Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell mondani a dokinak,...

Mit kell mondani a dokinak, ha én mindenféleképpen császárral szeretnék szülni?

Figyelt kérdés
Egészségügyileg semmi nem indolokja.
2010. szept. 3. 15:59
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell lepontozni valakit azért, mert császárral szült és nem volt rossz élmény, ill. fordítva. Mindenki másként éli meg. Nekem császár volt, de nem én döntöttem így. Nekem nem volt rossz élmény. A következőt is a sorsra bízom.
2010. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
79%

Mit nem adnék, ha megint rendesen szülhetnék. Nekem nincs választásom, faros a "kicsim" ( nagyon nagy baba) így császár lesz belőle. Sok idő kellett hozzá, hogy megbékéljek a helyzettel. NE KÉRJ CSÁSZÁRT HA NEM INDOKOLT ORVOSILAG! De ez csak a privát véleményem. Nem olyan szörnyű a természetes szülés, igaz, fáj ( nagyon) de a császár se leány álom szerintem csak az a "szülés" után fáj napokig.

Még valami ami nekem ellenérv a császár ellen: nem tudod a kezedbe fogni és cicire tenni ( feltéve ha szoptatni akarod)ahogy megszületett....csak megmutatják és viszik a csecsemősök. Majd jó pár óra múlva megkaphatod esetleg az őrzőbe ha nincs komplikáció.

Ha simán szülöd,pikk-pakk rendbe rakják, utána rád teszik simogathatod,puszilgathatod ahogy csak jól esik , és rögtön veled lehet.....

2010. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez mindenkinél más. Biztos vagyok benne, hogy igaz, amit írtak az előttem szóló császárosok, hogy sokáig tartott a felépülésük, stb. Nekem például semmi problémám nem volt utána. Kedden este műtöttek, csütörtökön már egyenesen jártam, nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. Mindenki másképp épül fel, ki hamarabb, kinél tovább tart, ezt előre úgysem tudhatod. Én nem gondolok vissza rossz élményként a császáromra, annak ellenére sem, hogy sima szülésnek indult, de sürgősségi császár lett belőle.
2010. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

Én is császárral szeretnék szülni.Az biztos,hogy magánorvos kell hozzá,az meg pénzes dolog.(nálunk alkalmanként 7000 forint,ha UH is van +5000)szóval lehet számolgatni.De nem érdekel,ki mit gondol,az én egészségemről van szó.Én pszihológushoz jártam régebben,nyugtatóért,a munkám miatt,hozzá fogok menni szerintem a félelmeim miatt.Hozzá kell tenni,nálunk a családban anyukámnak(miután én születtem) vizelet és széklettartási problémái vannak.Évekig nem volt jó neki a szex sem.17 éves volt,mikor én születtem,vágták,varrták,és elmondása szerint a mai napig(most 38 éves) gondjai vannak a kis és nagydolgokkal.A szex csak későn,szülés után 10(!) évvel jött rendbe.Neki hiszek,csak nem mond marhaságot.Na én ezért félek.Meg a másik az,hogy gátmetszést csinálnak hüvelyi szülésnél általában.Császárnál is vágnak.Anyum példájából okulva,nekem inkább a hasamat vágják...

Szóval én ezeket fogom elmondani,csak részletesen.Így talán megúszom a rengeteg fizetnivalót is,mert gazdagok se vagyunk.

2010. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
41%

Hát én nem ültem oldalra dőlve a szülés után 3 órával sem :D

10.20kor szültem természetes módon. Első gyerek, nem kaptam semmit. Az első fájásoktól számítva kb. 5-6 óra alatt lett meg. Nem volt gátmetszésem sem! 13 órakor már az ágyamban ülve, kényelmesen, törökülésben faltam az ebédemet. Életem legjobb "csülök pékné módra + csípőspaprika" menüje volt :D Igazi kímélő koszt, még jó, hogy szeretem az ilyeneket. Egyedül az volt gond, hogy már a terhesség végén becsípődött vmi a fenekemben, emiatt mozogtam nehezen. A 6 hetes kontrollon se volt semmi gáz, sőt, a doki megjegyezte, hogy nagyon szépen helyrejött minden, pedig méhsüllyedésem volt alapból is. De egy kis intimtorna ráfér mindenkire... Császárosokra is...

