Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted normális az, aki...

Szerinted normális az, aki megszállottan ragaszkodik az otthonszüléshez? Ezt korábban, hogy tudták megoldani?

Figyelt kérdés

A szomszédom... Ilyen megszállott. A 90-es évek óta 6 gyereke született, mind egy bizonyos XY segédletével, akit nem akarok ide kiírni, nem tudom lehet-e, de mindenki ismeri az országban... Mert, hogy nem mindegy, hogy milyen lesz az "élmény", meg a kórház futószalag, természetes menet lesz...


Ja és a kórházat szidja. De nem tudom, neki ennyit ér kockáztatni, hogy otthon lehessen, a gyereke életét nem nézik, de lehet szerencséje volt...


Arról viszont nem beszél, hogy a 90-es években ezt hogy tudták megoldani, mert tudtommal büntették. Pint beindult mindegyik alkalommal otthon és XY bába meg éppen ott volt? Meg bocsánat, de az illetőt fel is függesztették, de folytatta. Annak idején kislányként is mindig láttam a tv-ben, hogy lakáson szülnek, nem ment kórházba, volt, hogy meghalt a gyerek.l, de akkor sem álltak le... Most tudom,lehet,de ezt nem tudom elképzelni...


Nem azért, de 2 nap kórház megér ennyit... Vicc... Az ilyen annyira megszállott... Mondjuk az egész banda bolond, a haosija egy pszichopata elmeroggyant, de komolyan... Már régen be kellene zárni...


Réfen el sem tudtam képzelni, kik ragaszkodnak ehhez, ezek után nincs több kérdésem...


2021. máj. 2. 18:49
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Eredetileg szülés kategóriába raktam... Nem tudom, hogy került ide...
2021. máj. 2. 18:51
 2/32 anonim ***** válasza:
53%

Igen, vannak ilyen idióták.

De azt se szabad elfelejteni, hogy nagyon sok nőnek traumatikus élmény a szülés, pont a kórházi beavatkozások miatt. Ha nincs szerencséd, akkor simán kifoghatsz olyan kórházat, ahol embernek se tekintenek. Ilyen első szülés után és megértem, ha valaki a másodikat inkább otthon szülné meg.

2021. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Ez oké, velem is bántak minősíthetetlenül, embertelenül, de komolyan, mimt egy állattal sem a kórházban (nem szültem, ájultan vittek be, miután bedrogoztak a belvárosban és otthagytak). DE ennek ellenére fel sem merül bennem, hogy ne menjek kórházba, pláne, hogy a gyerek életét sodrom ezzel veszélybe. Mert lehet minden ok lesz, de lehet nem, lehet 5 percen múlik a gyerek élete... Illetve lehet valami, mint a barátnőm, kimegy a fürdóbe és fél óra alatt megszület egyedül, de lehet nem...



Az ilyen akkor sem megy kórházba, ha kell... De most komolyan, mi lehet annál traumatikusabb, mint mondjuk otthon meghal. Meg mi a nagyobb trauma? Nem elég kedvesek vele, vagy esetleg meghal a gyerek...

2021. máj. 2. 19:00
 4/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem normális, de te írtad, hogy megszállott. Számára ez egy ideológia, és valójában az ideológia a lényeg neki, nem maga a szülésélmény.
2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
59%

Én csak annyit tudok, hogyha nem kórházban lettem volna akkor, nem élne a gyerekem, de én sem.

Ettől még felőlem mindenki ott szül, ahol akar, én maradok a kórháznál.

És úgy mellesleg, a legtisztább otthonról sem feltételezhető, hogy olyan steril, mint egy szülőszoba, vagy műtő.

2021. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenkire megpróbálja ráerőltetni az elveit és egy szar, aki kórházban szül... Már gyerekként elszörnyedtem, kik ezek az bereket, akiket anno a hírekben mutattak.... Mit ne mondjak...


Felőlem is ott szül, de nehogy már az legyen a szar, aki kórházba megy, pláne hogy ez elvileg 2011 óta lehetséges, ezekeg előtte voltak... De komplett egyhalott az egész banda, a gondolkodásuk, a viselkedésük, ők megtehetnek mindenkivel mindent, viselkedni képtelenek...

2021. máj. 2. 19:18
 7/32 anonim ***** válasza:
74%
Vannak ilyenek, én is ismerek egyet, bár azért annyira nem sötét a nő, mint a szomszédod. Az első gyereke császárral született (nem így tervezték, de baj lett, szerencsére megoldották), azóta is haragszik az orvosra, hogy elvette a szülés élményét. Na amikor a másodikkal vajúdott, nem ment be a kórházba, csak az utolsó pillanatban, addig a parkolóban, az autó hátsó ülésén szenvedett. Nehogy valamelyik gonosz nőgyűlölő szülészorvos megcsászározza. Fun fact: több óra vajúdás után császár lett a vége.
2021. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
45%
Hát nézd, szerinted meg sz*r, aki otthon szül, tulajdonképpen egy idegen nem szapulsz itt, akinek az élete semmit nem befolyásol a tiéden, most mi a különbség köztetek? 😃
2021. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy szar...


Te például miért vagy mellette?


Arról ne is beszéljünk, hogy otthonszülést tervez, de bármi adódik, ezt nem láthatod, akkor mi lesz??? Tragédia, per meg lehet aláírást gyűjteni XY-ért, hogy ne menjen börtönbe, mert már sokadszorra tiltották el, de újabb gyerek halt meg...


Nekem nem oszt, nem szoroz am, engem rá nem vennének ilyenre, max. ha nem érnél be...


Engem inkább az érdekel, hogy hogyan tudták ezt kivitelezni amúgy? Nem büntették meg őket?

2021. máj. 2. 19:40
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Majd ha a 7. ott hal meg majd meggondolja magát
2021. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!