Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz,...

Ha elfolyik a magzatvíz, akkor tényleg mentőt hívni és azonnal lefeküdni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy azért rendbe hozhatom magam (zuhany, öltözködés), vagy tényleg fekve kell megvárni a mentőt. A védőnőm mondta, hogy a köldökzsinór előre ne essen. Tapasztalat?
2008. dec. 5. 09:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
96%
Csak farfekvés esetén kell lefeküdni és mentőt hívni, mert ott sokkal nagyobb a köldökzsinór előreesésének az esélye, mert nincs beékelődve a gyereknek semmije, ami megakadályozná, hogy a köldökzsinór besodródjon a szülőcsatornába. Fejvégű fekvés esetén ráérsz zuhanyozni, pakolni, pörköltet főzni :), de legkésőbb 24 óra múlva az orvosod meg fogja indítani a szülést a fertőzésveszély elkerülése miatt.
2008. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, koponyafekvéses a picikém. :)
2008. dec. 5. 16:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is úgy szültem, hogy elfolyt a magzatvizem.

Azért annyi belefér, hogy lezuhanyozzunk, de semmi több.

Kb 10 perc, negyedóra volt, aztán indultunk is a kórházba.

Ez azért fontos, mert onnéttól kezdve fertőzés veszélyes, a kórházban egyből fertőtlenítenek.

Ott sem várnak 2 napnál többet. Nálam fél napot vártak, aztán megindították a szülést.

2008. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én múlt pénteken szültem, a magzatvíz folyt el először. Nem csak szivárgás volt, hanem ömlött, majd utána folyamatosan folyt időközönként. Elvileg amíg bent van a placenta, addig a magzatvíz folyamatosan termelődik, tehát a gyerek nem marad szárazon. Én külföldön élek, itt kicsit más az ellátás, mint otthon. Amikor elfolyt a víz, akkor betelefonáltam, kérdezték, hogy fájásaim is vannak-e már. Nem voltak. Mondták, hogy be kell mennem vizsgálatra, de előtte nyugodtan zuhanyozzak le.

Kb egy óra múlva értünk be, megvizsgáltak, majdnem teljesen zárt voltam, vettek kenetet, még akkor megnézték, hogy van-e valamilyen fertőzésem, ami veszélyes lehet a babára. Negatív volt az eredmény, úgyhogy haza is engedtek, azt mondták, hogy ha nem jönnének a fájások, akkor 48 órán belül megindítják a szülést, de 24 óra múlva akkor is menjek be, mert még egy tenyésztést csinálnak.

Végül úgy hozta az élet, hogy alig értünk haza megérkeztek a három perces fájások és két órával később, mire beértünk a kórházba már négy ujjnyira nyitva voltam, egy óra múlva már végeztünk mindennel... A baba biztos, ami biztos alapon kapott antibiotikumot, pedig mint említettem a kenet negatív lett, de azt mondták, hogy ha burokrepedéssel indul a szülés, akkor mindenképpen kap a baba egy szurit.

Szóval nálunk szó sem volt köldökzsinór előreesésről, senki említést sem tett róla, hogy ilyen veszély van, ugyan megkérdezték, hogy kérek-e mentőt, vagy van mivel bemenni, de az csak a bejutás miatt volt, nem a kötelező fekvés miatt. Jah, igen, én is állva, járkálva, zuhanyozva vajúdtam, azt mondták, hogy lehet.

2008. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!