Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítővel kapcsolatb...

Szülésfelkészítővel kapcsolatban milyen tapasztaltok vannak?

Figyelt kérdés
Kifejezetten a La matriarcha által indított “Egyben vagyunk” program érdekel.

jún. 30. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Fogalmam sincs. Én a saját kórházomén voltam. Egyedül annak van értelme szerintem, mert úgyse lehet felkészülni rá, de legalább képben leszel, hogy OTT mi a protokoll. Biztos nem fizetnék egy random helyen, annak semmi értelme.
jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is azén a kórházén voltam, ahol szültem végül, de utólag belegondolva azon kívül, hogy bemutattak egy szülőszobát, semmi értelme sem volt, mert minden máshogy zajlott, mint ahogy mondták, sőt, még a kiadott lista arról, hogy mit vigyünk is javarészt felesleges dolgokat sorolt fel.


Talán a gyerekorvos előadása volt még hasznos.

jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem van értelme, mert nem fogok úgy szülni, ahogy a kórház protokollja előírja. Egyszer már megszívtam emiatt. Nagyon sok mindent nem mondanak el, amit fontos lenne tudni ahhoz, hogy ne alkalmazzanak felesleges, “így szoktuk” beavatkozásokat.
júl. 1. 15:23
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha egyszer már "megszívtad" emiatt, akkor ez azt jelenti, hogy már szültél, masodik gyerekkel abszolút semmi értelme a szülésfelkészítőnek, főleg a fizetőseknek.


Én az helyi egészsegfejlesztési iroda által szervezetten voltam és a János kórház ingyenes online szülésfelkészítőjét néztem meg.

Mindegyiknél elmomdták a természetes szülés és a császármetszés folyamatát, mutattak légzéstechnikát, ennyi volt a konkrét szülésre felkészítés, a nagyobb része a babaápolásról szólt. Hogy kell fürdetni, masszírozni, mivel és hogy kend a popóját, a szoptatás folyamata. Második gyerekkel ha elsővel nem is volt az ember ilyenen akkor se tudnak szerintem nagyon újat mondani.


Arra ne számíts hogy bármilyik szülésfelkészítőn majd azt tanítják hogyan kell a szülőszobán jogvédőt játszani, meg hogy mondj ellent laikusként a szakemberek javaslatainak. Ilyenre sehol sem fognak bíztatni. A pozitív szülésélmény alapja a bizalom, bíznod kell abban, hogy a személyzet minden tagja a legjobbat akarja a babádnak, azaz céljuk hogy te is és a baba is egészségesen távozzatok a kórházból. Mindennek ami ott történik ez a mozgatórugója.

júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#3! Ja, és ügyvédet is viszel magaddal, hogy nálad ne alkalmazzák a protokollt? Elárulom, nagy ívben lesz@rják. Őket nem a te kényelmed érdekli, hanem, hogy egészségesen szülessen a baba és neked se essen bajod. Ezt a kórházi protokollal tartják biztosítottnak, tehát azt követik. Ha meg magán kórházban szülsz, úgyis úgy szülsz, ahogy akarsz, meg amit megfizetsz, szóval ott meg azért fölösleges.

#1

júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2# vagyok


Nálunk a szülésről magáról egyszer esett szó, egy szülésznő és egy nőgyógyász mondták el, hogy biológiailag mi történik természetes szülés esetén, de kb 20 percben, majd egy csecsemős elmondta, mi lesz a babával utána. A kórházi szülést csak a kérdéseink után mondták el, de ahogy írtam, ott semmi sem úgy zajlott, ahogy ők elmondták.


Volt gyerekorvos, pszichológus, aki a szülés utáni depresszió helyett (ami a programban jelölve volt), inkább egy meditációs gyakorlatot akart megtanítani nekünk 15 percben, és azzal kezdte, hogy akkor mostantól ne gondoljunk semmire, csak ugye kövessük az utasításokat...


Utána volt egy védőnő előadása, aki a babagondozásról beszélt, utána meg egy szoptatási tanácsadó, aki gyakorlatilag burkoltan azt mondta, hogy aki nem tud szoptatni, nincs teje, az genetikai mutáns. Köszi:D


Úgyhogy én hasznosnak egyáltalán nem találtam.

júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sok mindenben nem értek egyet veletek. Igen, van már egy gyerekem, de a születésére nem tudom azt mondani, hogy szültem. Traumatizáltak, megszégyenítettek, megaláztak, nem vettek emberi számba stb. Sajnos az állami kórházban tapasztaltak miatt magán kórházba kell mennem, hogy olyan körülmények között tudjak szülni, ahogyan szeretnék. Hogy figyelembe vegyék azt, amit szeretnék. Hogy tudjak orvost és szülésznőt fogadni. Hogy ne úgy bánjanak velem, mint egy döglött állattal, vagy egy homokos zsákkal.

Emiatt mindent megteszek annak érdekében, hogy felkészült legyek. Minden téren. És a kérdésben említett szülésfelkészítő program sem olcsó, ezért olyanok véleménye érdekel, akik részt vettek rajta. Akik tudják, hogy valóban ad-e annyit, amennyit ígérnek érte.

És nem, marhára nem engedjük meg magunknak könnyen a magán kórházat. Rendesen meg kellett húznunk a nadrágszíjat már hónapokkal ezelőtt. Ezt azért írom le, mert tudom, hogy egyes “fotelhuszárok” szívesen támadnak másokat.

júl. 1. 21:00
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de az ilyeneket pont az ilyen buta embereknek találták ki. Add nekem az árát és mindent elmondok neked a szép, boldog háborítatlan szülésről. Garantálom, hogy alig fogod várni a szülőszobát.

Azt nem akarod megérteni, ha nem a saját kórházad csinálja, full tök mindegy, mit mondanak, mert úgyis a kórház dönti el, hogy fogsz szülni. Sőt, ne mondd, hogy bunkó vagyok, ne fizess nekem, ingyen is utána járhatsz millió helyen, hogy LEHET szülni. Más kérdés, hogy semmi összefüggésben nincs azzal, hogy fogsz. Nem is értem, mit vársz, de szerintem senki. Megtudod a nagy titkot, hogy mondjuk x számú fájdalomcsillapítási lehetőség van. Te kiválasztod a negyediket, mert az szimpatikus. Majd szülésnél közlöd velünk, hogy te túljártál eszükön és azonnal adják elő, mert te tudod, hogy van ilyen?😂 Nem akarlak lelombozni, de ha náluk nincs, akkor se fogsz kapni, ha a feneked vered a földhöz. Áruld már el, mire mész ott a nagy tudásoddal?

#1

júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy buta vagyok. Csak szeretnék tudomást szerezni mindenről, amiről csak lehet. De nem fogok magyarázkodni, mert úgy látom, nem érted, miről beszélek. Természetesen a kérdésemre se tudtál releváns választ adni.
júl. 1. 22:21
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
#9! Senki nem tudott, nem csak én, mivel a kérdés egy hülyeség. Leírod, hogy nincs sok pénzed, mert a magán kórházra is úgy kellett kuporgatni és egy fancy lehúzásra készülsz. Senki nem fog azzal dicsekedni, hogy őt is lehúzták. A normálisabbaknak meg nincs velük tapasztalata, mert ugyanazt megtudták ingyen.
júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!