Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülésnél...

Akinek az első szülésnél "pozitív" tapasztalata volt annak lehet ugyanott traumatikus élménye másodszorra?

Figyelt kérdés

Nekem az első szülés teljesen rendben ment. Nagyon sokáig tartott és a fájdalom az elviselhetetlen volt és nyilván kijelentettem utána, hogy soha többet, de a személyzetre és a körülményekre egy szavam sem lehetett, mindenki teljesen jó volt és magamat is egy elég alkalmazkodó típusnak tartom.


(Volt már 2 műtétem is ott se volt semmi problémám az ellátással.)


Nyilván a női agy fura, és elkezdett 2. babán járni, amiről a racionális felém próbálja magát lebeszélni, pl ilyen indokkal hogy nem kéne kísérteni a sorsot, ha egyszer jó tapasztalatom volt nem kellene visszamenni még1x, mert nem lehet 2x ilyen szerencsém.


Szóval szerintetek lehet 2x ilyen szerencséje az embernek? Másodszorra jobb hogy má tudja az ember mi fog jönni? Vagy számít az ember hozzáállása? Vagy ponthogy megérdemelték egy pofont azért, mert ennyire pozitív vagyok? Van akinek a 2. szülés rossz élmény lett a jó első után?



jún. 25. 11:11
 1/6 babyboom567 ***** válasza:
94%
Ahh, ezt túlgondolod.
jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, igazából a szülést nem szeretnéd újra átélni, vagy nem mersz kockáztatni, hogy traumatikus legyen?

Nekem az első gyerekem állami e.üben született, még a covid előtt. Nem panaszkodhattam semmire, de a szülés horror volt. 4 év kellett, mire azt mondtam magamnak jöhet a 2.baba. De nem akarok több hüvelyi szülést. Igy elmentem magánba, programcsászárt kérni. Sokan nem értettek egyet velem. Én ösztönösen éreztem, hogy vagy így vagy sehogy. Amúgy hamarabb indult a baba, vajúdtam picit végül, szóval nem kikapták csak úgy.

Nekem megváltás volt így. Mondtam a férjemnek vagy így szülök, vagy nincs második baba. Pénz megvolt rá addigra, nem kenyérre kellett.

jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet. Lehet még jobb élményed, és lehet sokkal rosszabb is.
jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet szerencséd 2x.

Sok minden múlik szerintem a hozzáálláson is - nem kell túl parázni és túlgondolni mindent. Nem azért, mert varázsereje lenne a gondolatoknak, hanem ha feszült vagy szülés alatt, idegeskedsz mi fog történni, sokkal nehezebb lesz a vajúdás, tovább tarthat, nehezebben nyílik a mèhszáj.

Nekem egyébként szerencsém volt. Első szülèsemre se lehetett semmi panaszom, a második viszont azt is túlszárnyalta. Fele annyi ideig vajúdtam, tudtam már mikor mit csináljak, hogy vegyek levegőt, ez megkönnyítette a saját magam és a baba dolgát is. Szuperül együtt tudtunk működni a szülèsznővel a kitolás alatt is, így a gátvèdelem is sikerült, ott voltam fejben végig.

Ne parázd túl, fogadd el, hogy úgy lesz ahogy lennie kell :)

jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem traumatikus volt, csak nagyon gyors és fájdalmas.


Első babával minden a "tankönyv" szerint ment, lassú vajúdás, magzatvíz elfolyás, fokozatosan erősödtek a fájások, tudtam rájuk úgymond "készülni" fejben, lélekben. Itthonról mentünk be, előtte még letusoltam, megmostam a hajam, átnéztem a táskákat, hogy tuti bepakoltunk-e mindent.

A szülés is így ment, az orvosom mondta, mire figyeljek, mit hogy csináljak, mi fog következni. Teljesen ott voltam fejben, figyeltem a légzésre, sikerült a gátvédelem is. Hosszú volt szerintem, 13 órát vajúdtam, 30 perc volt a kitolás maga.


A másodiknál brutál fájásokra ébredtem az éjszaka közepén, konkrétan azt éreztem, hogy az előszobában szülök meg.

Bent kiderült, hogy 6 centire tágultam már, az orvosom azt mondta hajnal 2-kor, hogy szerinte reggelre már a kezemben fogom, ha így haladunk. 40 perc lett belőle, de az szörnyű volt. Amíg az első gyereknél egy hangom nem volt, itt sikítottam, ordítottam, haraptam a párnát. Itt is gátvédelemre készültünk, de nem volt az az isten, hogy én azokat a fájásokat elsóhajtgassam, visszatartsam.

3 nyomásra kint volt, nagyon fájt, itt éreztem azt, hogy soha többet újra.

jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első szülésemre is pozitívan emlékszem vissza, annyi, hogy kb 10 órát vajúdtam és volt gátmetszés is. A második könnyebb volt úgy mondd, de mivel gyors volt minden, így sokkal intenzívebb is, nem tudtam felkészülni. Viszont 3 óra volt vajúdással szüléssel együtt és gátmetszés sem kellett, így én erre is pozitívan emlékszem, pedig felkészültem a legrosszabbra is.
tegnapelőtt 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!