Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt mi az ami segítet...

Szülés alatt mi az ami segített nektek ellazulni? Hogy vettétek a levegőt?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre lennék kíváncsi, hogy a méhet hogyan lehet ellazítani, hogy könnyítse a baba világrajövetelét? A levegőt hogyan kell venni a vajúdás és a kitolási szakasz alatt? Milyen relaxációs technikák vannak? Én a fogorvosnál pl úgy szoktam, hogy becsukom a szemem a kezelés alatt és próbálok olyan helyzetbe kerülni, mint elalvás előtt szoktam. Gondolom a szülésnél ez kivitelezhetetlen. Kinek milyen technika vált be?

szept. 9. 20:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló, mint #1-nek. Én is az oxit akartam elkerülni. Nem sikerült. Ballonos indításra mentem be, de még előtte elkezdett ömleni a magzatvíz. Azért megkaptam a ballont és otthagytak a szülőszobán. Hamarosan rendszeresen fájásaim lettek, egy idő után a falat kapartam. Senkit nem érdekelt, mert ha nem esett le a ballon 2 ujjnyira se vagyok nyitva, biztos csak nyavalygok. Aztán reggel megjött a váltás és nekik eszükbe jutott megvizsgálni. Úgy derült ki, hogy amúgy már 7centire nyitva vagyok🤦🏽‍♀️ Akkor toltak némi oxit is.

Mi segített? Hogy egyre cifrábban káromkodtam és elszívtam másfél palack gázt 😂

20 óra vajúdás után végül felvágtak. Azóta máshol fáj 😁

szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt javasolták hogy ha jön a fájás lazuljak ne feszülnek rá mert úgy elviselhetőbb a fájdalom stb stb.

Hát nem tudom nekem semmi nem segített ellazulni és nem tudtam olyan fengsuj állapotba kerülni amit sokan javasolnak. Egyszerűen abban az állapotban nekem képtelenség volt. Csak túl akartam lenni rajta.

Sokan amúgy ilyen illóolajakat használnak meg félhomályt teremtenek meg "magukba fordulnak'.

szept. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
11, neked szólt be az a nőgyógyász asszonyság egy facebookos csoportban, nem?
szept. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
9# nekem egészen más volt, mint a menszis görcsök. Tudom, hogy félelmetes az ismeretlen, de szerintem ezt előre ne próbáld semmihez hasonlítani, mert ez egy egyedi, jellegzetes fájdalom. De tulleszel rajta, nyugi, jó lesz utána nagyon! :))
szept. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%

Elsőnél egyből a burokrepesztés után oxira kötöttek.

7órán keresztül kaptam. Az elején egyből 2 perces fájások jöttek, utána már egybefüggően fájt. A jóisten sem segített rajtam.


Férjem benn volt, vele is csak összevesztem, mert ő meg csitítgatott, hogy a szülésznő nem így mondta a levegővételt, ne így szenvedjek :D :D



Másodiknál nem kaptam oxit. Ott hagytak a saját tempómban. ott tudtam nagyjából az utolsó óráig tartani a lélegzést. Utána pedig ott sem segített semmi sem.

szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mivel elfolyt a magzatvíz gyors, de nagyon fájdalmas szülésem volt, konkrétan önkívületi állapotban fetrengtem nyitott szájjal és csak pihegtem :D Nekem ami segített az volt, mikor hívhattam a férjem, már a tudat is sokat segített, hogy úton van, aztán mikor már éreztem hogy ott van, fogja a kezem, sokkal könnyebb lett. Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mit lát ott, az én férjem rosszul van a vértől, ott mégsem érdekelte, csak a kifiúnkkal volt elfoglalva még koszosan, véresen is.
szept. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%
Jah és még valami, aki azt mondja menstruációs görcshöz hasonlít ne higyj neki, köze nincs hozzá sajnos. Én meg se tudtam volna határozni mim fàj, szerintem konkrétan minden és olyan erősen amit előtte sose éreztem. Hogy egy ismerősöm szavaival éljek, a szülés olyan mint a disznóvágás, csak itt te vagy a disznó :D
szept. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Engem is indítottak ballonnal, majd oxitocint kaptam végül császár lett. Hát nekem semmi sem segített csak a férjem. Ő a tűtől is rosszul van, elájul ha olyan van de bent semmi sem hatotta meg. Pedig szó szerint mindent látott. Egy hős volt de tényleg. Bennem tartotta a lelket és nagyon büszke voltam rá. Ha természetesen sikerült volna végig bent maradt volna egy széken ülve a lábamnál :D hidd el megéri, ha bent van.
szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Az én verzióm kicsit bugyuta, de mind a 3nál bevált.

A számat lazítottam el. Azt jobban tudtam kontrollálni, mint vizualizálni a méhszáj nyílását. Annyira lefoglalt, hogy laza legyen, ne szorítsam, ne vicsorítsak, hogy fejben ezzel foglalkoztam, nem a fájdalommal.


Nem mondom, hogy tutira emiatt, de mind indított volt, az elsővel 3 órát, a másodikkal szintén 3 órát, harmadikkal 4 órát vajúdtam csak, és mind 3 tolófájás alatt született meg.

szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nekem abszolút nem hasonlított menstruációs görcshöz. Konkrétan mélyről jövően, mintha a csontjaim is belefájdultak volna. Derékból indult és a szeméremcsontomig hatolt. A menstruációs görcsnél én is sokszor úgy érzem, mintha csak a belem fájna, bugyborékolna.
szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!