Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell mondani a dokinak,...

Mit kell mondani a dokinak, ha én mindenféleképpen császárral szeretnék szülni?

Figyelt kérdés
Egészségügyileg semmi nem indolokja.
2010. szept. 3. 15:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt. De nem biztos, hogy vállalja.
2010. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
75%
Ezt amit írtál! De megkérdezhetném hogy mért döntöttél a császár mellett, ha ezt semmi nem indokolja? Amúgy tényleg nem minden doki vállalja be!
2010. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Nagyon félek minden orvosi beavatkozástól,azért.Egy vérvételkor is el tudok ájulni és nem bírom a fájdalmat.Meg alig 50 kgmal kezdtem a terhességet...
2010. szept. 3. 16:10
 4/48 anonim ***** válasza:
75%

Két hete szültem császárral. Ne tudd meg, milyen kínokat álltam ki. Soha, érted SOHA az életemben nem csinálnám végig még egszer. Az egy dolog, hogy a műtét közben olyan hényingeres émlygéses remegés jött rám, hogy ha nem adnak oxigén az orrom elé, ott menten elájulok, de ami utána jött, az első 3-4 nap, azt a legrohadtabb ellenségemnek sem kívánom. A gyerekemet a harmadik napon tudtam csak felemelni és magamhoz ölelni, úgy fájt a hasam és mindenem, ami mell és punc* között van.


Ne akard, higgy nekem, szülj EDA-val és max. 11-2 órás fájdalmad lesz, a kitolási szakasz előtt egy picivel és közben.


Aki azt mondja, hogy jobb a császár, mint a sima szülés, az konkrétan hazudik. De nagyon nagyot. És most itt nem térek ki arra, hogy a gyereknek és a mamának is alapvetően a természetes szülés jobb.

2010. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%

akarom mondani 1-2 órát fog csak fájni


ez semmi, a császár utáni fájdalomhoz képest.

2010. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
74%
Viszel sok-sok pénzt, odaadod a dokidnak és elmondod az óhajodat.
2010. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
59%
Vagy menj el pszichológushoz, az ad papírt, ha ő is úgy látja, hogy indokolt. Akkor a pénzed is megmarad. Utolsó voltam.
2010. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
55%
szia!10 hete szültem császárral és nagyon nem bánom!!!!Isteni volt!Hamar felépültem!Soha nem vágytam természetes szülésre!És ezt valószínü a babám is tudta!Mert nem fordult be!Így még orvosi indok is volt!Én nagyon megértelek!Egyébként Én már az elején megmondtam ezt a dokinak kerek-perec!
2010. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

Félsz az orvosi beavatkozástól és azért akarsz császárt?

Tudsz róla hogy a császár egy nyílt hasi műtét? Sokkal durvább mint a sima szülés....ott max pár vágás van gátmetszésnél ha egyáltalán van, mert nem mindenkinél szükséges...

A kórházban ahol szültem a császárosok nagyon szenvedtek, fájt nekik még 2 nap után is támogatták némelyiket a wc-re is, nehezen keltek ki a magas ágyból. Nekem a pár centi gátvágás után 2 órával egyedül jöttem-mentem.


Csak jót akarok, gondold végig! Én életemben egyszer sem voltam kórházban, csak a szülésnél, rettegtem magától a kórházszagtól is! SOha még csak törésem sem volt....és mégis én pont attól rettegtem hogy esetleg császárra kerülhet a sor.


Ha azonban mégis császár mellett döntesz mindenképp, légy őszinte a dokihoz, mást úgyse tehetsz hiszen ő aztán ismeri az eü állapotodat szóval max lelkiekre és a félelmeidre alapozhatsz.


6 hetes kisfiú anyukája

2010. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
93%
Én 5 hónapja szültem császárral, bár nagyon természetes szülésre készültem, de veszélyben volt a baba, és sürgősségi császár lett. Nem mondom, hogy annyira fáj, meg tyű de rossz, és én is hánytam műtét közben, pedig nyomtak valami cuccot a karomba, dehát csak kijött... Ha az orvosi beavatkozásoktól félsz, nem tudom miért jobb egy műtét, mint mondjuk egy oxitocinos edás szülés. Bemész, megindítják, elérzéstelenítenek, nem érzel szinte semmit, de nem lesz egy undorító vágás Rajtad életed végéig. Amúgy a programozott császár a dokival természetesen megbeszélhető. Bár sejtem, hogy egy kis pénz ellenében, hamarabb beleegyezik. A felépülés fájdalmas, 3-4 nap, ami tényleg durva, de sokáig érezni fogod a helyét. Nekem frontnál még mindig fáj, húzódik a heg. Szóval inkább irányított természetes szülést javasolnám frankón elérzéstelenítve, de Te tudod, a Te döntésed. Az életed végéig ott éktelenkedő heg lebegjen a szemed előtt leginkább, mikor császárra szánod magad. Mert a fájdalom ugye elmúlik. Ja! És ha egyszer mégis természetesen szeretnél szülni, igen kevés az esélyed rá, viszont, ha most bevállalod, és azt mondod, hogy nagyon rossz volt, akkor még ott van az esély, hogy utána a természetes szülés élményének tudatában dönts a császár mellett. Egy szó, mint száz, én nagyon nem ajánlom a császárt, de ez tényleg a Te döntésed....
2010. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!