Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz,...

Ha elfolyik a magzatvíz, mennyi időre kell lefeküdni?

Figyelt kérdés

Itt olvastam, hogyha elfolyik a magzatvíz, akkor le kell feküdni, hogy be tudjon ékelődni a pici feje a szülőcsatornába. De mégis mennyi időt kell feküdni? Utána meg lehet zuhanyozni és indulni, ugye?

Köszi a válaszokat!


2010. márc. 10. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha elfolyik a magzatvíz, akkor minél előbb be kell menni a kórházba, mivel onnantól a gyereket nem védi semmi és minél később születik meg annál nagyobb a fertőzés esélye. Itt is él a gravitáció törvénye, ha lefekszel, akkor lassítod a szülés folyamatát, míg ha lábon maradsz akkor sokkal többet segítesz a picinek.
2010. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a veszély, ha a víz magával sodorja a köldökzsinórt, mert így életveszélybe kerülhet a pici. Azért szokták mondani, hogy ilyenkor mentőt kell hívni.

Nekem esett előre köldökzsinór, s hasonfekve rohantak császározni!

2010. márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnek teljesen igaza van..nekem is elfolyt a magzatvíz,rá 1órára be is értünk a kh.ba és kaptam antibiot hogy nehogy a baba felülfertőződjön!Nem is lett baja.Ha elmegy a magzatvíz irány a kh!Nem kell feküdni ez hüleség:-)
2010. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Szia én pont most nézem a szülőszoba című Kandász Andi sorozatott és ebben az egyik doki pont erről beszél hogy tömíteni kell a medence bemenetet, nehogy köldökzsínor csússzon ki, mert az veszélyezteti a babát.
2010. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok mármint a baba fejének kell tömíteni.
2010. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem kell lefeküdni, hanem gyors zuhany és irány a kórház.

Köszi a válaszokat, egyenlőre még nem szülök, csak érdekelt a kérdés. 27 hetes kismama

2010. márc. 10. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor irány a kórház. Nekem is elfolyt a vizem, ahogy beértünk kaptam antibiotikumot. És a köldökzsinór is a pici nyakán volt, gondolom azért, mert azt is oda sodorta, mivel odáig minden UH-n úgy nézett ki, hogy a lába között van. Szóval ilyenkor mihamarabb irány a kórház.
2010. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!