Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt mi az ami segítet...

Szülés alatt mi az ami segített nektek ellazulni? Hogy vettétek a levegőt?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre lennék kíváncsi, hogy a méhet hogyan lehet ellazítani, hogy könnyítse a baba világrajövetelét? A levegőt hogyan kell venni a vajúdás és a kitolási szakasz alatt? Milyen relaxációs technikák vannak? Én a fogorvosnál pl úgy szoktam, hogy becsukom a szemem a kezelés alatt és próbálok olyan helyzetbe kerülni, mint elalvás előtt szoktam. Gondolom a szülésnél ez kivitelezhetetlen. Kinek milyen technika vált be?

szept. 9. 20:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Nekem indított szulesem volt, a végén oxitocint is kaptam, akkor indultak be a fajasok, hamar elég durva lett. Én mélyen beszivtam a levegőt, és lassan engedtem ki. Az elején segített, még valamennyire a gáz is, amit kaptam, de bevallom, amikor igazán durva lett a buli, akkor már mindegy Volt, elvesztettem a kontrollt. És végül nekem sürgősségi császár lett. Biztos fogsz olvasni itt pozitívabb történeteket is, én a legjobbakat kívánom! :)
szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
1es vagyok, még annyit, hogy lelkileg nekem nagyon sokat adott vajúdás közben a férjem jelenléte. Ha nem odzkodtok a dologtól, hogy bent legyen, én ezt mindenképpen javaslom, mert nekem adott egyfajta biztonságérzetet. :)
szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte leszek. Nekem semmi nem vált be. Próbáltam ellazulni y figyeltem a légzésre. Vizualaizáltam minden fájásnál nyíló virágot, stb. Még gázt is kaptam, de semmi nem segített. Mondjuk oxival indítottak és brutális fájdalmaim voltak a vajúdás alatt. A kitolásnál már senmire nem figyeltem, csak arra, hogy vége legyen. Igazából ott már nem is éreztem semmit, csak megkönnyebbülést. Irigylem azokat, akik ilyen helyzetben el tudnak lazulni.
szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
Az oxitól nekem is olyan fájásaim lettek, hogy csak a jóisten segített volna ellazulni, ha magához szólít. De hála az égnek nem így lett. Megfogadtam, hogy a második szülésemnél megtiltom az oxitocin infúziót. Egy sima vajúdásnál még lehet esélyem "lazulni", a hipnoszülés technikára készülök. Itt olvastam róla.
szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem is készültem ilyenekkel, mert hallgattam szülésélményeket, ahol elmondták az ilyen-olyan tanfolyamra járt, légzésgyakorlatokat betanult anyukák, hogy ott aztán semmit sem tudtak ebből hasznosítani, örültek, hogy éltek.

Szóval én úgy voltam vele, hogy szerintem nem lenne sok értelme erre készülni. Két fájás közt örültem, hogy éltem, fájáskor meg a legutolsó lett volna, hogy a légzésre tudjak koncentrálni.


Persze biztos vannak, akiknek ez megy. Nekem gyors és intenzív szülésem volt, emiatt sokkal hirtelenebben, durvábban jött minden. A szülésznő mondta ezt, mikor megjegyeztem, fogalmam sincs, hogy él túl valaki tizenóra vajúdást.

szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%
Eleje nekem elviselhető volt: az Ina May Gaskin-féle tehénbőgés hangot adtam ki (könyvében szerepel),aztán a vajúdás második felében pedig, sikítottam és ordítottam jó hangosan és mérgesen (főleg az orvosokra voltam mérges, amiért oxitocint adtak be)... A szobában ahol később feküdtem a friss anyukákkal, meg is jegyezték, hogy még ők is hallották az ordítozásom. De nem bántam meg, valamennyire tényleg segített!
szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én lélegeztem ahogy tudtam, amikor tudtam és néha megpróbáltam követni a szülésznő tanácsait. De ha fájt, akkor fájt és ha elakadt a lélegzetem akkor elakadt.


Nem indított szülésem volt és semmit sem kaptam, de így is fájt, mint a veszedelem és a végefelé már olyan kábulatban voltam, hogy a világomról nem tudtam, nem, hogy a méhemet lazítsam, vagy ütemre vegyem a levegőt.

szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el szulesfelkeszitore, ott pontosan elmondja, mikor hogy kell ellazulni, és venni a levegőt.


Hogy pozitív vélemény is legyen, én mindketszer labdán terpeszbe ülve, rugózva, mélyeket lelegezve és közben csorgatva magamra a vizet vajudtam. Ez segített ellazulni. Elég sokáig teljesen kibirható volt. Az utolsó 2-3ora viszont tényleg durva volt, és az utolsó 2 órában már lehetetlen volt koncentrálni a légzésre (összesen 8, majd 10,5 órát vajudtam).

De megérte ☺️

szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Most akkor sikerült egy kicsit megijednem 😬 Hát le a kalappal előttetek! Nekem még nagyjából 2 hónap vissza van, fogalmam sincs mire készüljek. Oxitocintól én is nagyon félek. A gátmetszéstől is, de a repedéstől is. Szeretnék minél többet segíteni a babámnak, hogy a lehető legkönnyebben szülessen meg. Sokan erősebb menszeszes görcshöz hasonlítják, de nekem olyankor mindig a beleim szoktak inkább görcsölni és a terhesség alatt is úgy érzem, mintha sokszor a "beleimben" lenne a baba. A páromat megkértem, hogy a vajúdás alatt legyen bent velem, de fogalmam sincs mi fog történni ott. A legjobb talán az lenne, ha a d
szept. 9. 22:09
 10/30 A kérdező kommentje:
*ha a figyelmemet tudnám elterelni egy picit valamivel. A kitoláskor nem szeretném, hogy bent legyen bárki a látvány és az esetleges "balesetek" miatt. Ment mindenkinek a zöld!
szept. 9. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!