeti doki javaslata egy uh-volt, rákszűrés és egy vérvétel, mert ha esetlef hormon gondjaim vannak akkor nagy az esélye a vetélésnek). A doki rám nézett és ennyit mondott : Hát próbálkozni kell! Ha nem jön össze, 2ÉV múlva menjek vissza. Majd hívta a következőt.

Minden leendő anyuka utána tud nézni a neten mindennek, nyilván nem azt vártam, hogy szájbarágósan mondja el, mikor van peteérés, de legalább egy rákszűrést csinálhatott volna.

Magán dokim minden intézett! Sorban állás nélkül, mobilon hívhattam bármikor! Alkalmanként az első babámnál 7000ft-ot kért, most a másodiknál 10000Ft-ot, mivel másik rendelőben van. A szülést rám bízta. 80000ft-ot kapott a szülésznő 20-at vagy 30-at az ügyeletsnek,mivel a szülésznő barátnőm is bent volt velem.

20órás vajúdás volt, hajnal 2kor mentünk be, a férjem reggel 6kor írt rá, hogy bent vagyunk, mivel a nővérek azt mondták, majd szólnak neki, ráér még. F7-re bent is volt ( fogalmam sincs hogy ért be ilyen gyorsan :)). A fiam este 8kor született meg, ez idő alatt a dokim VÉGIG ott volt!

Számomra ez nagy megnyugvást jelentett.

Zárójelben megjegyzem, hogy a drága szülésznő barátnőm fizetése 94.000ft volt állami kórházban!!!! Azóta magánklinikán dolgozik.

Kérdeztem mennyi egy orvos alapbére. És hát ledöbbentem. Olyan 150.000ft... Tehát aki szerint agyon vannak fizetve az téved! Nyilván kapnak zsebbe és szinte minden dokinak van magánrendelése, de az alap fizetéséből nem is tudna eltartani egy családot!!!!!

2014. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyival egészíteném ki a fogadott orvos mellett voksolók írásait, hogy akkor számít igazán ez a kérdés, ha baj van! Mert ha éjszaka, vagy hétvégén begörcsölsz, vagy vérzel, akkor egy telefon és ott van egy orvos, aki ismer téged, a kórtörténeted, akiben bízol, és aki ilyenkor rögtön indul a kórházba hozzád hogy azonnal ellásson!
2014. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem megnyugató volt, hogy van saját orvosom. Bíztam benne, és tudtam, hogy ismer engem, a kórtörténetemet, óvatosan vizsgál stb. Nem bántam meg, a dokim nem mond árat a szülésre, sőt azt mondta, hogy ránk bízza, de úgy kalkuláljunk az összeggel, hogy nekünk nagyobb szükségünk van a pénzre mint neki. Szerencsém volt, hogy fogadtam orvost, mert pont olyan doki volt ügyeletben a szülésem megindulásakor, akit utálok, de egyszer ő is megvizsgált, mert nálunk a kórház értesíti ki a fogadott orvost, és úgy fájt a vizsgálat nála, hogy azt hittem meghalok. Egyébként nem kell azt gondolni, hogy olyan hű de frankón keresnek az orvosok. A borítékokkal együtt már szép az összeg, de anélkül, szégyenletes, nem ok nélkül mennek ki annyian, amennyien külföldre. Én nem sajnáltam a dokimtól azt a pár tízezer forintot, pár óráig az ő szakértelmétől függött a fiunk és az én életem.
2014. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én még szülés előtt állok, fogadott dokim van.

Előző terhességnél még azt gondoltam, minek fogadni, aztán sztkban nem foglalkoztak a görcseimmel, vetélés lett a vége.

Egyébként írhatnátok, hogy ki melyik kórházban volt, hogy lássuk, hogy csak mi fogtunk ki nemtörődöm sztksokat, vagy kórháztól függ.

Nekem tatabányai tapasztalatom van.

2014. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!