Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélnek, amiért nem vagyok...

Elítélnek, amiért nem vagyok beoltva?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdeznék, akik mostanában szülnek, vagy járnak terhesgondozásra stb. Meg szokták kérdezni be vagytok-e oltva? És ha nem, jönnek "azok" a nézések, kérdések, elítélő magatartás?
2021. nov. 24. 18:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
84%
19 nem volt. De minden oltassal kapcsolatban van hiszti. Ez úgymond természetes.
2021. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
9%

19-es

"Linkeljetek már egy HITELES forrást amiben lehetőleg egy ilyen,általatok említett oltásról van szó,ami ugyebár év(tized)ek után okozott "bajt". Vagy még nem volt ilyen?"


Nevezz meg kérlek a régiek közül 1 mRns vakcinát.

2021. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
76%

De miért természetes elméleti, 10-20 év múlva esetleg előforduló problémákon pörögni, mikor a covid valós és itt van?

A logika azt diktálná, hogy a hamarabb bekövetkező negatív esemény jobban befolyásolja a véleményt, mint a későbbi...

2021. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
22 mert az mrs-es technológia annyival másabb, hogy…….. es ezért kell tőle rettegni? Ez 1. Kettő meg, hogy 3 azaz HÁROM fele vakcina áll rendelkezésre. Igaz terhesen nem adjak őket, de utána es előtte lehet.
2021. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
14%

23-as

A saját, 10-20 évvel későbbi sorsomon, előforduló problémáimon nem pörgök előre.

De kismamaként egy másik élet 10-20 évvel későbbi jövőjéért, egészségéért is felelős vagyok, és jó volna jól dönteni. Nem pedig 10-20 év múlva azon kattogni, hogy ha anno másként döntök...

Azért tegyük szívünkre a kezünket: egészen más döntés ez így, mintha csak azt kéne eldöntenem, hogy magamnak beadassam-e az oltást.

2021. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván aggódik mindenki a gyerekéért. Csak nem értem, hogy mivel valósabb egy elméletben létező, sosem bizonyított, semmilyen vakcina kapcsán eddig soha elő nem forduló, talán 10-20 év múlva kialakuló probléma, mint az, hogy MOST elkapja a covidot (amire a jelenlegi napi fertőzésszám mellett igen csak nagy esélye van), ennek hatására pedig elvetél, méhen belül elhal a magzata, vagy pedig ő maga lesz rosszul, a magzata oxigénhiányos vagy koraszülött lesz, ő meg esetleg meghal, és apuka nevelgetheti egyedül a gyereket?
2021. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
38%
Jajj 26 ne legyél már értetlen. Ilyen, amit mondasz itt és kost csak a szomszéddal történhet. Meg mással. Meg amúgy is olyan ritka, hogy nincs is. 20 év múlva viszont mindenkinek két feje lesz, aki beoltatta magát. Kivéve aki már bele is halt, mert szinte mindenkinek van 3 ilyen ismerőse aki hallott valakiről aki belehalt. No. Mit nem értesz már?
2021. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

"Csak nem értem, hogy mivel valósabb egy elméletben létező, sosem bizonyított, semmilyen vakcina kapcsán eddig soha elő nem forduló, talán 10-20 év múlva kialakuló probléma,"


Mivel időutazók nincsenek közöttünk, így természetesen előre nem tudhatjuk, hogy kialakulhat-e valamilyen negatív hatása az új, mrns vakcinának hosszú távon. Szerintem az újtól való ódzkodás evolúciós sajátosságunk, nincs ezen mit hibáztatni. Azt pedig hiába is írod le százszor, hogy eddig a védőoltásoknak semmilyen későbbi mellékhatása nem volt - hisz nem ilyen típusú vakcinákról volt szó...

Nem Magyarországon élek, nálunk ennél volt már sokkal rosszabb a járványhelyzet, és akkor több száz ember között dolgozva nem kaptam el a fertőzést. Legalább is nem tudok róla.

Most itthon, táppénzen, úgy hogy ki se kell tennem a házból a lábam, ha nem akarom, még kevésbé érzem magam veszélyben.

Lehet, hogy hamis a biztonságérzetem és rajtavesztek. Igen, kismamaként ezzel a babám életét is veszélyeztetem.

De ha az oltásnak lesz valami negatív hatása, akkor is ostorozhatom magam. Abba meg bele se menjünk, hogy ha történne valami, az hivatalosan úgysem az oltás miatt történne, mivel ilyen ugye hivatalosan nem létezik...

2021. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
25%

#19 ismerősöm a pattanásokra szedett valami gyógyszert kamasz korában. Később bevonták a gyógyszert, mert rossz hatással volt a csontok növekedésére.


Most 35 éves, 39-es lába van és akkora a keze, mint egy nőnek. Amúgy 180 cm, családjában sincs ilyen kis lábú és kezű. Hogy a gyógyszer miatt vagy genetika, sose fogja megtudni. De ő már biztos elvesztette a bizalmát és okkal fél oltatni.


Nincs hiteles forrásom, de te is simán találsz olyan forrást, amikor gyógyszert bevontak a mellékhatások miatt. De ezeket nyilván nem verik nagy dobra és közel sem érintett annyi embert, mint most a vakcina miatt.

2021. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Tőlem még senki se kérdezte.
2021. nov. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!