Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kövér anyukák, meg tudtátok...

Kövér anyukák, meg tudtátok szülni természetes úton a babátokat?

Figyelt kérdés

Extrém kövér vagyok (így a végére 120 kiló). Az orvosom a minap azt mondta, hogy gondolkodjak el a program császáron, mert ekkora túlsúllyal nem valószínű, hogy meg fogom tudni szülni a babát. Szerinte úgyis kifáradnék és császár lenne a vége. Csak így a baba is veszélybe kerülhet és nincs is rá garancia, hogy ő fog műteni.

Ezenkívül más nem indokolja a császárt. Egészségügyileg minden rendben, az összes laborom, vizsgálati eredményem tökéletes.


2021. okt. 2. 19:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván, ha itt a GYK-n mondunk valamit az felülírja az orvosod véleményét.


Feltételezem az értelmi képességeidet nem vizsgálták.

2021. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, köszönöm hogy megosztottad a tiédet (ja nem).

Az orvosom rám bízta a döntést, volt már két természetes szülésem és ha nem muszáj most sem döntenék a császár mellett.

Az orvosom jó orvos, de bennem van az is, hogy az első kettőnél megfogadtam (nem kevés pénzért), amit most nem lehet. Ellenben ha program császár lesz akkor nyilván úgy időzíti hogy ő legyen ott. És finoman jelezte, hogy ha gondolom akkor megköszönhetem majd a munkáját, amennyiben kettőnk közt marad.

2021. okt. 2. 19:47
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
Tehát ha itt két dagadt nő azt írja, hogy minden rendben ment az felülírja az orvosod javaslatát?
2021. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ha két dagadt nő azt írja, hogy megbírta szülni, akkor előfordulhat, hogy nem lehetetlen a dolog. Igen, erre vagyok kíváncsi.

Ellenben azt is írhatják, hogy nem sikerült. Mint mondtam, tapasztalatok érdekelnének. De köszönöm a kötekedésedet is. Remélem a mai napodban is lett némi öröm ezáltal.

2021. okt. 2. 20:08
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

A végére 116 kiló lettem. A dokim egy szóval nem mondta, hogy ne tudnám simán megszülni. Tökéletes terhességem volt.

Negyed 3-ra értünk be a kórházba és 5 órakor már a kezemben volt a kisfiam. Minden komplikáció nélkül természetes úton született.

Ha neked is volt már két természetes szülésed akkor nem értem, hogy miért problémázik.

2021. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Bennem végig olyan érzés volt, hogy mindenképp azt szeretné, ha nála születne a baba és jelenleg erre az egyetlen lehetőség a program császár. A két szülésemnél 150 ezer forinttal háláltam meg a segítséget (ő mondott árat), meglehet hogy őt ez tereli a császár felé.

Annak idején volt az osztályon egy kövér kismama. Azt tudom hogy sima szülésnek indult nála, de nem emlékszem, hogy sikerült-e megszülnie. De abban biztos vagyok, hogy nem indult automatikusan császárnak.

Lehet, hogy hétfőn megkérdezem az sztk-s orvost is.

2021. okt. 2. 20:27
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Az első terhességnél 110, a másodiknál 115 kg voltam, mikor szülni mentem. Mindkettőt természetes úton, az első 10 óra alatt, a második 8 óra alatt. Fel sem merült a császár egyiknél sem, pedig az elsőnél magasvérnyomásom volt és cukros is voltam, a második problémamentes terhesség volt.
2021. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Sógornőm 130 kg volt mind a négy terhessége végére, siman szült természetes úton. Annyi, hogy a túlsúly hajlamosít a túlhordásra, 4-ből 3-at indítani kellett neki.
2021. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg csak a pènzèrt teszi. Hiàba bűncselekmèny, de viszket a zsebe.

Maga a túlsúly nem indok a császàrra.

2021. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
106 kg-val mentem szülni úgy, hogy a végére már a vérnyomásom is néha magas volt. Senki nem akart császárra rábeszélni, problémamentesen szültem.
2021. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!