Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted normális az, aki...

Szerinted normális az, aki megszállottan ragaszkodik az otthonszüléshez? Ezt korábban, hogy tudták megoldani?

Figyelt kérdés

A szomszédom... Ilyen megszállott. A 90-es évek óta 6 gyereke született, mind egy bizonyos XY segédletével, akit nem akarok ide kiírni, nem tudom lehet-e, de mindenki ismeri az országban... Mert, hogy nem mindegy, hogy milyen lesz az "élmény", meg a kórház futószalag, természetes menet lesz...


Ja és a kórházat szidja. De nem tudom, neki ennyit ér kockáztatni, hogy otthon lehessen, a gyereke életét nem nézik, de lehet szerencséje volt...


Arról viszont nem beszél, hogy a 90-es években ezt hogy tudták megoldani, mert tudtommal büntették. Pint beindult mindegyik alkalommal otthon és XY bába meg éppen ott volt? Meg bocsánat, de az illetőt fel is függesztették, de folytatta. Annak idején kislányként is mindig láttam a tv-ben, hogy lakáson szülnek, nem ment kórházba, volt, hogy meghalt a gyerek.l, de akkor sem álltak le... Most tudom,lehet,de ezt nem tudom elképzelni...


Nem azért, de 2 nap kórház megér ennyit... Vicc... Az ilyen annyira megszállott... Mondjuk az egész banda bolond, a haosija egy pszichopata elmeroggyant, de komolyan... Már régen be kellene zárni...


Réfen el sem tudtam képzelni, kik ragaszkodnak ehhez, ezek után nincs több kérdésem...


2021. máj. 2. 18:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%

Megkövezhettek, de szerintem semmi baj az otthonszüléssel, ha tényleg minden adott.


De az ilyen fanatikusokkal nagy a baj.

Ráadásul a közvéleményt is negatívan befolyásoljàk.


Megértem, hogy sokan döntenek mellette, amúgy én ambuláns szülésen agyalok.., amennyiben minden rendben van, és marad ez a covid helyzet..


Előzőleg majdnem a kocsiban szültem meg.

A szülés alatt egyszer hallgattak rá a babára, ellenőriztek 2 alkalommal alulról hol tart

És fogta a lábam a szülésznő..


Ennyi törtènt, 15 p múlva kinn volt köldökzsinórral a nyakán..

2021. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%

11-es vagyok


De a fő kérdésre a válaszom, amit te s tudsz



Nagggggyon nem normális!

2021. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

De ti honnan veszitek hogy otthonszülésnél meghalnak a babák, kórházban meg nem? Honnan veszitek hogy ha előre látjatóan valami baj lesz,akkor is szabad otthonszülni? Honnan veszitek hogy ha menetközben lesz valami baj, akkor azt a szülésznői végzettséggel rendelkező bába nem veszi észre időben, ésnem szól, hogy kórház, most?

Már csak azért, mert több barátnőm is otthon tervezett szülni, volt akinek sikerült, volt akinek kórházban sikerült befejeznie. Otthon egyiküknek se lett baja, kórházban az egyikük összeszedett valami fertőzést, mondjuk tény hogy nem komoly. Az én közvetett tapasztalatom természetesen nem statisztika és nem hivatkozási alap, de mutassatok akkor egy nemzetközileg elismert teljeskörű tanulmányt ami igazolja a sok fröcsögést az otthonszülés ellen.

2021. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Jaj... 2011 óta szavad, feltételekkel... Ezek jóval korábban történtek. De igazad van, most már azért jóval szabályozottabb...


Privátban leírom az illető nevét, vagy linkelek cikket, de szerintem nincs olyan az országban, aki ne hallott volna róla... Haltak meg babák meg persze kórházban is, de miért tiltották el többször, miért volt háziőrizetben stb.?


Meg valakinek miért volt életcélja, a törvényt kijátszva csak azért is otthon szülni?


Meg lehet nem mindegy, hogy ott az orcos, vagy fél perc alatt ér be... Kórházban is halnak meg persze, nem ezt mondom, de nehogy már. Ha császár lesz, már bocs, de a bába vágja fel konyhakéssel a konyhaasztalon? Kicsit morbid, de...


De egyébként ismerek olyan elvakultat is, aki akkor sem volt hajlandó bemenni, mikor muszáj volt? Meg az ilyeneknek nem magyarázod meg, mert akkor is csak otthon... Elsülhet otthon is jól, de lehet tragédia is. Van olyan ismerősöm, aki fél óra alatt megszült egyedül a fürdőben teljesen egészséges gyereket, nem tervezetten ott... De mi van, ha nem...


Egyébként én szerintem ezt az energiát fordíthatnák a gyerekre. Mert ebben az élményben a gyerek nem sokat számít... Mert engem akár fel is vághatnak, csak ne legyen baja a gyereknek...

2021. máj. 2. 20:37
 15/32 A kérdező kommentje:

De akkor, ha megjöttél, elmondod, hogy mi szól ilyen elvakultan mellette? 2011 óta legális, vannak fent cikkek, én nem akarom megsérteni senkinek a becsületét. Ugyanis az illetők nagyon feljelentgetők, mindenért. Viszont rájuk meg nem vonatkozik a törvény. A pasi az kb. életfogytiglan kategória, amiket csinál, de mindig megúszta...


Meg az illető hogy tudta megjátszani ezt ennyire, ennyi sokszor? Megér ez egyébként ennyit? De komolyan?

