Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell elindulni a kórházba?

Mikor kell elindulni a kórházba?

Figyelt kérdés
Most lépek a 35. hétbe, és a 2. babám várom. Első sürgősségi császárral lett toxémia miatt, és felocsudni sem volt időm, még jóslófájásom sem volt. Amúgy Őt napra pontosan a kírt napon szültem. Most nem tudjuk még hogy alakul a szülés, mert az első kisfiam 4300 gr-al született, és ugye császárral. Most is már óriási a pocakom, de a doki nyitott a hüvelyi szülésre, én viszont félek a hegszétválástól, meg hogy nagy lesz a fiam most is. Most mikor menjek majd a kórházba? Ha elmegy a mgzatvíz egyszerre? Vagy várjak, és vajúdjak itthon? Nem lesz veszélyes? Ti mit tennétek? Volt valaki ilyen helyzetben?
2010. aug. 27. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha elfolyik a magzatvíz, nem kérdés, irány a kórház. Amúgy simán fájásokkal lehet húzni normál esetben, attól függően, hogy milyen messze laksz a kórháztól. Ha egészen közel, akár 5 perces fájásokig is lehet várni, de én a helyedben a fent leírtak alapján nem tenném. Ha bármi is történne, amitől pl. tartasz, jobb, ha rögtön ott a segítség. Én nem voltam ilyen helyzetben, viszont a kórház, ahol szültem kb. 60 km-re volt. Mivel én biztonsági játékos vagyok, előbb mentem (kicsit talán korán is), de semmiképp nem akartam kockáztatni. Ennyi kellemetlenség már igazán belefér, és ha minden rendben ott is ugyanúgy vajúdhatsz, ahogy Neked kényelmes, csak sokkal megnyugtatóbb. Jó egészséget és minden jót! 8 és fél hónapos kisfiú anyukája
2010. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha elment a víz, vagy ha 1 órája tartó 5 perces fájásaim vannak. Nálam ez kicsit érdekes lesz, mert az előző babát az első fájástól számítva 1 órán belül szültem. Már bementem egyszer potyára a héten.
2010. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Átérzem az aggodalmad, nekem a kisfiam 36 hétre lett, levált a lepény, elöntött a vér, azonnal kórház, semmi fájás (mire beértünk már a magzatvíz is folyt) és azonnal toltak császározni.Igaz ő picike lett, 1700 gramm.

Most 37 hetes vagyok, az én orvosom is engedélyezné a sima szülést, én is parázok m van ha szétszakad (bár én kampányolok ezerrel a sima szülés mellett) és ugyanezek a gondolatok foglalkoztatnak.

Bízok benne, hogy most nem a vérzés lesz az ami szülésre utal-szerintem sokkot is kapnék, ha megint azt élném át.

Viszont amint elmegy a víz vagy 5-10 perces fájásaim lesznek már indulok is, a csomagom kész:) Sok boldogságot és könnyű, gyors, komplikációmentes szülést neked!!!! (Majd írd meg, h hogyan alakult)

2010. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, ha elfolyt vagy szivárog a magzatvíz, vagy ha vérzek, akkor azonnal. Ha fájások jelentkeznek, akkor várjam meg az 5 perceseket, amik legalább fél percig tartanak, s akkor induljak a kórházba. (ha előbb mennék, hazaküldenének! :S)

34 hetes kismama

2010. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!