Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted normális az, aki...

Szerinted normális az, aki megszállottan ragaszkodik az otthonszüléshez? Ezt korábban, hogy tudták megoldani?

Figyelt kérdés

A szomszédom... Ilyen megszállott. A 90-es évek óta 6 gyereke született, mind egy bizonyos XY segédletével, akit nem akarok ide kiírni, nem tudom lehet-e, de mindenki ismeri az országban... Mert, hogy nem mindegy, hogy milyen lesz az "élmény", meg a kórház futószalag, természetes menet lesz...


Ja és a kórházat szidja. De nem tudom, neki ennyit ér kockáztatni, hogy otthon lehessen, a gyereke életét nem nézik, de lehet szerencséje volt...


Arról viszont nem beszél, hogy a 90-es években ezt hogy tudták megoldani, mert tudtommal büntették. Pint beindult mindegyik alkalommal otthon és XY bába meg éppen ott volt? Meg bocsánat, de az illetőt fel is függesztették, de folytatta. Annak idején kislányként is mindig láttam a tv-ben, hogy lakáson szülnek, nem ment kórházba, volt, hogy meghalt a gyerek.l, de akkor sem álltak le... Most tudom,lehet,de ezt nem tudom elképzelni...


Nem azért, de 2 nap kórház megér ennyit... Vicc... Az ilyen annyira megszállott... Mondjuk az egész banda bolond, a haosija egy pszichopata elmeroggyant, de komolyan... Már régen be kellene zárni...


Réfen el sem tudtam képzelni, kik ragaszkodnak ehhez, ezek után nincs több kérdésem...


2021. máj. 2. 18:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%

En sosem szültem volna otthon. Jól is tettem. En szinte biztos meghaltak volna a fiammal talán beer a mentő és el tudtak volna időben látni. Talán.

En sem ertem meg mert mi is komplikáció mentes terhesseg után készültünk egy sima szülésre. Hat majdnem.

2021. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%

A 81 éves nagymamám otthon született. A testvérei is. Anyukám is. Régen ez normális volt.

Az otthon szülés 2011 előtt nem illegális volt, hanem törvényileg nem szabályozott.


És a kérdésre válaszolva. Normális aki ragaszkodik az otthon szüléshez. Statisztikák alapján sokkal kevesebb kisbaba hal meg otthon. Sokkal jobbak a szülések. Nem csak fizikailag, hanem mentálisan is épek maradnak a nők. Kivéve ugye, ha azt a nagyon kicsi százalékot nézed, aki nem oltat, nem anyakönyveztet, mert fél hogy a háttérhatalmak mit tesznek. Bolond mindenhol van, otthon szülők között is.

2021. máj. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%

16 Sajnálom, de 38 hetesen akkor sem indítanak... Itt azért valami más is lehetett... A doki meg menjen a repülővel, ha akar, ki nem sz...ja le. De gondolom nem hónapokig nyaral, akkor visszaért volna 4-5 hét alatt normál időre... Csak úgy nem indítanak be, meg nem atyaúristen, más is le tud vezetni egy szülést, ez sántít, meg miért hagytad volna nyaralás miatt problémamentes terhességet beindítani? Én tuti nem, úgyhogy valami oka csak volt



Te tudod egyáltalán miről beszélsz? :D

Már hogyne indítanák be? Tudod, hány orvos csinálja ezt? Főleg most, amikor hivatalosan csak ügyeletes orvosnál lehet szülni, és csak az lehet bent, akinek épp műszakja van.

Megbeszélik az időpontot, amikor a doki dolgozik, anyuka bemegy, valami indokot kitalálnak, és indítanak. Több anyukát is ismerek, akiknek indított szülése volt, mert a doki szabadságra ment, vagy jöttek az ünnepek, és nem akartak karácsonykor bemenni. Sőt, a helyi magánklinika december közepétől januárig leáll, aki akkor szülne, mindenjit indítanak a zárás előtt... 700 ezer ftért...