2010. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
79%
Uccsókáról jut eszembe, hogy császár után fantasztikus diéta van (pépes, semmilyen, fúúújjjj), a tüsszentés, és a félrenyelés is egy elég jó kis kihívás. Arról nem is beszélve, hogy ha nem kapsz hashajtót, akkor ember legyen a talpán, aki ki tudja nyomni a kinyomni valót... Aztán a katéter már mindenkinél nagyon más, én sírtam pisilés közben, úgy felsértett a cső, és amikor felrakták, nekem az is igen fájdalmas volt.
2010. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
72%

A 15.17-es válaszoló esetében tipikusan igaz sajnos hogy hall egy borzaszt élményt (tényleg nagyon sajnálom anyukáddal történteket, elhiszem hogy nagyon szörnyű lehetett :(( ) ls ebből kiindulva dönt a császár mellett.

Ami történt, az egy egyedi eset, 1000% hogy nem fog ugyanaz megismétlődni, elvégre bármilyen orvosi beavatkozásnál történhet balul a dolog, benne van a pakliban sajnos.

Ennyi erővel órákat lehetne mesélni arról is aki császár után szenvedett ilyen borzalmas testi-lelki sebeket.


A császár, mivel egy műtét és nem csak egy apró vágás, ezért nagyobb fájdalmat és rizikót takar magában, mint a gátmetszés. És ez tény, elég megkérdezni egy orvost. Nem véletlenül a sima szülés az általános és a dokik mindenkit próbálnak lebeszélni a császárról. Mert a császár hosszabb, fájdalmasabb (utána) és eleve keményebb dolog.

2010. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
69%

Egy hasznos cikk: [link]


Korábbi 17.54-es válaszoló vagyok. 17.11-es kérdésére: a dokim közölte, hogy gátvédelemmel való szülést nem vállal, mert egy esetlegesen szétrepedt gátat nehezebb összefoltozni, mint a metszettet, különben is első szülésnél nem javasolja, mert 4-5 órával is meghosszabbíthatja a vajúdást. A 3., 4. stb. szülésnél már nem feltétlenül szükséges a gátmetszés. Ezek szerint nincs igaza, de mit tehettem volna, itt a városban nem ismerek olyan orvost és szülésznőt, aki ért a gátvédelemhez :( Én meg még mindig nem gyógyultam meg teljesen - 6 hete szültem...

2010. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
72%

Engem 12 órával a császár után engedtek felállni és akkor vették ki a katétert is, mivel akkor múlt el az érzéstelenítő hatása. AZ érzéstelenítő miatt 3 napig infúziót kaptam, annyira fájt a fejem.

Meg tudom mondani, hogy mikor mekkora eső várható, mivel ha mindkét varrat fáj (a belső és a külső is, mert hasi műtétnél több van) akkor nagy vihar, eső lesz; ha csak a külső, akkor csak csendes eső. Azt mondta a doki, hogy 90 nap, mire a belső varrat teljesen felszívódik és kb 1 év mire minden visszaáll a rendes kerékvágásba.

Nálunk 70es lett a szívhang, valamint semmit nem rövidült a méhnyak.

De nekem is a lelki seb fáj jobban. Azon már túltettem magam, hogy mindenki sajnálgatott, de az mindig hiányozni, fog az életünkből, hogy kb 1 percre láttam műtét után a fiamat, majd elvitték. Nem tették rám, ahogy én arra készültem, nem volt velem és nem mutathattam meg a családomnak, mivel ahol én szültem, van egy kis szoba, ahová szülés után betolják az ember lányát a gyerekkel és egy kis ideig ott lehet a családjával és a babával.

Ha a tv-ben olyat látok, hogy szül a nő és ráteszik utána a mellére, összeszorul a szívem, mert nekünk ez nem volt meg.

2010. szept. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
67%
Én is féltem a szüléstől, és császárban bíztam. Én azért féltem, mert apukám fiatalon elvesztette az egyik szeme világát, s pár éve volt retinaleválása a másik szemén, mert megerőltette magát, s mivel az ő szemét örököltem, nagyon aggódtam. Nehogy a látásomba kerüljön a természetes szülés. A szemész viszont rábólintott a természetesre, mert "erősek a szemizmaim", de továbbra is féltem. Végül toxémia miatt császároztak, hihetetlen megkönnyebbülés volt. Én is remegtem, hányingerem volt, amíg varrtak, borzalmas fájdalom volt, már azt hittem elájulok, hogy mikor lesz már vége, aztán a zsibbadt lábak, hát iszonyat volt. Viszont hamar felálltam, s jobban érdekelt a babám, mint hogy fáj a hasam. A szopi is könnyen ment, egyik nap gazella voltam, másik nap majd belehaltam, mikor le kellett hajolni. Így 1 évvel szülés után még mindig azt mondom, hogy szülés-szülés, mindenképpen fáj, de a baba a lényeg, hogy egészséges legyen. Az anya fájdalma elenyészik a boldogság mellett.
2010. szept. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!