Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Lenne egy kínos...

Anyukák! Lenne egy kínos kérdésem!? (Lent)

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom h a hasmenés lehet a szülés első jele.Engem ez azért aggaszt,mert ha netán lenne hasmenésem szülés előtti napokban,és itthon indulna be a szülésem...akkor...szóval nincs itthon senki d.u. 5-ig igy ha ilyen történne mentővel tudnék csak bemenni a kórházba.És hát a mentőbe nincs semmi ha ott jönne rám a hasmenés.Tehát járt már igy vki közületek,hogy mentővel,autóval,taxival stb kellett bemenni a kórházba de közben hasmenése volt?Hogy oldottátok meg?

Köszönöm.


36 hetes


2010. szept. 3. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak neked lenne kinos az eü. személyzetnek nem.
2010. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ne aggódj ezen. Én is tisztára be voltam parázva, hogy hogy fog beindulni a szülés és mikor. Hát éjszaka 1/4 12-kor folyt el a magzatvizem az ágyban, és éjfélkor már a szülőszobán voltam. Ne aggódj, csak várd a babádat. Szerintem isteni élmény a szülés, bármikor vállalnám újra. Egy 4 és fél hós kislány anyukája.
2010. szept. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát igen nekem kínos,de épp elég az :) ha túl leszek rajta biztos másképp látom majd,de most nem...
2010. szept. 3. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy kell érteni, hogy ELŐTTE lesz hasmenésed, nem a vajűdás közben. Tehát nekem hasmenésem volt, szépen kiürültem (igy nem volt ciki szülés közben) és utána elfolyt a magzatviz, kezdődtek a fájások. Tehát nem a mentőben fogsz....
2010. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha hívsz mentőt, akkor sem fognak azonnal hordágyra kötni, és elszáguldani, mondd meg nekik, hogy indulás előtt muszáj wc-re menned, hidd el, meg fognak várni. Amúgy nekem elmúlt az egész napos hasmenésem, mihelyt megkezdődtek a fájások. És addig is kuporoghatsz a wc-n, amíg odaérnek a mentők.
2010. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem a mentőben lesz hasmenésed. nekem itthon volt, folyt a magzatvíz is, a kocsiban 1,5 óra az út, végig azt hittem be*****, de nem , hanem legközelebb a kórházban, akkor kiürültem és szülés!!!
2010. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz a részletekkel. Gondolom az elő babádat várod. Én is féltem mindentől, attól, hogy a szülő asztalon nagydolgozni fogok, attól, hogy nem fogok tudni csendben maradni. Amugy természet szerint még egy injekciós tűtől is rosszul tudok lenni. Most már másként csinálnám. Az aggódás elvonta a figyelmemet arról ami igazán fontos: a kisfiamról, aki végig szenvedett velem. Sajnos nem tudtam átélni igazán azt a csodát amit a szülés jelent. El voltam foglalva azzal, hogy mikor meg akartak vizsgálni, mondtam, hogy de hát én vérzek...Kínos volt, nagyon. Megértelek. De tanúlj az én hibámból. Akkor úgy is annyira rosszul leszel, hogy nem fogsz tudni csak 1-2 dologra összpontosítani. Koncentráld az energiádat a kicsire, az ő érzéseire és ne a saját kínos helyzetedre. A saját kiszolgáltatott helyzetedre ne is gondolj, mert a babának szüksége lesz rád, nagyon.
2010. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ezen, mert teljesen felesleges! Egyáltalán nem biztos, hogy lesz hasmenésed előtte, én kétszer szültem, és egyik előtt sem volt ilyesmi. Pedig mindkettő spontán indult, normál szülés volt.

Szerintem próbálj minél kevesebbet agyalni a szülésen, mert mindenképpen magaddal tolsz ki! Tele leszel félelmekkel és lelki görcsökkel, ami akár a szülést is megnehezítheti! Ne gondolkodj előre, amikor pedig eljön az idő, úgyis peregni fognak az események, és bízd magad az ösztöneidre!

2010. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok!


Igen az első babámat várom....nagyon izgulok,és teli vagyok aggályokkal...ez a nagydolog elsősorban,aztán az amit az egyik válaszoló írt,h kiabálni fogok stb....néha annyira félek h úrrá lesz rajtam és sírhatnékom van.De igyekszem elterelni a figyelmem.

2010. szept. 3. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj előre ilyenen!

2szer szültem, egyiknél sem volt hasmenésem, sőt semmi.

A másodikat indították, nagyon fájt a fájás, de semmi hasmenésfélém nem volt. Beöntésnél is csak bement és kijött a víz.

Nem mindenkinél van hasmenés:)

2010. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!