Legalább tájékozódj, mielőtt állítasz valamit.



Szerintem mindenki ott szüljön, ahol biztonságosnak érzi. Én nem szülnék itthon, de aki ezt szeretné, nem ítélem el, nincs hozzá jogom. Neked sincs.

2021. máj. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%
Istenem, ha mindenki magával foglalkozna annyit mint másokkal, mennyivel szebb világot élnénk. Aki nem akar ne szüljön otthon, aki akar szüljön otthon. Egyik se jobb a másiknál, hiába gondolják itt néhányan azt. Az meg, hogy a szomszéd mit csinál és még kérdést is írni erről...szánalmas szerintem
2021. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%

Én még nem szültem, de anyukám erre szokta azt mondani, hogy ha nem lett volna kórház, akkor vagy ő hal bele vagy én, vagy mindketten.

"A 81 éves nagymamám otthon született. A testvérei is. Anyukám is. Régen ez normális volt."

Ez így van. Az 1920-as 30-as évektől kezd javulni a csecsemőhalandósági arány, illetve a gyermekágyi halálozás. Hogy-hogy nem azért, mert ekkor jönnek létre az intézményesített keret az első szülőotthonokkal, ahol szakképzett orvosok és szülésznők segítették a nőket. Nagymamám is még otthon született. Két testvére is lett volna, de azok meg meghaltak, ikrek voltak. Ma már ez nem lenne probléma.

2021. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
25 pontosan. Az en dedim 9 gyereket szült. Mind a 9 életben maradt és legalább 70 éves koráig élt de jellemzően inkább tovább. Mondja is mindig a nagymamám aki most 82 éves hogy ez akkoriban kuriózum volt ám, hogy egy gyerek se halt meg.
2021. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
73%
Nekem erről az instagram világában kedves Bársony Rebeka jutott eszembe. Na de nem is azért, merthogy nagy otthonszülés fanatikus, hanem, mert az az érzése az embernek, hogy mindezt inkább maga miatt csinálta. Ő legyen a középpontba. Ki tudja tenni instára . Ő háborítatlan szülésélményt akar, meg fotóst, akit mozgósított, amikor megindult a vajúdás. Ez a lényeg. Persze mindenki azt csinál, amit akar. De érdekes, hogy olyan nagy szó szóló, de semmi posztot nem rakott ki annak kapcsán, hogy most volt egy szomorú hír, meghalt egy kisbaba “otthonszülés” alatt. (ami nem is teljesen volt az mondjuk, 200 km-et utazva a bábákhoz) És furcsa, nem emeli fel a hangját, amíg más igen, hogy ne bántsák most az édesanyát gyászában, ami valóban nem szép dolog.
2021. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%

És furcsa, nem emeli fel a hangját, amíg más igen, hogy ne bántsák most az édesanyát gyászában, ami valóban nem szép dolog.


Nem furcsa. Ha hangot emelne, akkor pont ráirányítaná a figyelmet, és még több utálkozó találná meg a családot.

Ez még nem jelenti, hogy nem érdekli.

2021. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

14:04-es

Már kitette végül a véleményét. De előtte pl.: másállapotot a szülészetben, vagy Földes Eszter is írt róla. Én ezt nem gondolom káros figyelem felhívásnak, hogy kiállnak Ők is a véleményükkel. A média által írt cikkek alatt mentek a támadások. Na az, ami igazán káros.

2021. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

29 itt az a baj hogy mindenki összemossa az otthonszulest az idiótaval, aki vajúdás közben utazgat 200km-t meg azokkal az idiótákkal, akik ezt így nem mondtak, hogy nem kene és elvállaltak az egyes hülyét... na ez ott a baj és nem az otthonszülés.

Most jöhet itt bárki azzal hogy ő is 60 percet utazott a korhazba (ami meg autópályán is csak 60km!) de ne keverjük össze pl a kényszert se a hulyeseggel.

2021. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!