Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítővel kapcsolatb...

Szülésfelkészítővel kapcsolatban milyen tapasztaltok vannak?

Figyelt kérdés
Kifejezetten a La matriarcha által indított “Egyben vagyunk” program érdekel.

jún. 30. 19:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mégis a statisztikák azt mutatják, hogy a független szülésfelkészítőkön részt vett nőkkel szemben kevesebb indokolatlan beavatkozást végeztek. Na, akkor mivel magyarázod ezt, okoska? Ezért keresek független felkészítőt és lehet, hogy a szóban forgó nem olcsó, de az nem csak egy szimpla szülésfelkészítő, hanem sok más szakember is be van vonva. Nekem szimpatikus. És azért kérdezem, hogy valóban megéri-e. Nyilván erre nem tudtál válaszolni, ez volt a kérdés, úgyhogy maradtál volna csendben.
júl. 2. 09:54
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Milyen statisztikák? Gondolom, egész véletlenül azok, amit a La matriarcha készített 🤣

Ok., akkor vedd úgy, hogy nem válaszoltam és örülj a rengeteg hasznos válaszodnak🤷🏼‍♀️

júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

#11 Hú de égetted a marketing szöveget.

Eleve utólag egyetlen beavatkozásról sem lehet eldöntnei, hogy indokolatlan volt-e, mivel soha nem tudjuk meg mi történt volna ha a beavatkozást nem hajtják végre, így ilyen statisztikát nem lehet készíteni. Egy nagy kamu az egész.

júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

#13! Mindjárt rám fogja, hogy ezt is én írtam, pedig nagyon nem. Egyszerűen vannak nem megvezethető emberek, meg akiknek mindent el lehet adni. Mi az előbbi csoportba tartozunk, ő az utóbbiba🤷🏼‍♀️

#12

júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az Ablak a vilàgra és a WHO már évek óta gyűjti a válaszokat, amikből statisztikák készültek. Ezek validak, össze lehet őket hasonlítani más országokéval. Milyen érdekes, hogy hazánkban a császármetszések aránya 40% körül mozog, míg a Nyugat-Európai országokban ez 10%. Vajon miért? Azért, mert a dokinak egyszerűbb vágni, meg a kórház is több támogatást kap utánuk. Erről is vannak statisztikák. Meg sok más beavatkozásról is. Nekem senki ne mondja, hogy a gátmetszéseknek ilyen magas arányúaknak kell lenniük, vagy az normális, hogy az oxyt eszetlenül tolják bele a nőkbe, vagy hogy egyáltalán szükség van hasba könyöklésre. Előbbit sok helyen csak rutinból csinálják első szülő nőknél és nem azért, mert valóban szükség lenne rá. És nem, nem (csak) a LaMatriarcha oldalán tájékozódom. Szülésznőkkel beszélgettem erről, cikkeket olvastam erről orvosokkal és más eü szakdolgozókkal. Valószínűleg itt sokaknál tájékozottabb vagyok.

De aki nem tájékozott, mint itt egyes kommentelők, azokat hiába győzködjük, mert úgyis azt fogják mondani a pirosra, hogy kék. Na, ezért tart ott a társadalmunk, ahol. A béka segge alatt.

júl. 2. 12:45
 16/18 anonim ***** válasza:
🤦🏽‍♀️Te most vagy tájékozott, miután már túlvagy egy traumatikus szülesen. Mi még az 1.szülés előtt tájékozódtunk. Semmivel nem vagy tájékozottabb, csak okosabbnak képzeled magad. Képzeld, mi is tudjuk, hogy amiket írtál, így van, csak mi erre nem költöttünk százezreket. Soha senki nem mondta, hogy nincs indokolatlan gátmetszés, oxy, vagy császár. Pusztán az nem világos, hogy neked ehhez minek külön szülésfelkészítő. Ha már úgyis magánba mész, ahol egy vagyont kifizetsz, egyébként se lesz, ha nem indokolt, akkor se, ha nem voltál plusz méregdrága szülésfelkészítőn 🙄(Halkan jegyzem meg, nálunk ugyanezt ingyen is elmondták.)
júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%

#15 Te kevered a szezont a fazonnal. Azt senki sem vitatja, hogy vannak indokolatlan beavatkozások, de azt hogy konkrétan melyik eset volt indokolatlan és melyik nem azt nem tudja utólag megmondani senki, azaz azt sem lehet állítani, hogy a szülésfelkészítőn részt vetteknél kevesebb az indokolatlan beavatkozás.


Ha már a császármetszés statisztikák alapján ítélkezünk, akkor fogadni merek, hogy pont a magánkórházakban a legmagasabb a császármetszések aránya, hiszen ott indokolatlanul kérhet bárki.


És a beavatkozások mellé érdemes lenne csatolni a beavatkozások hiánya miatti komplikációk is. Szülésfelkészítőn szépen elmomdták nekünk is hogy Magyarországon Egerben a legalacsonyabb és Kecskeméten a legmagasabb a császámetszések aránya. Utána hazamentem, görgetem az anyukás Facebook csoportot és pont szembejött egy baba "bemutatkozás". Természetes úton született, de halva, újra kellett éleszteni. Szívszorító volt látni a posztot, szegény kisfiú soha sem fog teljes életet élni. És mit gondoltok hol született? Egerben. Lehet ha többet ér az egészsége, mint a kórház statisztikákat akkor egészséges lehetne. Az anyja elmondhatja, hogy természetes úton szült, de cserébe egész életében ápolhatja a beteg fiát.


Én azt mondom, hogy inkább legyek én az, akinél "felesleges" a beavatkozás, ha cserébe nem mulasztják el a beavatkozást ott, ahol indokolt lenne.

júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy itt vitatkozni, nem értitek a lényeget. Sok mindent tudok már, mert tájékozódtam rengeteg helyről. Ez egy dolog. Én nem ezt kérdeztem. Amit kérdeztem, azt itt senki nem tudta megválaszolni. Mintha feltettem volna egy kérdést arról, hogy milyen az íze a töltött káposztának, gondolsz valamit, de mivel sosem kóstoltad, lehet, hogy tök mellélőttél. Érted, vagy nem, mindegy. Vagy megkérdezel egy siket embert, milyen a hangja a vízesésnek, ő neki van egy elképzelése róla, majd némi orvosi beavatkozást követően hallani kezdi, akkor rájön, hogy lehet, tök mást képzelt el. Na mindegy. A lényeg itt is az, hogy feltettem egy kérdést, amire releváns választ nem kaptam, de mindenki egymásnak esik, mert az egyik A-t gondol, a másik meg B-t. Köszi…
tegnap 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!