Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyulán lehet szülni gátvédelem...

Gyulán lehet szülni gátvédelemmel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Sok ilyen kérdés van.Itt nem arról van szó,hogy Gyulán,Pesten vagy akárhol lehet-e gátvédelemmel szülni,meg ki az a szülésznő aki jártas ebben.

Ez csakis attól függ,hogy hanyadik szülés,és milyen az anya teste.Általában az első két szülésnél az összes kórházban vágnak,harmadik szüléstől lehet próbálkozni gátvédelemmel.

De bárhogy is próbálkozik egy szülésznő,ha az anya gáta feszes és erős izomzatú,ami nehezen tágul.

Lehet dönteni,melyik a jobb:egy egyenes sima szélű max 4 cm-es vágás amit simán összevarrnak,vagy egy egyenetlen,akár végbélig taró szakadás,repedés amit varrni se lehet normálisan?

Egyik szülésznő sem fog kockáztatni,ha látja,hogy nem tágul a gát,mellesleg szegény baba feje meddíg feszítse a gátat hiába?Ráadásul a fej után még ki kell jönnie a szélesebb vállnak is...

Gátmetszést nem lehet érezni,nem fáj,akkor vágnak mikor éppen tolófájás van és adnak érzéstelenítőt is.

2010. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ez nem igaz,hogy itt nem lehet konkrétan kérdezni.minek válaszoltál,ha ez teher.Csak feltettem a kérdést,mert érdekel.

Ordított a mondataidban a lehurrogás.

KÖSZÖNÖM A VÁLASZT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. júl. 18. 12:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj,és már tudatlan is vagyok,mivel "hát-tal"nem kezdünk mondatot.Még mielőtt ezt válaszoltad volna.....
2010. júl. 18. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Kedves első válaszoló!BAROMIRA NINCS IGAZAD!Ez általában kórház és dokifüggő.A Kismama magazinban minden hónapban bemutatnak 2 szülészetet,ahol a vezető doki is nyilatkozik.Ott is leírják,hogy náluk milyen arányban vágnak,illetve,hogy LEHET-E gátvédelemmel szülni!Sok helyen az első szülésnél alapból vágnak,a 2. és többedik szülésnél csak ha kell.Én a bp.-i Szent István khzban szültem,itt minden szülésznő alkalmazza a gátvédelmet(első szülés alkalmával sem vágnak kötelezően!).És nekem se kellett vágni!Még csak nem is repedtem(2 gyerekem van).Szóval,Kedves kérdező,érdeklődj a szülészeten,és ha van rá lehetőséged fogadj szülésznőt,mert a gátvédelmet ők alkalmazzák,nem a doki!Könnyű,gyors szülést!
2010. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Végre valaki értelmesen is tud válaszolni!NAGYON KÖSZÖNÖM!Nem a fájdalom miatt és nem kényeskedésből kérdezem ezt,csak úgy gondolom,ha van lehetőség rá miért ne,fájdalomcsillapítót is fogok kérni,ha van rá mód és lehetőség.(van egy kis rossz élményem,sajnos)

Van fogadott orvosom,ő az osztályvezető főorvos,de szülésznőt nem lehet fogadni,ezt már biztos tudom.

Rákérdezek majd a dokimtól meg majd attól is aki bent lesz még.

Még egyszer köszi a választ!!!!!!

2010. júl. 18. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:
off: Szerintem ha a dokid nemet mond vagy ködösít, akkor válts dokit vagy akár kórházat is (ha megteheted). Hentes dolgozzon hentesboltban.
2010. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
miért volt az off???
2010. júl. 19. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!