Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ordítani szülés közben nagyon...

Ordítani szülés közben nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok

4 hete szültem.

Összességében szép és jó szülésem volt, de azóta azon rágódom, hogy milyen hangos voltam. Pedig ezt akartam elkerülni, mert nekem mindig nagyon fontos volt az emberi méltóságom.

10 nap túlhordás után oxitocinnal indították. Gyorsan ment a tágulás, 2 óta után már a tolófájásoknál tartottunk, viszont a vajúdás utolsó szűk félórájában 2 perces fájások voltak, amiknél először csak hörögtem, de az utolsó néhánynál már ordítottam, mert nem láttam más kiutat a fájdalomból.

A kitolás nem fájt, azt csendben tudtam végigcsinálni.

Utana kérdeztem az orvost, hogy nagyon borzasztó volt-e, de ő is és a szülésznő is azt mondta hogy dehogy, vannak itt ennél ezerszer hangosabb nők.

De nem tudom, nem-e azért mondta, mert jofej akart lenni csak. Magánklinikán történt. Én a saját magam számára borzasztónak tűntem. Ott álltam két idegen ember előtt az ágyra borulva és teli torokból üvöltöttem…

Minden fájdalomcsillapítás nélkül szültem, EDA meglévő alapbetegség miatt nem jöhetett szóba.

Mást is zavart ez így utólag?

Vagy ti csendben, legalábbis csendesebben bírtátok?



2022. jan. 12. 10:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Egyébként az volt a nagyon érdekes, hogy a szülésznő egy ponton szólt, hogy ez az utolsó lehetőség amíg még mehet az EDA. Az orvos szólt neki, hogy ő nem kaphat, mire én nevetve mondtam hogy nem is kérnék, mert ez egy semmiség.

Aztán néhány perc múlva a semmiből lettek olyan fájásaim hogy azt korábban elképzelni sem bírtam.

2022. jan. 12. 10:33
 2/19 anonim ***** válasza:
5%

Végig csendben voltam mindkettőnél, a másodikat oxitocinnal indították, fájdalomcsillapítás lehetősége fel sem merült egyiknél sem, nekem eszembe sem jutott, ők meg valahogy elfelejtették megemlíteni... 😒

Szerintem nagyon gáz ha valaki kiabál vagy ordít

2022. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Üvöltöttem. Leszarom, kinek mi a véleménye. Nem én nyújtok szolgáltatást nekik, hanem ők nekem.
2022. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Első szülésemnél egy hangom nem volt. Na a másodiknál ordítottam. K@rvára fájt. Próbáltam csendesebb lenni a többi kismama miatt akiktől egy ajtó választott el. Rajtam kívül egy kismama kiabált de rákiáltott az orvos, hogy hallgasson. Hozzám más jött be. Ordítottam, egyszer mondtam azt is, hogy: a k@rva életbe. A végén elnézést kértem, de azt mondták semmi gond. Ők is szoktak caúnyán beszélni és még igen csendes és szép szülés volt. Én is szégyelltem egy kicsit.
2022. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

2


Mi a gáz rajta?

Rohadtul fájt. Pánikban voltam.

Tudtad, hogy módosult tudatállapot a szülés?

Szerencsére Te mindent tökéletesen tudsz csinálni.

2022. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon gáz? Mekkora egy gyökér vagy istenem. Mindenkinek más a szülése és máshogy vezeti le a fájdalmat. Én végig nagyon koncentráltam a légzésre ezért nem kiabáltam de a két napos oxis vajúdásom végén bizony felkiáltottam egyszer kétszer. Szerintem az ilyen ítélkező hülye picsák nagyon gázok..


Kérdező ne rágódj ezen. Hidd el mindent jól csináltál hiszen megszülted a kisbabád. Tudod a társadalom nevelte belénk hogy csendben kell tűrnünk mindent. Ha bezzeg egy férfinek benő a lábkörme óbégathat. Legyél büszke magadra és soha ne ilyen baromságokat tarts szem előtt!

2022. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Én semmire nem emlékszem, még az elmém is véd saját magamtól :D de a férjem szerint volt olyan szakasz amikor már nem bírtam magammal, alapvetően csendben voltam, nyögdécseltem, kitolásnál is csendben voltam de amikor már egybefüggő fájásaim voltak a kitolás előtt akkor volt hogy kiabáltam, császárért is könyörögtem stb. Múltkor néztük a Felkoppintva című filmet, azt mondta hogy ennyire azért nem üvöltöttem, ez megnyugtató :D heteken belül szülöm a másodikat, meglátjuk, de remélem most sem fogok emlékezni a legpokolibb részre.
2022. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Mind a 2 szülésenen orditottam.

Az elsőnél potom 7órat vajudtam, azt kb vegig ordítottam, csaszarert és az életemért könyörögtem.

A másodiknál csak az utolsó óra volt fájdalmas, ott is kiabáltam szedjék ki belőlem

2022. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Én is kiabáltam párat, főleg, mivel azt olvastam egy szülésfelkészítő könyvben, hogy az arcizmok és a száj körüli izmok elengedése segíti a tágulást. Bár rám rámszólt a szülésznő, hogy ne kiabáljak, mert elmegy az erőm :D. Szóval utólag én is kicsit szégyelltem, de hát fájt is, meg a szakirodalom is javasolta.
2022. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy gaz !

Meg, most mar mindegy.

Kórházban dolgozom, van olyan felnőtt aki a vérvételkor is akkora cirkuszt csinál mint egy 2 eves dackorszakos. Na, az a gaz.

2022. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!