Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélnek, amiért nem vagyok...

Elítélnek, amiért nem vagyok beoltva?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdeznék, akik mostanában szülnek, vagy járnak terhesgondozásra stb. Meg szokták kérdezni be vagytok-e oltva? És ha nem, jönnek "azok" a nézések, kérdések, elítélő magatartás?
2021. nov. 24. 18:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk senki nem kérdezte eddig meg, pedig párszor már voltam. (25 hetes vagyok)


Se a magán orvosom, se a kórház nem kérdezett eddig róla.

2021. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
47%
Nem fognak lenézni, de attól még a saját érdeked lenne beoltatni magad. Nem kell meglepődni, ha erre az orvos felhívja a figyelmed.
2021. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván megalapozott okod van rá, hogy nem oltatod be magad, akkor nem mindegy, ki hogy néz? Ennél többet is el kell viselnie annak, akinek sziklaszilárd elvei vannak. Ha zavar, oltasd be magad, és senki sehogy nem fog nézni.
2021. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
54%

2-es

Évtizedek óta forgalomban lévő gyógyszereket nem vehet be egy terhes nő, mert nem végeztek elég kutatást ebben a kérdésben. Pedig 20-30-40 éve szedik őket emberek milliói.

És akkor jön egy teljesen új technológiát alkalmazó védőoltás, amivel kevesebb mint fél év múlva már a várandósokat is oltják, több adaggal is akár. Mondván, hogy már elég tapasztalat rendelkezésre áll és nincs semmi negatív hatása.

Mert születtek már ilyen terhességekből babák egészségesen.

Igaz, azt senki sem tudja, hogy 10-20 év múlva is egészségesek lesznek-e még, de nyugodjon meg az ember, mert most látszólag egészségesek.

Hát köszi, de ezt azért még átgondolnám.

Azt meg inkább le sem írom, hogy a védőoltások megjelenésekor családtervezési tanácsadáskor, mikor még nem volt megkötve az orvosok keze, mit mondott a "melyik oltást adassuk be" kérdésre az egyébként nagy névnek számító genetikusunk, mert akkor én volnék itt a legmélyebbre lepontozott felhasználó.

Pedig sem oltástagadó, sem laposföld hívő nem vagyok.

Szóval azért mielőtt egy oltatlan kismamát elítél valaki, próbáljon kicsit mélyebben is belegondolni a helyzetbe.

2021. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%
Melyiket?
2021. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
54%
Tudod, kedves utolsó, majd ha látsz egy pár covid miatt fuldokló, ne adj isten gépen lévő vagy épp elhalálozott kismamát, akkor majd újragondolod az aggodalmaid.
2021. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
60%

Négyes mit mondott? Ugyanis az élő attenuált vakcinákon kívül bármelyik biztonsággal adható terhesség alatt.


Ellenben a covid egyértelműen veszélyes terhesekre. Az mrns meg nem kóvályog a szervezetben, hanem lokálisan hát, igen valószínűtlen hogy egyáltalán a közelébe jut a méhnek vagy a placentának az antitesten kívül bármi. Azért ne hasonlítsuk össze olyan gyógyszerekkel, amelyeknek a vérkeringésben egy adott, mérhető szintet kell elérni (egyébként a gyógyszerek többsége biztonságos, különösen egyszeri adagolás mellett).

2021. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
*hat
2021. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Kérlek ne csináljunk ebből vitát. Az van má elég. :)
2021. nov. 24. 19:14
 10/34 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm 7-es. Nekem ehhez már kevéssé van türelmem.

Az oltásnak eddig semmiféle káros hatását nem találták terheseken. Megjegyzem, hogy gyakorlatilag terhességben csak az élő-vírus vakcina nem javasolt, azonban még itt is fennáll az, hogy ha véletlen beadásra kerül (mert pl. nem tudnak a terhességről), akkor nem szükséges emiatt abortálni a magzatot, ugyanis a megfigyelések szerint még annak sincsen semmi negatív következménye, szimpla elővigyázatosság.

Terhesség alatt pedig számos gyógyszer adható, valószínáleg azok a gyógyszerek vannak kisebbségben, amik kifejezetten károsak.


Ezzel szemben egy covid fertőzés növeli a vetélés, a méhen belüli elhalás kockázatát, emellett az anya oxigénhiányos állapota sem éppen tesz jót egy magzatnak.


Szval felőlem lehet aggódni azon, hogy "majd 20 év múlva mit okoz" (egyébként a többi oltásból kiindulva: semmit), de én előbb aggódnék azon, hogy elvetélek, halvaszülök, oxigénhiányos lesz a gyerekem vagy éppen meghalok, és örülhetek, ha legalább a gyerekem megmentik.

2021. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!