2021. máj. 2. 20:44
 16/32 anonim ***** válasza:
43%

Ha otthon szultem volna normal menetben szaksegitseggel akkor most egy egeszseges gyermekem lenne. 😔


De ehelyett inditottak 38 hetesen mert h a doki nyaralni menne. Telenyomzak mindennel, tagitottak, nyomkodtak, es mindent megtettek h 3 ora alatt meglegyen a gyerek mert indul a repulo... az utolso feloraban dontottek a csaszar mellet, szanaszet vagtak, evekig fajdalmas volt a pisiles, a szex, a menstruacio. Oxigenhianyos lett kozepesen ertelmi serult eemiatt a fiam.


Hat inkabb vallatam volna barmilyen buntetest h egeszseges legyen a gyermekem!

2021. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%
Ő döntése. Vannak országok, ahol tök természetes az otthon szülés, például az USA-ban, lehet mi vagyunk nagyon ráállva erre a kórházi dologra. Én nem éreztem volna biztonságban magam, ha itthon kell szülnöm, engem megnyugtatott, hogy ha bármi gond van, azonnal közbe tudnak avatkozni. Ugyanakkor azt is gondolom, hogy sokan nem véletlenül választják az otthonszülést. Kezdünk ugyan visszatérni egy barátságosabb légkör kialakításához, de azért 20-30 évvel ezelőttig simán összetereltek vajúdó asszonyokat, hogy agonizáljanak együtt, miközben még a tehén is elvonul elleni, hiszen az a természetes ilyenkor, nem kíván az emlős állat társaságot. Teljesen feleslegesen orvosi kompetenciához kötött a szülészet, miközben az esetek legnagyobb részében bőven elegendő a bába, az orvosnak elég csak az épületben lennie, ha szükség lenne rá. Egyes helyeken a mai napig 4-5 napig ott kell fetrengeni, addig nem mész haza, amíg nem kakáltál, holott a postpartum időszak döntő többségében panaszmentes, és nyugodtan haza lehet engedni az anyát is és a babát is 1-2 nap után, pláne ha amúgy is megy ki gyerekorvos/védőnő, aki észreveszi, ha baj van, ha anyukának nem tűnne fel. Arról nem is beszélve, hogy a terhesgondozás is gyakorlatilag ágyban fekvő félholtként kezeli a várandóst, ne csináld ezt, ne egyél azt, ne ülj ide, ne menj oda, majd ebből születnek azok a kérdések itt gyakorin, hogy “buszoztam első trimeszterben, baj lehet?”, meg “cézár salátát ettem, árt a babának?” vagy a kedvenc “a sok puffadás árt a pocaklakómnak?”. Az elmúlt időszakban inkább visszafelé fejlődtünk, most látszik némi haladás, de az biztos, hogy ezeknek a 60 pluszos, szocializmus által kinevelt férfi orvosoknak előbb ki kell halniuk, mivel sajnos őnekik köszönhetjük a fentebb leírt helyzetet. Személyesen ismerek, ma már 80 pluszos szülészt, ő mesélte, hogy a kollégáival azon röhögtek, hogy ki visít jobban szülés közben, de akkoriban az is természetes volt, hogy elmentek konyakozni, majd félig ittas állapotban mentek ellenőrizni, hogy minden rendben megy-e. A vénember pedig úgy meséli ezeket el, mint a világ legtermészetesebb dolgait.
2021. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

Talan most h tiltott a halapenz jobban elfogadott lesz.

Eddig a dokik feltettek a javi fel-egy millat ami feketen befolyt ebbol...

2021. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Amúgy még meg sem említettem, hogy ilyeneket vallanak, hogy szülés után a pénisz irigy lesz a gyerekre, apuka álterhes lesz szülés alatt. Ez full komoly, saját fülemmel hallottam...


#16 Sajnálom, de 38 hetesen akkor sem indítanak... Itt azért valami más is lehetett... A doki meg menjen a repülővel, ha akar, ki nem sz...ja le. De gondolom nem hónapokig nyaral, akkor visszaért volna 4-5 hét alatt normál időre... Csak úgy nem indítanak be, meg nem atyaúristen, más is le tud vezetni egy szülést, ez sántít, meg miért hagytad volna nyaralás miatt problémamentes terhességet beindítani? Én tuti nem, úgyhogy valami oka csak volt...



Illetve lehetnek ilyenek, császárnál is, anyukámnak császár után sincs baja... Illetve sajnos a nők döntő zöbbsége tapasztal ilyet, hüvelyinél gyakoribb.

2021. máj. 2. 21:03
 20/32 anonim ***** válasza:
37%
Mindigis eliteltem az otthonszulest. Persze,korhazban is elofrdulhat problema,de ott helyben,pillanatokon belul tudnak szakszeru ellatast biztositani,mig otthonszulesnel lenyegesen tobb ido kell azokhoz,es igenis van,hogy minddn masodperc szamit! Az teny,hogy egy par folosleges dolgot is tesznek neha. Nekem pl ilyen "furcsasag" volt a haspres,mivel egybol,amint nyomni kezdem,mar nyomta is a hasam a doki,pedig szerintem siman ki tudtam volna anelkul is nyomni. Illetve kaptam oxigenmaszkot is,ez sem volt feltetlen szukseges,bar lehet mondani elovigyazatossagnak. Egyikbe sem haltam bele,tuleltem. Biztos vannak ezektol durvabb esetek is,de inkabb azok tortenjenek meg,minthogy elveszitsuk a babat!
2021. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!