Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szex beindíthatja a szülést...

Szex beindíthatja a szülést tényleg? Kárt tehet a babában?

Figyelt kérdés
31 -re vagyok kiírva. 1 ujjnyira voltam nyitva hétfőn..
2010. aug. 20. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, a külső méhszáj volt csak nyitva. Nekem ez már a 20. héttől nyitva volt, mégse voltam eltiltva a szextől... így nem tud a baba fertőződni :)) A szex csak akkor indítja be a szülést, ha az már magától is rövid időn belül beindulna. Igaz, a sperma felpuhítja a méhszájat, de nálad már ennek sincs jelentősége. A babád így is napokon belül megszületik. Hiába vagy te 31.-ére, egyáltalán nem biztos, hogy pontosan a kiírt napon fogsz szülni. A babád már érett, teljesen fejlett, készen van a megszületésre, csupán rajta múlik, mikor indul el. Szóval ha van hozzá kedved, bátran légy együtt a pároddal, szülés után egy ideig úgyse lehet :))) Könnyű szülést, boldog babázást!
2010. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami neked nem jár fájdalommal, az nem tesz kárt a babában. A szex kifejezetten hasznos, hiszen az orgazmus okozta altesti "izomtorna" állítólag jó hatással van a szülés alatt is táguló szövetekre. Én mindhárom terhességem alatt végig szexeltem, kettőt nagyon könnyen szültem, a harmadik pár nap múlva jön. Az elsőt napra pontosan szültem, előtte szexeltünk. :) Most a külső méhszájam 1 ujjnyira nyitva van május óta. Pár napom van, és eddig nem volt baj. A szex elvileg akkor tiltott, ha a belső méhszáj is nyílik, vagy eltávozik a nyákdugó (innentől kezdve fertőzésveszélyes) vagy elment a magzatvíz.
2010. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bevallom mivel az első császáros volt,így nem tudom milyen a nyákdugó és magzatvíz mert annál nem ment el..faros volt,

ez a baba normálisan be van helyezkedve készül,rendes jóslóim vannak,sokszor megvisel egy sor különböző külső tünetem van amiből már kezd sok lenni-bőr és egyéb gondok amik állítólag hormonálisak...de a nyákdugóra azt mondta a doki lehet olyan is mint a folyás...nekem múlt héten volt egyszer ilyen a héten kétszer-kis mennyiségű,de nem volt áttetsző és véres vagy egyéb színű-szval nem tudom ez az volt e...tök tanácstalan vagyok...sokan azt mondják ne siettessem,mert az az igazság,túlhordani sem lehet igazán,mert császáros voltam és most nem szeretnék az lenni.

2010. aug. 20. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:
A nyákdugót én is csak a másodiknál láttam. Ilyen kocsonya-szerű áttetsző enyhén vére volt, de olvastam hogy másoknál másmilyen. Nekem egyben távozott, nem volt összetéveszthető folyással.
2010. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha már második baba, teljesen normális, hogy nyitva a külső méhszáj. Ilyenkor már gyengébbek a záróizmok, hamarabb elernyednek. A szex nem tudja beindítani a szülést, kivéve ha az nagyon durva. A szülést a babából felszabaduló hormonok indítják be és nem külső hatások. Attól, hogy 31-re vagy kiírva, akár holnap beindulhat a szülés. Ezt még az orvosok se tudják előre megmondani. Hány kismama tapasztalta, hogy a délelőtti vizsgálaton a doki azt mondta, még biztos nem lesz baba, aztán délután vagy éjjel megszült...
2010. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második babámat túlhordtam,az orvos "házi feladatként" javasolta az óvatos szexet. Csináltuk,de a szülést nem indította be. Néhány nap múlva oxitocinnal indult be.

Ártani nem ártott a szex,de nem is segített.

2010. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem inditja be,pedig én is nagyon szeretnék már szülni ,holnapra vagyok kiirva,de eddig sem nyágdugo meg semmi jele a szülésnek. Ő a 2_ik babám,de nekem az 1-nél sem volt nyákdugo és őt is tulhordtam ugy inditották. Könnyü szülést neked:)
2010. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!