Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki gátvédelemmel szül (t),...

Aki gátvédelemmel szül (t), az nem sajnálja a babáját?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondta a szülésznő, hogy elnyújthatja a kitolási szakaszt, ezért nem merem bevállalni. Engem és testvéremet is gátmetszéssel szült anyukám, mégis "össze voltunk törve" rendesen. Nekem az arcomon a mai napig látszik az asszimetria.

Jó, most biztos jönnek majd olyanok, akik azt mondják, hogy pikk-pakk kinyomták úgyis a babát, de ezt ti sem tudhattátok előre, szerencsések vagytok. (kérdésemmel senkit nem akarok megbántani, ha mégis úgy érzi valaki, akkor attól elnézést...)


2010. okt. 14. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
szerintem ha egy nő szül,akkor már tökmindegy hogy végeznek e gátmetszést,ugyse érzed,aztán meg összevarják.A gátvédelem szerintem is elnyújtja a kitolási szakaszt.Aki gátvédelemmel akar szülni,de nemmegy éppen szülés közben,akkor ígyis-úgyis metszés a vége a gyermek védelme miatt.
2010. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteg sikeres gátvédelemről hallottam.Szerintem ha a babára nézve ez probléma lenne,nem lenne engedélyezve promótálva stb. és metszenének ha kell,ha nem.(mint régen)Nyilván van egy pont ami után hiába nem úgy készültek metszeni kell,de ezt egy jó doki és szülésznő meg tudja itélni.
2010. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem a gátnál törődik a baba,hanem a medence legszűkebb szakaszán.
2010. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy végeznek-e gátmetszést vagy nem.

Első babámmal gátvédelem lett volna, de a lelassult szíve miatt (összesen 26 óra vajúdás) ki kellett jönnie. Sürgősségi gátmetszés volt + szakadtam+repedtem. Egy év múlva volt újra fájdalommentes a szex, de kinézetre hát hadd nem mondjam... Még szerencse hogy a férjemet nem zavarja, pedig szépen megcsinálták...

Másodikommal szép gátvédelem volt, csak a régi seb mentén berepedtem egy icipicit, három öltésem volt, irtó gyorsan felépültem.

Ha csak lehet, a gátvédelmet javaslom! Első babával is lehetséges! Csak megfelelő segítség kell hozzá.

2010. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem vágtak, repedtem is elég sokat sajnos, mert beakadt a babám keze...

Azt olvastam, hogy gátmetszés nélkül is ugyanúgy - sérülés nélkül - kijönne a baba, illetve ha vágnak, az sem garancia arra egyáltalán, hogy nem lesz probléma mondjuk a vállával, nyakával, stb. Tehát a cikk lényege az volt, ha lehet, akkor mindenképp próbálják meg alkalmazni a gátvédelmet (mivel szinte csak előnye van a gátmetszéssel szemben), azonban sürgős eseteknél úgyis muszáj lesz vágni. Megjegyzem van szülésznő ismerősöm, s ő azt mondta, hogy a lusta szülésznők mindenképp vágnak (főleg első babánál), mert nekik sokkal könnyebb, ha nem kell masszírozni és nyújtani a gátat...

Amúgy én is iszonyú nehezen épültem fel, a varratok miatt még a szülés utáni 7.héten is potyogtak a könnyeim a fájdalomtól egy kis séta után...

2010. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a gátvédelem mellett szólok, mindkettőben volt részem. Az első gyermekemnél vágtak ,iszonyatosan fájt hiába kaptam érzéstelenítőt rendesen éreztem ahogy vágnak és a varrás is borzasztó fájdalmas volt, nem beszélve hogy utána hetekig fájt alig bírtam ülni. A második babánál gátvédelemmel szültem és óriási a különbség! 3 apró öltésem volt ,észre sem vettem, szülés után simán ültem és a gátam sem fájt úgy! Egyetértek az előző válaszolókkal nem a gátvédelem miatt sérül a baba.
2010. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nikcsi ***** válasza:

Ket gyereket szultem gatvedelemmel, nagyon gyorsan felepultem mindketto utan.

Angliaban szultem, itt alapbol gatvedelemre keszulnek, csak akkor vagnak ha gond van.

2010. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 2 gyereket szültem(itthon,a Szt.István khzban),sikeres gátvédelemmel,az elsőnél 35 perc,a 2.-nál 20 perc volt a kitolás.És fentebb már írta valaki,a kicsi nem attól "törődik",hanem ahogy a szeméremcsonton áthalad.Itt csak azért lassítanak rajta,hogy a gát ne repedjen.Különben előre semmit nem lehet tudni,mint ahogy azt sem,hogy sikeres lesz-e a gátvédelem,illetve lehet-e alkalmazni(ezt a dokim,és a szülésznőm is mondta,mert abban a pillanatban derül ki,amikor a baba már feszíti a gátat,hogy vajon kibírja-e,vagy vágni kell.)
2010. okt. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem sajnáltam a babám amíg gátvédelemmel haladtunk. Utána sem, mikor vágtak az én kérésemre egy olyan picit, hogy két öltés volt.

Addig csinálják már az első babásoknál is a gátvédelmet amíg a szülész úgy itéli mind az anya mind a gyerek jól van. Én rosszul lettem, és ha nem akarnak császsározni vágnak, mert nem bírom kinyomni viszont a hasamon ne merjen ugrabugrálni kéréssel letudtuk, nyomhattam amikor kellett, nem kellett várni.

Annyi volt, hogy amíg nem nyomhattam, addig nem szorítottam ugyan, de nem is segítettem rá, nem nyomtam a kicsit védelemnél.

Ha szegény picike összetörik akkor azt a medence okozza, dúrvább esetben a doki szoríthatja meg, vagy fogó/vákuum, de nem maga a gát, és a hüvely izma, aki nem súlyzózik a hüvely izmaival az nem vagy nagyon nehezen tudná összetörni a kicsit...


Ha most szülök, amíg lehet védelemmel szülök, és csak indokolt esetben vágjanak, gyorsabban felépülök, nem fáj annyira, tudod milyen undi a gátsebből potyogó varrat?

2010. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!