Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz,...

Ha elfolyik a magzatvíz, akkor tényleg mentőt hívni és azonnal lefeküdni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy azért rendbe hozhatom magam (zuhany, öltözködés), vagy tényleg fekve kell megvárni a mentőt. A védőnőm mondta, hogy a köldökzsinór előre ne essen. Tapasztalat?
2008. dec. 5. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia nekem elfolyt a vizem(2. babánál) anyáméknál, hazamentem, kb 10 percre lakunk, gyorsan összepakoltam,feldobtam egy pörköltet a férjemnek és a lányomnak, hogy ne maradjanak kaja nélkül, felhívtuk a lányom keresztapját, ő vitt be. Ameddig meg nem érkezett, letusoltam, átnéztem (huszadszorra:) ) a kis cuccomat, és indulás. Minden rendben volt, 5 óra és meg is lett a baba.

Én még ilyet nem is hallottam, hogy feküdni kell.



2 gyerekes anyuka

2008. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát, Te aztán tökös csaj vagy! :))

Pörkölt szülés közben. :) Köszi a választ, és sok boldogságot!

2008. dec. 5. 09:41
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Ez szerencsén is múlhatott, nála nem volt probléma.

Viszont a magzatvíz, ha elfolyik akkor azonnal kórház, és amíg jön a mentő, vagy ha nem jön, akkor amíg a sofőr pakol, addig le tudsz mosdani, de jobb ha be is szólsz a kórházba, hogy így mész, mert nem mindenki ilyen szerencsés 'tökös" fajta. Inkább be kell sietni, mivel a baba tüdejében a magzatvíz lenne, amíg nem vesz levegőt és ha az is kiürül, akkor ??? Akkor baj is lehet, és nem mindenkinél marad 5 óra.

A kórházban a szomszéd ágyon a csajnak elfojt , azonnal felvitték, egy óra sem telt el megvolt a baba.

Szóval inkább vigyázz, de azért lemosdásra van idő.

2008. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
En 2 hettel ezelott szultem,eloszor szivargott a magzatvizem amire a doki annyit mondott hogy aval meg ne menjek be a korhazba,varjam mig jonnek fajasok,hat nem jottek viszont elfolyt a magzatviz,erre mar be kellett menjek a korhazba viszont tusolnom,oltoznom szabadott elotte es taxival mentem be szulni.A doktor tudta hisz magan orvos,szulesz,vegig hozza jartam,tehat tudta hogy a koldokzsinor a baba nyakan van, de azt is tudta hogy eleg hosszu hogy ne fojtsa meg.Masnap reggel megszuletett a kislanyom es a koldokzsinor a nyakan es a hatan vegig volt..termeszetes uton szultem,egeszseges baba.Nyugodtan tusolj le,oltozzkodj ha esetleg a dokid mast nem javasol,ha valamikepp esetleg veszelyeztetett lennel..
2008. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már a 37. hetet töltöttem, de fogalmam sincs, hogy a köldökzsinór rá van-e tekeredve a babára (jobb is , mert ideges lennék), de azt hallottam, hogy az úgyis változhat. Egyik nap még rá van tekeredve, másik nap meg nincs, vagy fordítva.
2008. dec. 5. 09:53
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, minél előbb be kell jutnod a kórházba. Persze annyi időd van, hogy rendbehozd magad, de nem ilyenkor kell pl. patikarendet hagyni magad után a lakásban. Sietni azért kell, mert a magzatvízelfolyás/burokrepesztés egyes nőknél nagyon begyorsíthatja a szülést. A köldökzsinór valóban előreeshet, de azt mondják, ha spontán megy el a magzatvíz, akkor ennek kicsi az esélye. Ismertem olyat aki szándékosan nagytakarításba kezdett, hogy meginduljon a szülés, ágaskodott, hogy le tudja venni a függönyöket a karnisról, el is ment a magzatvíz és valóban előreesett a köldökzsinór, kocsival mentek be a kórházba (tehát nem feküdt), néhány órát vajúdott aztán megcsászározták épp az előreesett köldökzsinór miatt, mivel az húzta vissza a babát, sehogy sem bírt volna kibújni. Egészséges kislánya született. Egyébként a szülésmegindítás is burokrepesztéssel kezdődik és utána kifejezetten javasolják a sétát, mászkálást (tehát akkor sem fekszel).
2008. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, a lényeg az, hogy azért mihamarabb orvosi felügyelet alatt legyünk.
2008. dec. 5. 10:00
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
az utolsó komment a lényeg :) nekem is elfolyt, illetve elkezdett elfolyni, de vajúdás közben is folyt végig, mert nem zárta el teljesen a kijáratot a pici feje. Én is zuhanyoztam, felöltöztem és mentünk kocsival a kórházba. Mivel végig rajtam volt a szívhangfigyelő, mászkálhattam is, meg labdán ültem szinte végig. Én még olyat nem hallottam, hogy a baba tüdejéből is minden víz kifolyik és ott bent megfullad...ez durva, még jó, hogy ilyesmit nem olvastam szülés előtt..
2008. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2008. dec. 5. 11:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ELső válaszoló vagyok, a baba, ameddig bent van nem fog levegőt venni, így nem is tud megfulladni. A köldökzsinóron keresztül jut az oxigénhez, mint előtte. Tehát ameddig nem vágják el a zsinórt, és nem tisztítják ki a száját és az orrát, addig nem vesz levegőt. ŰNem tudom miért kell ilyesmivel ilyesztgetni a kérdezőt.De megkérdezheted a dokid is, mert ez így van.
2008. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!